Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 115

Wątek: Mial byc diesel, a skonczylo sie jak zawsze... IS-F

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Super czas, gratulacje. Pełne kółko i numerek na szybie sugeruje track day, a skoro tak to mam mnóstwo pytań

- na jakich oponach jeździłeś?
    - czy wymieniałeś klocki na jakieś torowe?
    - na ile opony i klocki się zużyły przez ten dzień?
    - ile kółek w jeden dzień zrobiłeś?
    - czy ruch na torze był spory, czy raczej luz? Na TF potrafi się zrobić niezły młyn czasami i przez to dość niebezpiecznie - są podobne problemy na track dayu?
    - jakieś przerwy przez wypadki?
    - jak wygląda kwestia ubezpieczenia? kupowałeś coś dodatkowo?
    - ile Lex w takich warunkach pali? są kolejki na stacji?
    - no i ile wyciąga na Dottinger Hohe?
    - jak to ogólnie kosztowo wyszło?

dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że nie za dużo pytań naraz

Awatar Rules

Domyślnie

Dorzucę jeszcze jedno pytanie, jak wyglądały opony po dniu na torze?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Koki, nominuje Cie do TOP 3 co do ilosci pytan w jednym poscie

To po kolei:

- opony - CUP2, 265x35x18, square, cisnienie na goraco 2.2 bara - dostaly w kosc, ale jest ok. Przod troche mocniej zjechany, ale to glownie przez poprzedni tor. Ring jest dosc szybki, malo jest zakretow <100km/godz - jak zmienie kola, to powiem ile bieznika zostalo, ale sadze, ze z polowa. Ogolnie z CUPow jestem bardzo zadowolony, sa dobre do ciezszych aut (Toyo R888 sa za miekkie)

- klocki - przod ProjectMu HC+ - sa w miare ok na codzien (troche glosne), ale bardzo wytrzymale temperaturowo I daja rade z semi-slikami, zeszlo jakies pol klocka, moze troche mniej, tyl OEM, tarcze wszystkie OEM - tarcze przod troche popekane na dziurkach, ale jeszcze spoko do normalnej jazdy

- ruch na torze- bardzo maly w porownaniu z TF. Szczerze, na TF nie jezdze juz od kilku lat - jest duzo bardziej niebezpiecznie I wiekszy tlok. Na track day jezdza ludzie, ktorzy w miare znaja tor I sa bardziej swiadomi tego, co moze sie stac. TF odwiedzaja czesto eksperci Playstation I zycie potem weryfikuje ich umiejetnosci. Polecam skylimitevents, jezdze tylko z nimi od wielu lat, z reguly ludzie sa bardzo rozsadni. Mimo, ze reguly na track dayu sa inne (wolniejsze auto ma racing line, szybsze robi co chce, zeby wyprzedzic), to wszyscy I tak zjezdzaja jak widza szybsze auto - jest kultura, jest bezpieczenstwo

- spalanie - ok 30 l/100km, kolejek nie ma

- ubezpieczenie - nie. Brak ubezpieczenia jest dodatkowym ubezpieczeniem, ze sie nie przegnie - taka moja filozofia. Oczywiscie, moze dojsc do wypadku losowego, ale to w koncu nie jest szydelkowanie

- przerwy - byl jeden wypadek po 1godz15, tor zamkniety na godzine (KTM skasowal kawal bandy), akurat na poranna kawe I potem jeden pod koniec sesji ok 16tej (Beemka e90, ale z klatka) - ogolnie mozna sie wyjezdzic, rekordzisci zrobili ok 30 okrazen

- prosta - licznikowe 270 km/godz, w e90 330i mialem licznikowe 240 km/godz. Szloby jeszcze troche, gdybym cisnal na sekcji idacej w dol, ale tam juz odpuszczalem

- kosztowo... - szczerze, to wole nie liczyc calosci, bo jakbym jeszcze doliczyl 1/3 opon, pol klocka itp to bym sie zalamal - ceny eventow sa na stronie + paliwo na dojazd + hotel 2 noce + paliwo na tor + jakies jedzenie + jakies fotki od fotografow + jakas pamiatka - ale na pewno jest to niezapomniane doswiadczenie

Polecam nauke sekwencji w GranTurismo itp - ja zaczynalem nauke na mapie I swoim autem na torze 10 lat temu I jest to duzo mniej efektywne. Po GT trzeba tylko pamietac, ze parwdziwy Ring to prawdziwe ryzyko. Jak ktos tam cisnie na 100%, to albo jest PRO, albo jest glupi. Najlepiej wypozyczyc sobie Swifta z klatka I zrobic nim z 10-20 kolek, potem mozna myslec o czyms szybszym.
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 26-04-2018 o 09:45

Auto

Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi, ja do tej pory jeździłem tylko na TF wypożyczonymi autami (125i, 228i) i jedno kółko swoją jedynką, ale też powoli przymierzam się do track daya i tu musiałbym przemyśleć i przeliczyć czy brać swoje auto, czy wypożyczać na miejscu. 340i bym raczej jeszcze na cały dzień męczenia na torze nie wysłał, ale 118i już czemu nie? Tylko jak policzyć klocki, opony, to może jednak lepiej wziąć takiego Swifta Sport, czy Clio RS i mieć też temat ubezpieczenia załatwiony i auto przygotowane porządnie na tor.

Co do samego toru, to objeździłem go tysiące razy w grach, do tego mnóstwo obejrzanych onboardów, 10 lapów za kierownicą i drugie tyle jako pasażer, więc układ toru znam i mam porównanie gry vs. rzeczywistość. Tak czy tak bez żadnego ubezpieczenia ciężko by mi było się zdecydować. Z tego co rozumiem na track day każdy w razie czego klepie swoje auto i nie muszę liczyć się z koniecznością pokrywania szkód na jakimś Ferrari, ale co gdy komuś się coś stanie? Wolałbym mieć na to dobre OC i nie ryzykować bankructwa przez głupi wypadek gdyby ktoś ciągał sprawę po sądach (sprawdzałeś, jak to wygląda przy najczarniejszych scenariuszach, może nie jest tak źle?).

Tak czy tak super sprawa, coś muszę na ten rok wymyśleć - może kolejne TF (kusi, choć nieco odstrasza kosztami oferta supercarów z ringtaxi.com) i jakiś track day w Poznaniu na początek?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Ciezko powiedziec co lepsze.
    Ja lubie jezdzic swoim autem, bo troche sie z nim 'zzywam' (serio...) no I poznaje jego limity, slabe strony itp.
    Z drugiej strony wypozyczalnia zdejmuje z Ciebie sporo mysli: co bedzie, jak rozwalisz hamulce, albo cos innego padnie, albo wypadek itp. takze logicznie jest lepszym wyborem.
    Ale nie wszystko jest logiczne

- - - Aktualizacja - - - -

Zmienilem wczoraj tylne kola I opony wygladaja bardzo dobrze - sporo bieznika zostalo I brzegi tez jakos mocno nie sciachane, zuzycie rowne - spokojnie wytrzymalyby jeszcze 2-3 takie sesje.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Zmienilem wczoraj tylne kola I opony wygladaja bardzo dobrze - sporo bieznika zostalo I brzegi tez jakos mocno nie sciachane, zuzycie rowne - spokojnie wytrzymalyby jeszcze 2-3 takie sesje.
    Dzięki za aktualizację, pisałeś że już wcześniej coś po torze jeździły - ile tego w sumie będzie (no i ile oprócz tego po drogach?)

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Kurde bele, zazdroszczę. Sam chciałem się wybrać na Ring, tylko za bardzo nie mam czym - Puga na tor nie poślę, chociaż z drugiej strony jestem ciekaw, jak taka miękka landara się zachowuje na limicie.

No i zdecydowanie podziwiam - jeździć takim Lexem też trzeba umieć. Super sprawa.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez koki Zobacz posta
    Dzięki za aktualizację, pisałeś że już wcześniej coś po torze jeździły - ile tego w sumie będzie (no i ile oprócz tego po drogach?)
    Bylo jakies 100km po drogach I pol godziny tor.
    Teraz doszlo 1400km po drogach I dzien na Ringu.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Kurde bele, zazdroszczę. Sam chciałem się wybrać na Ring, tylko za bardzo nie mam czym - Puga na tor nie poślę, chociaż z drugiej strony jestem ciekaw, jak taka miękka landara się zachowuje na limicie.
    No i zdecydowanie podziwiam - jeździć takim Lexem też trzeba umieć. Super sprawa.
    Wez go na Poznan, wystarczy, zeby zobaczyc co sie dzieje z autem
    Co do 'umiejetnosci', to ja jestem plotka w porownaniu z innymi. A Lex, szczerze mowiac, na Ringu jest dla mnie za szybki.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Zmienilem przednie kola I obejrzalem opony. Sa bardziej zjechane niz tylne, ale ciagle maja sporo bieznika - sadze, ze jeszcze jeden taki event by przeciagnely z przodu, a potem musialyby pojsc na tyl.

Takze podsumowaujac:
    zestaw CUP2 powinien wystarczyc na 4 trackdaye na Ringu z dojazdem za kazdym razem 1500km. Czyli koszt opon to jakies 250 EUR za event :/

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Zazdroszczę niezapomnianych wrażeń, musiało być super

Pytanie zostały już zadane, odpowiedzi udzielone, więc ja mam tylko jedno...co to jest TF?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów