Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 115

Wątek: Mial byc diesel, a skonczylo sie jak zawsze... IS-F

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Mógłbyś rozwinąć ? Z BMW jakieś problemy były ?
    A to 350Z co doszło w opisie w ostatnim czasie to jakiś Twój stary samochód ?
    Montowalem dyfer Quaife i pierwszy warsztat pokpil sprawe. Potem mialem problem z hamulcami Alcon, ktore kosztowaly mala fortune, a nie dzialaly poprawnie. Takze modyfikacjom w aucie, ktore jest daily drive mowie nie

Tak, 350Z bylo przed beta. To bylo wspaniale auto, moje marzenie i zaluje, ze je sprzedalem

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez atropos Zobacz posta
    Gratulacje !!! Po których zmianach masz auto? Już ze szperą, ale jeszcze z pełną mocą? Wiem, że Lexus coś tam kombinował z emisją spalin poprzez małą kastrację, ale nie mam usystematyzowanej wiedzy w tym zakresie. Jak to wygląda naprawdę?
    Dzieki
    Szczerze mowiac nie wiem co robili z silnikiem. Mam rocznik 2012, po-liftowy ze szpera, zmodyfikowanym zawieszeniem i wiejskimi diodkami... Ale czy silnik troche wykastrowali to nie mam pojecia - nawet jesli to by bylo kilka koni, to i tak nie robi to roznicy.

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Jedyna wada to ciasnota na tylnej kanapie. Życzę bezproblemowej eksploatacji.
    To prawda, jest wyraznie mniej miejsca niz w E90. Fotelik, ktory wchodzil w e90 bez problemu, to haczy o srodkowy tunel :/ Sa tylko 2 miejsca z tylu, za to siedzenia sa pol-kubelkowe i wygodniejsze. Takze miejsca na nogi jest minimalnie mniej.

Pojezdze jeszcze troche i postaram sie zrobic porownanie z e90 330i. Moze to nie do konca ten sam poziom, ale e90 M3 jezdzilem tylko troszeczke.

Srednie spalanie z ostatniego 1000km to 11,5L, ale w Niemczech doszedlem prawie do odcinki (283kmh licznikowe) i generalnie jechalem 180-190 gdzie mozna bylo. Sadze, ze wynik spalania do zaakceptowania.

Auto
    440i

Domyślnie

Generalnie motortzacja ostatnio mnie grzeje ale to jest jedno z ostatnich hardcorowych aut które chciałbym kupic. Trochę się zrazilem czytając forum m3 gdzie narzekają jak to słabsze BMW go łoją ale nie mogli go tam przecież chwalić u mnie chyba wygra rozsądek i wezme nowsze is300 v6.. Swoje kupiles zakladam powyżej ceny rynkowej od dealera? Cos sie boje używanych aut o tej mocy bo koszty mogą być brutalne..

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Co do ceny rynkowej to dla tego auta ona za bardzo nie istnieje-w PL nie bylo zadnego polifta, w Europie zach-14, z tego tylko kilka nie-demo, a jeszcze mniej nie robionych. Niestety, za auto od pierwszego wlasciciela trzeba zaplacic wiecej, ale przy zakupie bety to sie oplacilo.
    Nowy IS bardzo mi sie podoba, ale niestety jest za wolny. W ISFie masz wszystko co trzeba do zabawy-moc, szpere I porzadne heble (nie jak badziew w e90 m3).
    Co do objezdzania, to zawsze znajdzie sie dlubnieta 335i, ktora objedzie I Ferrari. Zreszta fora rzadza sie swoimi prawami

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Po przejechaniu 5tys km IS-Fem, napisalem male porownanie miedzy poprzednim autem, e90 330i a IS-Fem.
    Mimo, ze auta nie sa 'z tej samej polki' (bardziej pasuje porownanie z e90 M3), to po kilku latach jezdzenia e90 330i uwazam, ze to auto to jedno z lepszych BMW jakie powstaly.
    Porownanie jest oczywiscie subiektywne

SILNIK I DZWIEK ORAZ SKRZYNIA
    W 330i mialem wydech M performance i auto brzmialo bardzo dobrze. Mimo podobnego ogranicznika (7000rpm w e90 vs 6800rpm w IS-F) dzwiek e90
    wydawal sie wyzszy i bardziej 'wyscigowy', a IS-F brzmi bardziej basowo i brakuje mi nieco wrazenia wysokich obrotow. 1:0 dla E90
    CO do mocy to roznica odczuwalna jest kolosalna, szczegolnie powyzej 100km/h. O ile w 330i czesto brakowalo mi momentu, zeby 'odejsc' bez redukcji, w
    IS-Fie nie ma z tym problemu. Automat ulatwia sprawe, ale sam silnik rowniez ma duzo wiecej momentu, wiec od 3000rpm auto 'idzie jak burza', gdzie w 330i
    potrzeba bylo co najmniej 4000rpm. Skrzynia reczna w e90 nie byla najlepsza - biegi wchodzily niby lekko, ale trzeba bylo myslec o ich wrzucaniu - skrzynia
    w 350Z byla duzo lepsza. Moc i skrzynia: 1:1 330i - IS-F

KOMFORT RESOROWANIA ORAZ AKUSTYCZNY
    E90 stalo na 18 calowych oponach ROF oraz sprezynach EIBACH sportline - auto bylo twarde i meczylo mnie na dluzszych trasach. W IS-Fie, mimo 19 calowych kol komfort
    jest zdecydowanie wyzszy, a w bagazniku mam dojazdowke, co jest dla mnie bardzo wazne. 330i-IS-F 1:2
    Co do wyciszenia, to Lexus jest minimalnie lepiej wyciszony, ale nie ma mowy o przepasci, czyli remis 330i-IS-F 2:3

ERGONOMIA I WNETRZE
    Zadne z aut nie jest idealne. IS-F ma normalny uchwyt na kubek i wiecej miejsca w podlokietniku oraz miesci wiecej w kieszeniach drzwi (niby [BAD], ale denerwowaly mnie w e90,
    jako, ze glownie jezdze w dlugie trasy). Z kolei tempomat w IS-Fie dziala duzo gorzej niz ten w e90. W e90 dokladnie trzyma predkosc i dohamowuje jesli trzeba - IS-F hamuje tylko silnikiem,
    co przy tendencji skrzyni do wrzucania wyzszych biegow powoduje, ze czesto trzeba hamowac, zeby utrzymac zadana predkosc (np w tunelu lekko z gorki). 330i - IS-F 3:4
    Co do pozycji za kierownica i foteli, to jak na razie fotele sportowe w e90 byly wygodniejsze. W IS-F ciagle cos przestawiam i nie moge znalezc optymalnej pozycji. Dodatkowo czesci plastikow jest tu gorszej jakosci niz w e90.
    Mimo, ze w IS-Fie mam wszystkie bajery (navi, super audio itp) to e90 tu wygrywa, glownie przez fotele 330i - IS-F 4:4

AUTO RODZINNE
    Przestrzen z przodu oraz bagaznik sa bardzo podobne. Natomiast przestrzen z tylu w IS-Fie jest duzo mniejsza niz w e90. Sa tylko 2 miejsca i mimo ISOFOXow nie daje sie wpiac wiekszych fotelikow.
    330i - IS-F 5:4

CZUCIE DROGI ORAZ HANDLING
    W e90 nie mialem servotronica, wiec przy wiekszych predkosciach uklad kierowniczy byl zbyt lekki i strasznie mi to przeszkadzalo. W IS-Fie przy niskich predkosciach wspomaganie jest dosc duze (sztuczne cos jak Audi), ale wraz ze wzrostem predkosci opor rosnie w naturalny sposob i w efekcie przy szybszej jezdzie preferuje IS-Fa. Co do czucia ukladu, to wydaje mi sie, ze e90 dawalo troche wiecej informacji - IS-Fem jeszcze nie bylem na torze, wiec ciezko
    powiedziec ile informacji przekazuje na limicie. Remis, czyli 6:5
    Co do prowadzenia, to 330i wydawalo sie duzo lzejsze - i faktycznie bylo. W zakretach auto tanczylo i czuc bylo fajnie transfer masy. IS-F, moze troche przez dzwiek V8 wydaje sie poczatkowo bardziej ociezaly (co w sumie jest prawda), ale wraz ze wzrostem predkosci auto idzie w zakretach niezle, przechyla sie mniej niz F30 335i z M adaptacyjnym zawieszeniem w trybie Sport+, ale podejrzewam, ze podsterownosc bedzie wieksza niz w 330i. 330i - IS-F: 7:5

WYGLAD ORAZ 'KLIMAT
    Wyszlo na to, ze wole auta japonskie. Po prostu wg mnie maja wiecej 'tego czegos', czego nie mialo dla mnie e90, a mialo 350Z Wyglad IS-Fa rowniez bardziej mi odpowiada. Lexus zdecydowanie tu wygrywa. 330i-IS-F 7:6

I tyle. Wyszlo na to, ze kupilem gorsze auto niz mialem

PODSUMOWANIE
    E90 330i, szczegolnie z dyferencjalem to wspaniale i uniwersalne auto 'do tanca i do rozanca'. Wystarczajaco szybkie, aby grzac w zakretach pelnym gazem, a jeszcze w miare ekonomiczne i pojemne.
    IS-F to troche muscle car - w trasie sprawdza sie znakomicie, moc i przyspieszenie sa super, ale na krete drogi jest za szybkie!!! Wystarczy chwila gazu w podlodze na 3cim biegu i smierc staje nam w oczach. Dodatkowo jest mniej praktyczne, ale nadrabia 'klimatem' i moca. Duzo wygodniejsze na autostradzie, ale mniej zwinne.

Ogolnie jestem zadowolony z wyboru, ale tez ciesze sie, ze mialem e90 330i. Wg mnie F30 'to juz nie to' i niestety BMW stracilo klienta. Moze jeszcze kiedys wroce do marki (bo przez 70tys km i 3 lata NIC w e90 nie szwankowalo, nawet zarowka), ale na razie nie widze dla siebie modelu. Obecne M3/M4 to dla mnie porazka na calej lini, a najlepszym autem z calej gamy wydaje sie 320d z automatem i w dieslu, serio. Oraz jakas zabawka na weekend, ale to juz innej marki

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    I tyle. Wyszlo na to, ze kupilem gorsze auto niz mialem
    Gdybyś nie miał wydechu M Performance to byłby remis - a więc kupiłeś auto równie dobre, co Twoje wcześniejsze BMW.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Toś Pan zmienił siekierkę na kijek

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Autko przejechalo juz u mnie 7 tys kilometrow, wiec wyszlo na jaw kilka denerwujacych rzeczy:

- tempomat malo precyzyjnie trzyma predkosc przy wzniesieniach/spadkach - w swiecie pomiarow odcinkowych itp troche mnie to drazni
    - skrzynia w trybie manualnym przelacza biegi nie w 100% plynnie - w sensie czuc zmiane biegu - nowy ZF 8-biegowyjest pod tym wzgledem lepszy
    - skora jest dosc delikatna, bardzo latwo ja zarysowac
    - siedzenia przednie moglyby byc troszke szersze
    - w tyle mogloby byc troche wiecej miejsca - nie da rady zapiac duzego fotelika w ISOFIXy, bo tylne siedzenia sa pol-kubelkowe i po prostu baza sie tam nie miesci
    - po ostatniej trasie do PL, gdzie bylem dosc mocno zaladowany, pojawily sie stuki od lewego tylnego kola - musze sprawdzic, czy to cos w kufrze, ale wyglada mi to na amortyzator. Jutro moze uda mi sie podniesc auto i zobaczyc. Jesli to faktycznie amor, to bedzie to dla mnie ogromne rozczarowanie japonska niezawodnoscia

Jesli uda sie, to wkrotce przegonie Szaraka po torze - strasznie jestem ciekaw jak taka ciezka kobyla sobie poradzi.

Domyślnie

O ile zmienia się prędkość na tempomacie że to mogłoby przeszkodzić na pomiarach odcinkowych ? Zobacz czy nie masz skóry półanilinowej, bardzo miła, miękka, ale wymaga większej troski, są specjalne preparaty do niej.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Jutro moze uda mi sie podniesc auto i zobaczyc. Jesli to faktycznie amor, to bedzie to dla mnie ogromne rozczarowanie japonska niezawodnoscia
    Największa wada używanego samochodu to poprzedni właściciel, trudno narzekać na niezawodność na podstawie trwałości elementów eksploatacyjnych w furze którą ktoś inny śmigał(i nie wiadomo co robił)

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    O ile zmienia się prędkość na tempomacie że to mogłoby przeszkodzić na pomiarach odcinkowych ? Zobacz czy nie masz skóry półanilinowej, bardzo miła, miękka, ale wymaga większej troski, są specjalne preparaty do niej.
    Moze zmienic sie nawet do 5 km/h, szczegolnie na zjazdach, nawet lagodnych. Niby nie duzo, ale ze ustawialem tempomat zawsze na wieksza wartosc niz ograniczenie (gps + 5km/h), to te 5 km/h moga juz mnie do flesha zakwalifikowac. E90 predkosc trzymalo doskonale.

Zorientuje sie co do skory, dzieki

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Największa wada używanego samochodu to poprzedni właściciel, trudno narzekać na niezawodność na podstawie trwałości elementów eksploatacyjnych w furze którą ktoś inny śmigał(i nie wiadomo co robił)
    Masz absolutna racje. Mam pewnosc, ze gosc nie jezdzil na tor, bo mial innego IS-Fa przerobionego na wyscigowke, a po tym przebiegu amory nie powinny pasc. No nic, mam umowiony serwis na koniec wrzesnia, to zobaczymy, a dzis postaram sie podniesc autko i popatrzec, czy cos cieknie itp.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów