Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Jaki nowy SUV/crossover ? Honda CRV ?

Auto
    VW Tiguan / Mitsubishi ASX

Domyślnie Jaki nowy SUV/crossover ? Honda CRV ?

witam. Obecnie jestem na etapie wyboru samochodu. Obecnie na pierwszym miejscu w liście zakupowej mam Honde CRV benzyna. Nie wiem czy brać z napędem 4x4 i dopłacać 9000 zł czy brać z napędem na przód. Różnica poza prowadzeniem jest jeszcze w prześwicie- 4x4 ma 165 cm, a przód 155 cm. Z tego co słyszałem wersja benzynowa tego auta jest bezawaryjna .
    Myślałem też o RAV 4, ale brak czujników parkowania z przodu jest tu minusem.
    Mazda CX5 jakoś mi się nie podoba no i jak wyczytałem na forum Mazdy delikatne blachy.
    Co polecacie ?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Jakis czas temu robilem rozeznanie w tym segmencie i mialem brac wlasnie RAV4 z dieslem 2.0 i chipem. Nie jest to auto idealne, ale jest niezle i podoba mi sie. Co do czujnikow, to zawsze mozesz sobie zamontowac za 500pln gdziekolwiek, wiec tym bym sie nie sugerowal.

CRV mi sie nie podoba, ale to rzecz gustu. Jesli jezdzisz glownie po miescie, to 4x2 wystarczy w zupelnosci, a i mniej spali. CX5 byla za twarda i zle wyciszona - nie wiem, czy to sie zmienilo po liftingu.

Jesli potrzebujesz duzo przestrzeni to calkiem fajnie jezdzi sie nowym Nissanem Xtrail z dieslem 130 koni i automatem - naped tylko na przod, ale reszta jest ok i jesli znajdziesz auto z salonu, to ceny sa bardzo rozsadne. Nie wiem jak to wyglada z benzyna.

Auto

Domyślnie

Diesla nie chce gdyż mało jeżdżę średnio 3 do 4 tyś km rocznie. No ale dzięki zobaczę tego nissana, tylko ten silnik benzynowy jest nowy i nie wiadomo jak będzie sie spisywał...

Domyślnie

Ja bym wybrał Hondę, droga jest, ale wg mnie warto. Bezawaryjna, praktyczna(szeroka), ładna. No i świetnie trzyma cenę A to czy wybrać napęd 4x4 sam powinieneś wiedzieć najlepiej czy Ci potrzebny, ile go używasz, jeżeli tak mało jeździsz i dodatkowo nie używasz go poza drogami, to myślę że nie warto. Tylko że po co brać wtedy suva ?

Awatar Ketos

Domyślnie

Gdyby mnie było stać na nowego SUV-a to pewnie wybrałbym Hyundaia Santa Fe lub nowego Tucsona.
    Oba wyglądają obłędnie.
    Santa Fe jest naprawdę duży i wygodny, tylko w ofercie są dwa diesle, benzyna jest oferowana poza Polską.
    Teraz przeszedł facelifting i wygląda jeszcze lepiej, upodobnił się do Tucsona.
    Jeśli nie skreślasz diesla to może przejedź się i sam zobacz.
    Albo Tucson 1,6 Turbo benzyna.

Auto

Domyślnie

Jeździłem Tucsonem z silnikiem benz 1.6 fajnie i jest ładny Ok, ale to nowy silnik jak w Nissanie i nie wiadomo jak się będzie sprawował.

Awatar Ketos

Domyślnie

To fakt, ten silnik to nowość.
    Osobiście uważam, że trzeba trochę odczekać aż jakaś dana nowość będzie na rynku trochę dłużej.
    Zawsze są jakieś niedoróbki, "choroby wieku dziecięcego", dlatego lepiej nie kupować zupełnie nowego modelu auta z samego początku produkcji.
    Najlepiej odczekać chociaż kilka miesięcy.

Auto

Domyślnie

Dlatego chyba stawiam na Hondę CRV ...

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez medyk Zobacz posta
    Dlatego chyba stawiam na Hondę CRV ...
    Sam stałem przed takim samym wyborem CR-V/RAV4/CX-5 i także tutaj szukałem pomocy oraz (i to proponuję zrobić) poszedłem się przejechać każdym z nich. Wybór padł na CR-V w benzynie i absolutnie nie żałuję. Wybrałem wersję lifestyle czyli z napędem na 4 koła. Muszę przyznać, że o ile w dobrych warunkach nie ma to znaczenia - zresztą pewnie wtedy napędzany jest przód - to w zimie parę razy dało się odczuć napęd na 4 łapy. I nie chodzi tu o właściwości terenowe bo w przypadku SUV-ów są one śmieszne ale chodzi o bezpieczeństwo. Wychodzę też trochę z założenia, że po co kupować suva jeśli nawet nie będzie miał napędu na 4 koła.
    Co do konkurencji tak jak pisałem brałem pod uwagę CX-5 i RAV4. Za hondą przemówiło: wyposażenie, ilość miejsca w środku i bagażniku, jakość wykonania i trzymanie wartości oraz opinia o bezawaryjności. Jeżdżę samochodem trochę ponad rok i absolutnie wyboru nie żałuję. Wiem, że nie każdemu się CR-V podoba ale jeśli należysz do tych co się podoba to bierz i się nie zastanawiaj. Ja nie żałuję ani trochę więc pewnie też nie będziesz żałował. Jeśli masz jakieś konkretne pytania - pytaj

Awatar janekj
    Auto
    gt86

Domyślnie

ja z tych 3 poszedlbym w crv nie wyglada wcale zle, nie oszukuje ze jest sportowa ani tymbardziej terenowa.
    Fajny bagaznik, dla mnie fotele sa bardzo wygodne.
    Jak dla mnie ma tez najlepsze prognozy co do trwalosci,chociaz tutaj przy takich przebiegach chyba to nie jest priorytet.
    Jesli mialaby byc mowa o jakiejkolwiek przyjemnosci z jazdy sprawdzilbym tego mocniejszego forestera, nie wiem zreszta o jakich kwotach mowimy?
    A moze nowy tiguan?

Uprawnienia umieszczania postów