Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Land Rover Discovery Sport Si4 HSE | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Land Rover Discovery Sport Si4 HSE | TEST

"Złowieszcze prognozy mające miejsce po przejęciu Land Rovera przez koncern TATA nie sprawdziły się. Biznes kwitnie, gama terenówek rośnie, a nowy model – Discovery Sport – jest ciekawą alternatywą dla niemieckiej konkurencji." - Mateusz Lubczański

Zapraszam do dyskusji na temat testu Land Rovera Discovery Sport Si4 HSE pt. Terenówka do (miejskiej) dżungli.

Fotogaleria: 31 zdjęć

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Naprawdę podoba mi się ten samochód - uważam, że jest atrakcyjniejszy (bo dojrzalszy) niż Evoque. Do tego sensowna jednostka napędowa (to jest po prostu fordowski Ecoboost, tak?), sensowna skrzynia (choć biegów chyba już za dużo), wysoki komfort resorowania i świetne wyciszenie. Brzmi smakowicie.

Jedyne zastrzeżenie mam do kokpitu. Nie wątpię, że materiały są bardzo dobre, spasowanie pewnie też w porządku. W Evoque siedziało mi się bardzo przyjemnie, więc może i tutaj by tak było... Ale patrząc na same zdjęcia, mam wrażenie, że projekt jest nie na czasie, jakby odkurzyli coś sprzed wielu lat. Schludny, ale pozbawiony kompletnie polotu. Przywodzi mi na myśl wnętrze Hondy Legend, na którym już dekadę temu (!) wieszano psy, że jest passé.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Dokładnie takie same wrażenia mam co do tego samochodu. Deska jest jak po lifcie tej z poprzednich modeli i nie przystaje do tak nowoczesnego designu nadwozia.
    Samo auto jak dla mnie nr.1 w klasie.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Uwielbiam go! Świetnie wygląda, dobrze jeździ, ceny jak przystało na LR, a kokpit mi się nawet podoba. Jakbym się zdecydował to właśnie benzyne, a spalanie to raczej kwestia prawej nogi kierującego. Tak sądze. W innych testach piszą, że właśnie Discovery Sport nie najlepiej się prowadzi, wychyla się na zakrętach i projektanci głównie postawili na komfort. Można się dowiedzieć także, że świetnie jakości skóra często sąsiaduje z tanim, twardym tworzywem. Wnętrze lubi czasem zaskrzypieć i w nowym aucie. W każdym razie słabo to wygląda w samochodzie za te pieniądze. Miejmy nadzieje, że nie przejął od Freelandera funkcji denerwowania właściciela ciągłym uleganiem awarii. Jak nie drobnostki, to elektronika albo silnik.

Domyślnie

"głębokość brodzenia wynoszącą 60 milimetrów" to mniej więcej tyle co ja na rolkach w głębszej kałuży.
    Poza tym, to chyba jedyny LR, który mi się nie podoba. Jak czytam, że jeszcze do tego drogi w utrzymaniu to idę po Macana "w podstawie".

EDIT. żeby nie było, że się czepiam - jestem pod dużym wrażeniem paki.

Auto
    służbowe

Domyślnie

"Tak jak Evoque, który miał być tylko ciekawostką zaprojektowaną przez byłą Spice Girl, a finalnie stał się ważnym filarem sprzedaży."

Sorry...ale nie wierzę, jak można takie głupoty wypisywać.
    Proszę przeczytać jak było i co najmniej zmodyfikować nieco treść w/w zdania bo podważa ono Pańską wiarygodność jak i zdolność logicznego rozumowania
    Ostatnio edytowane przez Krazy ; 12-08-2015 o 19:54

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

2 litry pojemności, sporo mocy, spory moment, 9-biegowa skrzynia i przy oszczędnej jeździe (poza miastem jak sądzę) najmniej niecałe 10 litrów? Wynik co najmniej dziwny (a jednostka to smok), albo autor nie uprawia na co dzień w ogóle ecodrivingu.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Również jeździłem tym samochodem i wynik jest jak najbardziej prawdziwy - zejść poniżej 10 litrów tym samochodem to trudny do wyjaśnienia problem. 9-biegowa skrzynia wcale nie pomaga, bo biegi są strasznie krótkie, a skrzynia za wysoko kręci silnik.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Żartujecie chyba, że to auto z 2 litrowym silniczkiem przy eko jeździe w trasie nie schodzi poniżej 10 l/100 km.
    Ja V8-mką jestem w stanie zejść do 10 - wystarczy trasa i płynna jazda 90-100 km/h.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Przypominam, że najczęściej pytacie mnie, czy żartuję, że auto spala tak mało. Więc jak piszę, że Disco dużo pali to powinienem być wiarygodny.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów