Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Audi Q7 | Pierwsza Jazda

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ja powiem krótko - niby gusta gustami, ale ten model nie ma nic wspólnego z SUV-em jeśli chodzi o projekt. Jest to zwykła idea station wagona w stylu Cromy, Audi pogubiło się w tym projekcie, więc 'podręcznikowy perfekcjonista' nijak tu pasuje. Ogólnie obrzydliwe auto, szczególnie przód im nie wyszedł który ma się nijak do kacniastego tyłu, dwa różne światy i zero spójności. Wnętrze też nie zachwyca, daję bardzo techniczne, aniżeli wrażenie premium. Jestem zdecydowane na nie, na żywo robi jeszcze gorsze wrażenie niż na sesyjnych fotkach. Szkoda, bo pierwsza generacja jak dla mnie była świetna.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Też bym to raczej nazwał kombi vanem w stylu Cromy, gdyby nie prześwit, to automatycznie czyni z niego crossovera w stylu Merca R-klasy. W żadnym wypadku SUV.
    Swoją drogą Merc powinien wrócić do tego modelu.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Mimo wszystko i tak wygląda lepiej od aktualnego X5 (toż to jakiś chińczyk) i ML-a vel GLE.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Przylaczam sie do krytyki designu.
    Auto jest na maxa nudne, przod fatalny, a proste przetloczenia wzdluzne powoduja, ze wyglada jak blacha falista. Trzeba miec naprawde nudna zone, zeby takim chciala jezdzic

W tej klasie podoba mi sie tylko RR - porzadne, meskie auto.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Nie jest to piękny samochód, ale o ile nazwano już tu X5 chińszczyzną, o tyle Q7 jest na wskroś teutoński Sam nie wiem, czy ładniejszy był...wróć...mniej szkaradny był poprzednik, czyli wieloryb na kółkach, czy ten czołg. To wprawdzie nie jest liga Actyonów i tym podobnych, ale projektanci Audi albo mają siedemnaście koncepcji, jak ten samochód powinien wyglądać i decydują się na miks wszystkich naraz, albo nie mają koncepcji żadnej. Wnętrze jest już o wiele lepsze, ale przy Volvo wygląda jak ciut przestarzałe. Choć to w sumie rzecz gustu, komuś może przecież pomysł Szwedów całkiem nie pasować.

Ponarzekaliśmy sobie na niemiecką "finezję", ale fakt faktem, że przed ich myślą techniczną czoła trzeba uchylić, chociaż trochę. Zewsząd dochodzą głosy, że samochód zmontowany jest nadzwyczaj solidnie, że jest niezwykle komfortowy i bardzo cichy. A przy dynamiczny, w każdej wersji silnikowej. A skoro przy tym jesteśmy, póki co nie ma żadnych jednostek 2.0, jak w XC90, tylko porządne V6, czemu też wypadałoby przyklasnąć.

Podsumowując, kupić bym go pewnie nie kupił, nawet dysponując astronomicznymi pieniędzmi, jakich żądają za Q7 (BMW czy Merc oczywiście tańsi nie są), ale wiele rzeczy w nim, mimo designu, doceniam i wieszać psów na Audi nie zamierzam. Będziemy tego widywać na ulicach coraz więcej, to na pewno.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Muszę przyznać, że masa negatywnych opinii jest mocno zaskakująca. Sam byłem mocno zawiedziony stylistyką nowego Q7 tuż po premierze. Co jak co, ale to auto jest wyjątkowo niefotogeniczne - na żywo wypada dużo lepiej. Na naszych zdjęciach zawieszenie jest w najniższym możliwym ustawieniu, co może dodatkowo potęguję efekt "station wagona". Ja osobiście jestem miło zaskoczony tym autem.

A co do widoku na ulicach - w sierpniu sprzedało się 68 egzemplarzy, w lipcu zaś 85. Wiadomo, część z nich to prasówki/demówki, lecz w stosunku np. do XC90 (78 lipiec, 47 sierpień) a nawet X5 (107 lipiec, 70 sierpień) - wypada naprawdę nieźle.
    #drivetastefully

Awatar wiksmo
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Może to dlatego, że też wtedy miałem okazję pojeździć tym Q7, ale ja również muszę powiedzieć, że podoba mi się to auto. Na drodze prezentuje się o wiele lepiej niż sobie wyobrażałem, o wiele lepiej niż poprzednik. A to, że nieco zbliżyło się ono do podniesionego kombiaka to dla mnie kolejna zaleta - nie prowadzi się to jak typowy SUV, a bardzo blisko mu do normalnej, niskiej osobówki. Naprawdę pozytywne wrażenie zrobiło na mnie to auto, zwłaszcza przez wnętrze

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Wyglad kwestia gustu. Wg mnie na zywo rowniez wyglada nieciekawie i na maksa bez polotu.

Domyślnie

Jednak są osoby, które świadomie kupują takie nudne do bólu Audi i nawet są z tego mega zadowoleni.Nie każdy potrzebuje auta mocno bijącego po oczach jak widać po poniższym przykładzie.Właściciel w tym teście wyjaśnia motywy jakie nim kierowały przy wyborze nowego Q7 i trudno nie przyznać mu racji.
    https://www.youtube.com/watch?v=jNfRHd6FVEY

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów