Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Najmlodsze auto z 1.6mpi

Domyślnie

Oczywiście, pozatym Golf VI z silnikiem 1.6 MPI jest bardzo dobrym wyjściem. Koniecznie porządnie sprawdź samochód przed zakupem, ten model w tej konfiguracji jest sprowadzany w każdym stanie, bo schodzi na pniu. Popyt jest zdecydowanie wyższy niż podaż. Wykończenia Golfa VI zdecydowanie przewyższa Megane i chyba większość samochodów w tej klasie. Bardzo przyjemny samochód, jeśli wybaczymy spalanie. Konieczny montaż LPG i można bez problemu nabijać kilometry.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

1.6 16v w golfie IV to muuuuułłłł bagienny do tego pali sporo. Przejeździłem tym autem trochę i wiem co mówię - na autostradzie tragedia, na "zwykłej" drodze najlepiej nic nie wyprzedzać, na krajówce ciężarówki nie wyprzedzisz przy przeciętnym ruchu, co więcej redukcja niewiele dawała, tzn. na II i III można było kręcić do odcięcia i tak nie jechał. W trasie palił około 6.5 - 7. Silnik zdecydowanie do spokojnej "emeryckiej" jazdy. Punto 1.2 zapewniało podobną dynamikę. Siena 1.6 16v przy tym to rakieta.

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Tak się składa, że golfa IV z 1.6 16V użytkuję od 2009 i nie mogę się zgodzić z tym, że ten silnik nie jedzie. Auto nie jest ciężkie i 105 KM całkowicie wystarcza , co do spalania to 6,3 l na krajówce mi ostatnio spalił. Przy przebiegu 180 tyś. jedyne awarie tego auta to 2 razy cewka.
    Co do 1.6 MPI to w Octavii Classic montowali go do 2013 i to chyba będzie najnowsze auto z tym silnikiem.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Gadżet Zobacz posta
    Tak się składa, że golfa IV z 1.6 16V użytkuję od 2009 i nie mogę się zgodzić z tym, że ten silnik nie jedzie
    Akurat omawiany tutaj silnik to 1.6 8v: p

a najlepszy silnik w golfie 6 to 2.5 R5 170KM ściągane ze stanów, praktycznie nie istnieje na europejskim rynku(na mobile.de są trzy: p)

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

coo84 - wiem kolega Budżet zaczął off top
    Jeszcze w Seacie Exeo był ten silnik, a że to Audi A4 to prawdopodobnie będzie miał dobre wyposażenie i jest nadzieja, że to dopracowana konstrukcja.

Auto
    440i

Domyślnie

no fakt jeszcze Exeo o ktorym zapomnialem.
    Zgodze sie ze silnik jest ospaly ale jest to cena za swiety spokoj, tanie czesci i dostepnosc do nich.
    Przeszlo mi cieszenie sie z 190km i 420Nm bo w miescie po prostu nie ma to dla mnie sensu, a dynamika nie rekompensuje mi niecheci do kontaktu z serwisami.
    1.6mpi to ostatni prosty silnik ktory jakims cudem ostal sie do relatywnie niedawna i wyszlo mi ze wpisuje sie w moje priorytety

ps. niezle ceny osiagaja auta z tymi silnikami teraz.

Uprawnienia umieszczania postów