Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Jaki nowy SUV/crossover ? Honda CRV ?

Auto
    VW Tiguan / Mitsubishi ASX

Domyślnie

Najpierw sprzedam Tiguana - już wystawiłem.Z Tiguana jestem bardzo zadowolony, mocne blachy i nie rysujący się lakier - jak czymś nie zajedziesz mocniej to nie ma szans abyś miał ryski, a jak to jest u Ciebie w Hondzie z lakierem ?
    Forestera oglądałem w salonie i raczej odpada. W środku nijaki ale to nie problem, bardziej obawiam się awaryjności i kosztów napraw. Z tego co wyczytałem na forach to już nie jest ten Forester co dawniej i daremny serwis.
    Nowy Tiguan też nie bo do wiosny nie będę czekał no i też bym chciał trochę inną zabawkę a ten Tig mało co różni się od mojego

Domyślnie

Z tych wszystkich chyba bym pozostał przy twoim dotychczasowym Tiguanie! A jeśli rzeczywiście chcesz go sprzedać no to myślę że możesz to zrobić na rzecz crv

Auto

Domyślnie

Kurde jestem facetem, a faceci lubią nowe zabawki - więc nie mogę ciągle jeżdzić Tiguanem 4 lata wystarczy teraz pora na coś nowego...

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez medyk Zobacz posta
    Kurde jestem facetem, a faceci lubią nowe zabawki - więc nie mogę ciągle jeżdzić Tiguanem 4 lata wystarczy teraz pora na coś nowego...
    Co do lakieru to ciężko powiedzieć, ja mam biały perłowy i póki co (po ponad roku) jest ok, ale ponieważ słyszałem, że hondy mają rekordowo niską grubość lakieru położyłem na nim po zakupie warstwę ceramiczną. Dodam, że o ile lakieru jest mała warstwa o tyle, zabezpieczenie blach podobno jest ok. Co do forestera też w sumie oglądałem ale także nie powalił mnie ani z zewnątrz, ani wewnątrz, no i koszty podobno duże a jakość też słyszałem, że już nie ta. Tiguana także oglądałem podobnie jak ix35, sportage itp ale te samochody to wg mnie to nie ta klasa jeśli chodzi o ilość miejsca wewnątrz i w bagażniku. Oglądałem także outlandera - ale też niestety wygląd i koszty serwisowania mnie skutecznie do niego zniechęciły. Na chwilę obecną nie wymieniłbym na nic co jest w tej klasie oferowane

Domyślnie

ja miałem ten sam dylemat i w końcu pieniądze wydałem na co innego i nie mam ;/

Awatar rafal^
    Auto
    Renault Megane II CC 2.0

Domyślnie

A francuska finezja zmaterializowana pod postacią nowego Espace? ;-) Przejął sporo cech crossoverów i nie jest już typowym vanem, wnętrze w wersji initiale paris, w której siedziałem jest bardzo przyjemne. Pozostaje kwestia (w istocie kluczowa) nowych silników - choć dotychczasowe TCe nie mają złej opinii i przekładni bezstopniowej cvt (dużo aut z taką skrzynią chyba jeszcze nie jeździ...).

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

A co w silnikach 1.6 TCE i 1.6 DCI jest nowego skoro 1.6 jest na rynku od 2012 roku bodajże wraz z wprowadzeniem Clio RS a 1.6 DCI od 2011 roku montowany był już w Scenicu i nic na temat ich awaryjności nie słychać.

Jaka przekładnia CVT ?? Gdzie w Espace ? no raczej nie sądzę, ze ma to co wspólnego z CVT.

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Widziałem w prasie test porównawczy
    Wygrał Hyundai Tuscon, drugi był Tiguan a Honda CRV z Mazda CX-5 poniosły porażkę... Warto się więc zastanowić czy pakować się gorsze auta od liderów segmentu
    PS. Ostatnio często żałuję, że nie mamy pluralizmu prasy moto

Awatar rafal^
    Auto
    Renault Megane II CC 2.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    A co w silnikach 1.6 TCE i 1.6 DCI jest nowego skoro 1.6 jest na rynku od 2012 roku bodajże wraz z wprowadzeniem Clio RS a 1.6 DCI od 2011 roku montowany był już w Scenicu i nic na temat ich awaryjności nie słychać.

Jaka przekładnia CVT ?? Gdzie w Espace ? no raczej nie sądzę, ze ma to co wspólnego z CVT.
    Faktycznie - zapomniałem, że w Clio IV RS pojawił się już ten silnik. Moja uwaga dotyczyła właśnie wersji benzynowej, niefortunnie użyłem jednak liczby mnogiej, piszać "silniki", dlatego co do 1.6DCi 160 - oczywiście masz rację, to wersja z 2011 doposażona w dodatkową turbosprężarkę. Ze skrzynią ewidentnie pomyłka - jest dwusprzęgłowa edc...
    Dzięki za czujność i poprawienie nieścisłości i przepraszam za ten mały chaos :-)

Auto

Domyślnie

CRV zadatkowany za parę dni odbieram. Pytanie jak z zabezpieczeniem antykorozyjnym w Hondzie CRV ? Ma ktoś jakieś informacje ?

Uprawnienia umieszczania postów