Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Auto na codzień ale dające maksymalnu fun z jazdy

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ale co Ci da gwarancja pisemna tunera? Gwarancję producenta i tak stracisz.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ale to raczej wiadome - decydujac sie na tuning trzeba sie z tym liczyc.

Domyślnie

Przypuszczam że gwarancja tunera będzie łatwiejsza do zrealizowania niż kombinacje u dealera.

Ceną wejdziesz powoli w rewir 370Z Ale odczucia z jazdy byłyby lepsze, Toyota jest bliższa temu co szukasz. Nie wiem czy jest sens czekać na MX-5, skoro mocy w GT-86 brakuje to w Maździe lepiej nie będzie.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

KruQ nie do końca: GT86 nawet z modyfikacją zamknie się powiedzmy w 160k zł.
    370Z startuje od ok 180, pod doposażeniu okolice 200 wychodzą. Podobnie jak w Mustangu GT. No i Toyota jest zwinniejsza, a modyfikacje można (a nawet należy) przeprowadzić po jakimś czasie, jak mocy faktycznie zacznie brakować.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Driv3r, z mojego doswiadczenia tuning, a szczegolnie uturbienie albo kompresor wcale nie sa takie latwe. Mialem sporo problemow z podstawowymi modyfikacjami e90 i dlatego uwazam, ze jesli mozna, to trzeba kupowac auto, ktore w serii ma to co chcemy.

Pomysl jeszcze nad malo uzywanym 370Z NISMO- w DE i BE troche ich stoi z symbolicznymi przebiegami - nie jezdzilem, ale twierdza, ze jest lepiej wywazony niz zwykle 370z, a moc 350 koni do zabawy wystarczy

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

te mało używane Nismo kusza, ale to jest jednak bardzo specyficzne auto i pewnie to są jakieś po-demówki albo po przygodach auta.
    poza tym nie ukrywam, ze prowadzenie gt86 jest rewelacyjne i bardzo mi pasuje.

tuningu się nie boje - to nie jest auto na dalekie trasy a na dojazdy do pracy tylko plus jakiś mały wypadzik pewnie gdzieś na jakiś tor.
    liczyłem, że skuter i LC rozwiążą temat ale niestety toyotą jeździ mi się bardzo źle po mieście i nadal mam ciągoty do czegoś małego, sprawnego, szybkiego.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Wczoraj przymierzylem sie do MX-5. Jest progres wzgledem poprzedniej generacji - nizej sie siedzi. Dzieki temu glowa sie miesci. Niestety na styk i wlosy opieraja sie o dach.
    A auto dla goscia o moim wzroscie jest nawet nie ciasne a klaustrofobiczne. Pozycje moglem zajac jedna bez mozliwosci korekty. Ta jedna jedyna niestety idealna nie byla - ja lubie miec praktycznie pionowo oparcie fotela a wtedy glowa juz sie opiera o dach

Szkoda - auto na zywo w czerwieni jest piekne.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    tuningu się nie boje
    A czy nie rozważasz że tuning popsuje trochę Twój pogląd auta ? Modyfikacja zawieszenia jest jeszcze ok chociaż np. w takiej Mazdzie z dołożonym fabrycznie Bilsteinem i rozporkami nie wiem co chciałbym robić. Ale z fajnego modelu robi się trochę jakiegoś customa. Oczywiście kwestia poglądu.

Ja będę miał za trochę ponad rok taki dylemat i myślałem dokładnie o tych samych autach tzn. MX-5 vs Mustang V8 (w moim przypadki cabrio). Zawsze chciałbym w takim przypadku, w przypadku fun-cara maksymalną wersję danego modelu aby jednak nie pluć sobie w brodę. Dlatego np. takie Z4 28i mnie nie pociąga bo wiem że jest 35is. I przy ograniczonym budżecie wybór jest wręcz śmiesznie mały.

Jednak w jednym przypadku nie mam nic przeciw aby była to wersja full bieda w podstawowej wersji i nawet z manualem. Propozycja nie padła - Boxster 981 ? Full bieda 250k i jak to auto na kilka lat to może warto szarpnąć się na coś takiego mimo że to auto n-te w rodzinie ? Pewnie już są dostępne jakieś używki 1-2 roczne odpowiednio tańsze np. w cenie nowego Mustanga. Jedyny problem to jest to że razi innych w oczy

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Niestety Porsche odpada, podobnie jak wszystko co "wali po oczach".

Na tą chwilę pozostało GT86 i Mustang V8 w wersji bez dachu.

Mustang jest sporo droższy, ale też do tyłu wsadzę w razie czego fotelik.
    Jakimś-tam plusem jest też ekonomia - 2.0 spali mniej niż 5.0 a to auto m.in. do pracy a właśnie się przeprowadzam, chociaż jeszcze nie do docelowego miejsca, to chwilowo mam do firmy kawałek:
    - albo 40 km przez W-wę nudnymi drogami
    - albo 35 km przez prom bocznymi drogami bez korków ale z... zakrętami
    Opcja nr 2 ma same zalety: dodatkowo jest szybsza o 20-60 minut.

Chwilowo sprawa wisi z powodu braku czasu.

CIEKAWOSTKA: przy okazji oglądania auta dla mnie spoglądamy z Żoną na auto dla niej (w miejsce S-Crossa). Wymagania są szersze: podniesione, ale nie za duże, 4x4, benzyna, minimum 150 KM i... ma się Żonie podobać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
    Wynik poszukiwań na dzisiaj: NIE MA TAKIEGO AUTA. Co mi odpowiada pod kątem mechanicznym jest torpedowane za wygląda jakiegoś elementu. Co się Żonie podoba to ma jakiś feler techniczny.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

No nie gadaj że twojej Żonie się nie podoba 500X, ja myślałem że na takiego misiaczka wszystkie kobiety się rzucają: p

Uprawnienia umieszczania postów