Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Co po Subaru Legacy IV? Rodzinne auto dające kierowcy trochę emocji, najlepiej 4x4

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie Co po Subaru Legacy IV? Rodzinne auto dające kierowcy trochę emocji, najlepiej 4x4

Cześć
    Po raz trzeci chętnie skorzystam z podpowiedzi forumowiczów przy zakupie auta...

Moje obecne Subaru Legacy /2008 2.0D 150km/ to świetne auto - super się prowadzi, jak na subaru całkiem ładne - imho - najładniejsze cywilne subaru ostatnich lat,
    może nie jest wybitnie duże w środku....
    Auto rozpoczęło już swój 8 rok i powoli myślę o następcy.

Z podstawowych wymagań:
    - auto rodzinne na wyjazdy wakacyjne - wstępnie założyłem że to będzie kombi
    - najlepiej 4x4
    - silnik benzynowy
    - auto nowe
    - dobre, pewne właściwości jezdne i prowadzenie z nutką sportu
    - cena max 110-130 tys

Jako naturalnego kandydata widzę w Subaru Levorg'u
    Auto w salonach pojawi się pod koniec września - jestem bardzo ciekaw jak wypadnie w realu - na razie znam je tylko w fotek - podobnie jak salony Subaru
    Levorg - w wersji GT-S Sport 1,6 turbo 170km, skrzynia CVT /cena ok 130 tys./ co do levorga - w sieci na stronie subaru jest dużo więcej info niż w wątku o levorgu na tym forum...
    Jeździłem /i rozważam kupno/ także Mazdą 6 kombi z silnikiem 2 165km w wersji sky-passion /cena ok 124tys/ - do spokojnej jazdy fajne auto +super wykończone i wyposażone wnętrze w tej najbogatszej wersji /sky-passion/ ale to FWD
    Zainteresowałem się także Skodą Octavią 1,8 TSI 180km 4x4 - ale to auto budzi najmniej emocji
    Może zamiast tej wersji wybrać Octavkę RS 220km w wersji Kombi - chociaż wnętrze budzi jakieś emocje /w porównaniu d pozostałych wersji/

Nie planowałem SUVa ale przejechałem się
    nowym Huindayem Tusconem - 1,6 177km z DSG czy TCT - ale to auto mimo że po wyglądzie obiecuje dużo emocji okazuje się komfortowym autem "dla emeryta"
    dużo lepiej jeździło mi się Subaru Foresterem XT /2.0DIT 240km/ - wersja comfort za cennikowe 33500 euro wykracza trochę poza budżet ale może... /niestety wykończenie wnętrza nie jest tej samej jakości co prowadzenie i właściwości jezdne....

Czekam na opinie sugestie, info o awaryjności silnika mazdy 2,0 165km czy skody VAG 1,8 tsi 180km
    Tak jak widać, auta które oglądałem są z conajmniej z trzech segmentów - więc nie jest łatwo
    pozdrawiam, piotr

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Z tego co tu wypisales to forester zdecydowanie bylby moim faworytem

Domyślnie

Miałeś jakieś problemy z silnikiem że już nie chcesz diesla?

Możesz się przejechać Skodą, ale ja bym został przy Subaru. Poczekałbym na Levorga, myślę że świetnie spasuje w Twój gust, a jak nie to jest Forester XT, choć to może być droższa w eksploatacji opcja. Warto żebyś zobaczył też Seat Leon X-Perience 1.8TSI 4WD, w tej cenie wyjedziesz z bardzo dobrym wyposażeniem.

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

hehe... wymieniałem wtryski 2 lata temu... w nowoczesnym japońskim dieslu to kosztowna sprawa /trafiłem gdzieś na trefne paliwo - chociaż tankowałem na markowych stacjach/, poza tym silnik ok; Diesle robią się coraz bardziej skomplikowane niestety, Wszyscy mnie pytają o sprzęgło w SBD - u mnie oryginalne siedzi .
    znowu w Levorgu będzie wtrysk bezpośredni ... mam nadzieję że Japończycy odrobili lekcje z tego zagadnienia
    Co do seata - wolałbym normalną wersję kombi a nie podniesioną, ale chyba takiej nie ma, ... jest jeszcze cupra

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

jest jeszcze jedno auto na które czekam: Alfa Romeo Giulia....

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piotrt Zobacz posta

Czekam na opinie sugestie, info o awaryjności silnika mazdy 2,0 165km czy skody VAG 1,8 tsi 180km
    Teraz trochę ponad 33 kkm. Przy ok. 22 kkm wyciek płynu chłodzącego, wymiana pompy wody, regulatora i simmeringu. Na gwarancji.
    Tak poza tym lać benzynę i jeździć. Zero dolewek oleju.

Samochód prowadzi się neutralnie, napęd 4x4 i DSG bezcenne. Wyciszenie w miarę, słychać szumy powietrza od ok. 80 km/h. Co ciekawe wraz ze wzrostem prędkości, nie następuje liniowy wzrost hałasu. Przy 200 km/h idzie wytrzymać. Przy 150 km/h jest ok, można słuchać muzyki i rozmawiać spokojnym głosem.

Zawieszenie trochę tłucze na wybojach, tragedii nie ma.
    Spalanie w cyklu mieszanym ok. 9 - 9,5 l.

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

Dzięki za konkrety!!! czy przed zakupem odbyłeś jazdę testową zbliżoną konfiguracją octavki?

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Nie. Byłem jedną z pierwszych osób w kraju, która odebrała taką konfigurację dla celów prywatnych. Jeżdżę od 01.10.2013 r.

Jeździłem O III z DSG i 150 Km dieslem.

PS. Poczekaj na levorga, zobacz, przejedź się i zobacz za ile u brokerów będzie do kupienia.

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

czekam na tego levorga, nawet byłem na jeździe FXT - żeby zobaczyć jak się jeździ z subarową skrzynią CVT. I powiem że byłem BARDZO pozytywnie zaskoczony. Co więcej powiem /pewnie zostanę wyklęty/ że ta skrzynia w zestawieniu z Forester-owym 2.0 DIT 240 km jest chyba wygodniejsza niż 8 stopniowy automat ZF - jeździłem ostatnio tym automatem w BMW X3 /2.0 184km/ i nowym Jag-u XE /2.0 240km/. Trzyma silnik na odpowiednich obrotach - zapas momentu cały czas czuć pod stopą, no i nie wyje jak podobno CVT TO robią /zastrzegam że nie mam porównania z innymi cvt/

Uprawnienia umieszczania postów