Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Renault Kadjar TCe 130 Intens | TEST

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

U mnie nic nie skrzypiało, najpierw siedziałem w salonie nic, potem podczas jazdy nie zwróciłem jakiejś szczególnej uwagi ale jak by coś skrzypnęło to raczej bym to odczuł. Chociaż byłem dosyć mocno zaabsorbowany samum prowadzeniem auta i jazdą.

Nie nie dziecinada, bo to Godzilla czepia się wszystkiego dookoła widzi drzazgę w czyimś oku a nie widzi belki w swoim. Prawdopodobnie w sobotę uda mi się jeszcze raz przejechać bo sa dni otwarte to postaram się na to zwrócić uwagę i porozmawiać ze sprzedawcą.

Nie jestem fanatykiem Francuskich auta tak samo lubię Mercedesy i BMW i samochody włoskie to Ty masz zawsze z wszystkim problem co jest Francuskie.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Samochód całkiem w porządku, ale chciałem troszkę o czym innym... Otóż dziwi mnie, że w teście pojawiają się komentarze w stylu "1.2 i 130KM brzmi śmiesznie" oraz "spalanie w trasie mogłoby być niższe". O ile jeszcze z ta pojemnością mogę się zgodzić, o tyle 130 koni to nie jest jakaś specjalnie niska wartość - w samochodzie o takich gabarytach i masie spokojnie pozwala na całkiem dynamiczną jazdę. A spalanie testowe jest, moim zdaniem, naprawdę zacne. Potem troszkę mniej ogarnięci lub zwyczajnie mniej zainteresowani zgłębianiem tematu ludzie czytają takie opinie i kończy się rozczarowaniem w stylu "o rany, moja 130-konna benzyna pali aż 9 litrów w mieście, dramat!".

Co się tyczy jakiejś trzeszczącej konsoli, mam mieszane uczucia. Z jednej strony, to niby sprawa drugorzędna. Z drugiej, należy jednak ubolewać nad jakością obecnie produkowanych aut. To nie jest tani samochód, więc jak to jest, że w moim 16-letnim staruszku konsola ani myśli się odezwać czy chodzić na boki, nawet pod naciskiem? A jednak w wielu nowych samochodach nad takimi przypadłościami, nad takim "lekkim" podejściem do jakości przechodzi się do porządku dziennego, "bo to nieistotne". Dlatego dobrze, że autor testu jednak to zauważa i podkreśla.

Domyślnie

Być może, tutaj zwrócił normalnie uwagę na fakt słabego wykonania, tyle. Temat jest o Kadjarze, co ma do tego jak wykonany jest Passat czy inny samochód ? Jak silnik w Renówce pójdzie do kosza po 20tys. km to też będzie gadanie że wszystko ok, bo 1.4 TSI szybko padały ?

Cytat Zamieszczone przez Godzilla Zobacz posta
    Auta testowe dla prasy tym bardziej powinny być dopracowane - opinia idzie w świat, a za Kadjarem już na starcie ciągnie się smród fatalnej jakości wykonania. A takie wtopy jak zaskakujący dopiero za 4 razem przycisk start/stop źle rzutuje na całe auto i w ogóle nie buduje u potencjalnych klientów zaufania do jakości produktu... Raczej odstrasza.
    Z jednej strony tak, z drugiej jednak prasówki to pierwsze egzemplarze, większa jest szansa na niedoróbkę. Bezpieczniej jest jednak poczekać parę miesięcy ze sprzedażą, aż pojawią się egzemplarze wolne od wad, bo wątpię żeby skutecznie to usunęli na gwarancji. Jak dobrze pamiętam, to pierwsze jazdy z nowym Qashqaiem wykazywały podobne niedoróbki, ciekawe czy to poprawili.

A co do spalania to wg mnie jest dobre. Może to minimalne nie zachwyca, ale jeżeli przy prędkości przelotowej ~120-130 spalanie ma wynosić 6,5-7l to jest okej. 8l po mieście w 130konnej benzynie i aucie tej wielkości także jest w porzadku.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 06-09-2015 o 22:13

Awatar Paweł Wnuk
    Auto
    F48 s20i, Captur 1.2 EDC, C1,

Domyślnie

@Ryjas, z tym zamykaniem/otwieraniem okien to jest dla mnie ( żonie nie przeszkadza ) koszmar. Jakież było moje zdziwienie jak doszedłem do tego, że po naciśnięciu przycisku start/stop nie można ruszyć okien. Działają dopiero po uruchomieniu silnika... albo po włożeniu karty do slotu. Ja już bym wolał normalny kluczyk i działające szyby po przekręceniu kluczyka. Kartę się wkłada gdzieś tam ( kurtka, portfel, torebka ) i zapomina, a tu nagle trzeba zamknąć okno - no i weź teraz uruchamiaj silnik tylko po to. Jest to moim zdaniem jakieś niedopracowanie, albo czegoś nie wiem i pełni to jakąś wyższą funkcję.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Normalny kluczyk wkładasz do dziury. Kartę do slotu. Więc generalnie ta sama czynność.
    Zaletą karty handsfree jest jednak to, że można łatwiej się dostać do auta. Nie trzeba go zamykać, choć nie zawsze (w starszych autach. I głównie do tego został ten wynalazek stworzony. Czasami jest tak, że karta się ładuje w slocie, więc należałoby ja mieć jednak pod ręką. Bo jak się rozładuje to wtedy jest kaplica.
    http://megane.com.pl/topic/19687-problem-z-karta/
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar janekj
    Auto
    gt86

Domyślnie

To po co ta karta ,jesli i tak ja trzeba wkladac w slot?

Jesli juz cos mam wkladac to niech to bedzie zwykly kluczyk, a jak bawimy sie w bezdotykowe dostepy itd, to po coten slot?

Jesli jest to ta sama czynnosc co kluczyk,to karta jest bezsensowna dodatkowa komplikacja

Awatar Paweł Wnuk
    Auto
    F48 s20i, Captur 1.2 EDC, C1,

Domyślnie

Janekj, to właśnie miałem na myśli, tylko delikatniej to ująłem

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Z tą kartą hands free tworzycie jakieś dziwne problemy. Nie widzę trudności, aby włożyć ją do slotu, skoro normalny kluczyk byłoby trzeba i tak przekręcać. Wystarczy mieć ją przy sobie(np.w kieszeni) i po problemie. Poza tym może to być chociażby zabezpieczenie przed dziećmi.

Co do Kadjara to przede wszystkim ładny samochód. Podczas oglądania go w salonie nie zauważyłem, aby coś trzeszczało. Tak poza tym to Renault stara się bardzo promować swoje nowe crossovery(Kadjar, Espace i Captur), bo miałem już trzy telefony i przyszły dwa listy promocyjne. Nie wspominając o mailach.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez janekj Zobacz posta
    To po co ta karta ,jesli i tak ja trzeba wkladac w slot?

Jesli juz cos mam wkladac to niech to bedzie zwykly kluczyk, a jak bawimy sie w bezdotykowe dostepy itd, to po coten slot?

Jesli jest to ta sama czynnosc co kluczyk,to karta jest bezsensowna dodatkowa komplikacja
    Zapewniam cię, że karta z HF ma więcej funkcji niż zwykła karta czy zwykły kluczyk. Czasami mają kartę w kieszeni, kiedy leje deszcz wygodniej po prostu wyjąć ją już pod dachem zamiast moknąć. Co więcej, jak masz w ręku dzieciaka, zakupy itp każde ułatwienie się przydaje.

Nie zmienia to faktu, że nie każdy tego potrzebuje. Zwykła karta działa jak kluczyk tylko że nie trzeba kręcić go w stacyjce.

Ja w dość starym Scenicu mam kartę z funkcją HF. Ogólnie i tak musze klikać by auto zamknąć. czy to w klamkę czy w kartę. Ale doceniłem parę razy tą funkcje. Gadam przez telefon, mając kartę schowaną w kieszeni, czy w torbie. Kładę łapę na klamce i auto się otwiera. Karty nie musze wyjmować, ale jak jade gdzieś dalej, warto.
    Mam dodatkowe bajery z nią związane. Np. domykanie wszystkich szyb (w tym okna dachowego) po dwukrotnym zamknięciu auta przyciskiem. Chyba jest coś jeszcze, ale nie pamiętam. W każdym razie Paweł Wnuk. Żeby otworzyć okna w aucie bez tej funkcji i tak musisz kluczyk przekręcić bądz, mając kartę w slocie wcisnąć start bez hamulca.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar janekj
    Auto
    gt86

Domyślnie

Tez mam w aucie hands free.

Tyle ze:
    Jak podchodze do auta,otwieram je klamka (mam kluczyk w kieszeni)
    Chce otworzyc ,zamknac szybe , wlaczyc wianie,radio,nawigacje - wciskam przycisk na konsoli i dziala.
    Chce odpalic silnik- wciskam sprzeglo i przycisk na konsoli.

Piszecie ze zaleta tej karty jest to ze nie trzeba jej szukac po kieszeniach zeby wsiasc do auta, ale koniec koncow i tak trzeba grzebac po kieszeniach zeby odjechac albo otworzyc szybe.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów