Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Co dalej z ubezpieczeniem OC i AC ?

Auto
    brak

Domyślnie Co dalej z ubezpieczeniem OC i AC ?

Witam, w skrócie mam pytanie takie : Ojciec zmarł i musze przepisać na siebie samochód wraz z ubezpieczeniem, tylko nie wiem czy dobrą kolejność spraw mam zamiar załatwiać :

1. Przepisać samochód na siebie i mieć nowe tablice
    2. Zrezygnować z poprzedniego OC i AC które było na ojca
    3. Wykupić nowe OC i AC na mnie

o czymś mam pamiętać dodatkowo ? nigdy nie przepisywałem samochodu na siebie od kogoś z rodziny...

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Zadzwoń do ubezpieczyciela, powiedz jak wygląda sytuacja i Cię krok po kroku poinstruują.

Domyślnie

W pierwszej kolejności wyślij do obecnego towarzystwa ubezpieczeniowego kopię skróconego akt zgonu plus kopię aktu dziedziczenia gdzie jest informacja kto przejmuje pojazd (spadek). Wtedy obecna firma przepiszę polisę OC na spadkobierców. Potwierdź z obecną firmą formalności rozwiązania polisy AC i ew. zwrot za niewykorzystany okres. Jeśli wcześniej nie byłeś współwłaścicielem tego pojazdu to po jego przejęciu na podstawie np. aktu dziedziczenia polisa OC skończy się z ostatnim dniem na który została zawarta i nie wznowi automatycznie na kolejny rok. Pamiętaj o obowiązku zachowania ciągłości ubezpieczeniowej w przypadku OC. Nowe TU może przeliczyć ponownie składkę od dnia przejęcia pojazdu i uwzględnić dopłatę z tytułu różnicy zniżek.
    Zapnij pasy, ta chwila może wiele zmienić! | http://www.autogaleria.pl

Auto
    brak

Domyślnie

AC i OC kończy mi się 2 grudnia, więc przed tym czasem najlepiej to wszystko załatwić ?

Domyślnie

Jeśli masz już akt dziedziczenia to nie ma co zwlekać z wysłaniem dokumentów. Jeśli nie byłeś wcześniej współwłaścicielem tego pojazdu to po wysłaniu dokumentów dostaniesz propozycję od obecnego TU na kolejny rok (na swoje dane) jednak polisa OC nie wznowi się automatycznie. Proponuje nie zwlekać - za każdy dzień przerwy możesz otrzymać karę z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Porównaj składki na swoje dane i potwierdź z obecną firmą jak ta cała sytuacja wygląda wobec AC. Standardowo polisa AC zostaje zerwana z dniem zmiany właściciela.
    Zapnij pasy, ta chwila może wiele zmienić! | http://www.autogaleria.pl

Domyślnie

Najlepiej iść do ubezpieczalni i się dowiedzieć wszystkiego. Z drugiej strony skoro samochód jest ubezpieczony to jaki sens to zmieniać, nie lepiej jak polisa wygaśnie dopiero to zmienić? Przecież polisa jest zapłacona, a to, że osoba którą ją zawarła na żyje nie zmienia faktu, że pojazd ubezpieczony jest. Więc ja bym poczekał do wygaśnięcia i rozwiązał tą i kupił nową. Dobra sprawa to szukać przez porównywarki - https://superpolisa.pl/ jedna z lepszych, a to dlatego, że ceny są czasami o nawet 50% niższe.

Auto
    brak

Domyślnie

Obliczyłem i dla mnie wychodzi najtaniej w link4 ... 1500zł, dużo bardzo...

Jeszcze upewnie się, w urzędzie komunikacji do przepisania auta na mnie potrzebne mi będa :

wniosek o rejestrację
    dowód właśności czyli dowód kupna i postanowienie spadkowe po ojcu
    dowód, karta pojazdu, tablice
    badanie techniczne
    dowód osobisty
    OC

coś jeszcze ?

Auto
    brak

Domyślnie

Jeszcze mam pytanie o dowód i tablice, mogę jechać do wydziału komunikacji tym autem co będę zmieniał tablice ? bo w tym samym dniu co oddam stare to dostane nowe i miękki dowód ?

Uprawnienia umieszczania postów