Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Czarna Granda z dizlem [G.Scenic II ph I 1,9 130KM]

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie Czarna Granda z dizlem [G.Scenic II ph I 1,9 130KM]

Miał być Espace, ale po różnych zawirowaniach jest Grand Scenic. Z dieslem, a co!
    Szukałem miesiąc. To po komisach w GD i OLN. To po prywatnych importerach . Ale najchętniej po jeżdżących od jakiegoś czasu właścicielach w PL.
    Były benzyniaki, automaty, wersje krótkie i długie.
    W środę wieczorem chyba (albo w czawartek rano) pojawiło się ogłoszenie, które widziałem już wcześniej, ale po niższej niż wtedy cenie. No więc szybki telefon, obejrzenie auta tego samego dnia, bo miałem mega blisko (sąsiednie osiedle). No i decyzja o kupnie. Ze wszystkich, które oglądałem było po prostu najświeższe i w sumie najlepiej poskładane (równe szczeliny, odpowiednio osadzone lampy itp).
    Okazało się na badaniu, że było malowane niejeden raz, ale nie wiedział o tym nawet właściciel (tia). Przyznawał, że był robiony prawy przód, ale o bokach nie wiedział. Ale co z tego, skoro jest to zrobione dobrze. Przypomniało mu się, że miał malowaną klapę, bo mu synowie gwoździem porysowali (ma trójkę). Nie ze złości, tylko z ciekawościTakże ten... Musze folie przy nadkolach nakleić, bo tego nie zrobili.

Auto z 2006 roku ale przed liftingiem. Z zewnątrz po staremu, wewnątrz stara tapicerka, ale wyświetlacz ma polskie menu. Silnik 1,9 dCi 130 KM FAP
    Na dzień dzisiejszy 216 tys. przebiegu. Historia serwisowa od 2009 roku. Serwis poza ASO ale w jednym dość znanym w GD warsztacie.Olej wymieniany co ok. 12-15 tys.

Z wyposażenia: dach szklany (wolałem bez ale jak już sie trafił to co poradzę), autoklima, 7 foteli (wszystkie przedliftowe tyle miały), ESP, ASR, ABS, elektryka wszystkich szyb, lusterka składane elektrycznie i oczywiście elektryczny ręczny, lusterko wsteczne ze ściemniaczem,automatyczne wycieraczki (też taki sobie bajer), hands free.
    Nie ma grzanych stołków i tempomatu.

Generalnie auto jeździ jak trzeba, pali na dotyk (ma guzik, więc inaczej się nie da)

Na razie jedna fotka. Auto nieumyte. Za dużo nim nie pojeździłem, bo tylko po mieście. Więcej napisze wkrótce.

SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar kataryniarz
    Auto
    Renault Megane III Grandtour GT Line

Domyślnie

Gratuluję zakupu, bezawaryjności i zadowolenia z użytkowania

PS.
    Zapraszam na forum megane.com.pl

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Gratulacje dach nie huczy?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Dzięki

Cytat Zamieszczone przez kataryniarz Zobacz posta
    Zapraszam na forum megane.com.pl
    Już się zapisałem na scenic-forum, scenicforum. Czy kolejne to nie za dużo?

Cytat Zamieszczone przez baczek Zobacz posta
    dach nie huczy?
    Jechałem autem maks. 80 km/h i przy tej prędkości nie Ale silnik nie jest jakoś idealnie wyciszony. Musze się do tego klekotu przyzwyczaić.
    Choć jeździłem 1,6 i tam tez rewelacji nie było.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Kupiłeś dobre auto, żeby prędko się nawrócić z klekotów na benzynę
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Nie zapominaj sam masz fiata ktory w oczach wielu jest jaki jest.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Dzięki takiej jak twoja opinia takie auto kosztowało bardzo mało. 1,9 130KM to poprawiona wersja tej słynnej 120 konnej. I generalnie jej awaryjność nie odbiega od normy u konkurencji. Aczkolwiek co jakiś czas wymaga wkładu finansowego. Ale co z tego jeśli za benzyniaka musiałbym zapłacić dużo więcej. Nie mówię to tym, że musiałbym kupić instalację LPG, żeby spalanie nie biło po kieszeni.
    Oglądałem dwa Sceniki od prywatnego właściciela w Gdańsku. W obu przypadkach kupili sobie oni nowsze Sceniki. Jeden przeszedł z 1,5 dCi na 1,9 dCi (130 KM. Drugi z mojego na 1,6 dCi. Jak widać nie nawrócili sie na benzyniaki.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Niektórzy już tak mają, że im ON w żyłach płynie

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez baczek Zobacz posta
    Gratulacje dach nie huczy?
    Aktualizacja: świszcze od ok. 130 km/h. Dzisiaj rozebrałem listwy dachowe. Wywaliłem kupę śmiecia i brudu. Ślizgi dachu sa wyrobione a właściwie przednia ich część się zdematerializowała. Muszę kupić gdzieś nówki. Wtedy myślę będzie dużo lepiej, bo dach nie będzie miał luzu.

- - - Aktualizacja - - - -

Kilka fotek. Mam nadzieje ze format ok.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Gratuluję IMHO jednego z najfajniejszych minivanów z tego okresu Ładny, oryginalny, z przemyślanym, przestronnym i nieźle zrobionym wnętrzem. Kupiłeś fajną konfigurację. Szerokości i bezawaryjności

Uprawnienia umieszczania postów