Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: Klasyka - kombi w dieslu. Do 12 tyś.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Rozumiem, że historia pochodzi z jakiejś bazy producenta, a nie książki serwisowej ?
    Poza tym znajdź więcej takich silników z taką historią (prawdziwą, wymiana co 15kkm), to pogadamy...
    Szukanie dobrego auta za 12 tys polega właśnie na wyłapywaniu takich egzemplarzy. Historia pochodzi z życia a nie z bazy czy książki. Jest do niej wpisana. Mam tez wyciąg DEKRY potwierdzający przebieg z 2009 roku.
    W Polsce auto było serwisowane w RENOCAR. Mam faktury. Wiem nawet jaki był lany olej cztery wymiany wstecz, bo pod maską były wszystkie naklejki. Przyklejane jedna na drugą.

Rozmawiamy o silniku, a nie o kwocie. Za 12tys. się znajdzie cała masa lepszych silników
    I aut w dobrym stanie z przebiegiem nie większym niż 190 tys. Znam to z autopsji.[/QUOTE]

Co do 2.0 TDI, to nie wiem czy udajesz głupka, ale jak nie - chodziło mi oczywiście o poprawione 2.0 TDI CR, a nie PD (tam nawet nie mam pojęcia jakie były interwały)
    Jakiś ty miły. Rozumiem, ze udajesz? Auta z poprawionym 2,0 CR kosztują dużo więcej niż budżet jakim dysponuje autor wątku. Poza tym jak sam piszesz, silnik poprowiono tj. dostosowano do dłuższych wymian oleju na podstawie doświadczeń. Wymiana w autach flotowych gdzie większość przebiegów jest autostradowych może być wydłużona do tych trzydziesty tys. Jeśli takich wymian są dwie a nawet trzy w roku to ja nie widzę problemu. Auto po 3 latach i tak nadaje się do remontu lub na handel do Polski gdzie skręci się je na 190 tys. Rozumiem, że kupiłbyś taki samochód wiedząc że wymiany były rzadkie. A czynności serwisowe żadne?

- - - Aktualizacja - - - -

Generalnie budżet 12 tys. + diesel + samochód nie starszy niż 10 lat = proszenie się o kłopoty. Wymagania jak zwykle się ze sobą gryzą, ale handlarze będą zadowoleni, bo uda się sprzedać złom.
    W takich kwotach to się powinno myśleć o zadbanych samochodach z roczników 2000-2002 a nie "igiełkach" z 2006 roku.
    Ja kupiłem za 12 tys. auto z 2006 roku Taki jestem ryzykant. Kupiłem od osoby prywatnej.
    Generalnie kupowanie aut używanych za każdą kasę to loteria a kupowanie aut droższych, nowszych jest bardziej ryzykowne.
    12 tys to kwotą równa utracie wartości nowego auta za ok. 60-70 tys. po roku użytkowania. Stracisz nawet jak auto będzie stało. W przypadku kupna używki, moze pojeżdzisz kilka lat i zapewne za darmo nie oddasz. Czyli jesteś do przodu

Tak czy inaczej oglądałem benzyniaki i były generalnie w podobnym stanie jak diesle. Zdarzały się tez gorsze.
    Po prostu trzeba trafić na auto w dobrym stanie. Wstępne założenia trzeba czasami zweryfikować.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Nie sądzisz, że to 1,5 miesiąca od kiedy masz Scenica to za krótki okres by stwierdzić, że ryzyko się opłaciło, a opinie dot. tego silnika są nieprawdziwe?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Nie sądzisz, że kupiłem to auto ze względu na opinie o nim? Brałem pod uwagę historię serwisową i podejście poprzedniego właściciela do auta.
    Czy mi padnie? Nie wiem. Nie mam pewności. Ale nigdy nie masz pewności kupując używkę. Robisz wszystko by tanio kupić auto tzw. pewne.
    1,9 dCi ma dobre opinie wśród użytkowników. Czytałem fora. Pytałem się jakie auto najlepiej wybrać. Oczywiście 2,0dCi jest bardziej ceniony ale kosztuje od ok. 20 tys. To samo się tyczy benzyniaków. 1,6 palą dużo, jeżdżą tak sobie, kosztują kilka tys. więcej z uwagi na lepsza opinię. 2,0 to w ogóle ze świecą szukać. Ale jak się okazuje auto występowało często z automatem, w którym wg osób obeznanych w temacie wymienia się olej co 30-40 tys. Producent w ogóle nie przewidywał wymiany i czesto skrzynie sa do robienia. Manualna z kolei ma dwumas, a przy wymianie rozrządu trzeba tez pamiętać o KZFR. Spalanie to srednio ok. 10 l/100. Koszty utrzymania są wiec dość wysokie. Także ryzyk fizyk.
    Kupujesz taniego diesla o kiepskiej opinii albo droga benzynę, gdzie wydatki łatwiej przewidzieć ale jednak i tak trzeba ponieść.

Dobrego benzyniaka za dobra kasę nie znalazłem. Za złą tj. wyższa kwotę także. Tzn był jeden krótki w Olsztynie, ale z 2004 roku i z dość dużym pakietem startowym. Opony, rozrząd i najpewniej hamulce.
    Trafił się 1,9 dCi z pełną historią, nowymi oponami, hamulcami które pojeżdżą conajmniej rok. Działała nawet klima, co wcale nie jest takie oczywiste w autach za te pieniądze. Kupiłem. Przejechałem ok. 2 tys. km. Na razie jest ok.

Gdyby trafił się 1,5 dCi po lifcie z taką historią tez bym wziął. Budżet miałem określony na ok. 15 tys.zł Oglądałem jednak kilka i każdy był taki sobie. Ale silnik mi pasuje. Do miasta lepszy. Ma lepszą kulturę pracy.
    Gdybym szukał kombi nie brałbym Laguny, ale właśnie C5 z 2,0hdi. Ew. Cromę. Ale Fiata żadnego nie było w ogłoszeniach z pomorskiego i warm. mazurskiego. Żadnego. Chyba, że po lifcie i za 20 kilka tys.
    Z kompaktów w grę wchodzi zawsze Astra III. Tam diesli do wyboru trochę jest i właściwie każdy ok. (może poza 1,3) i Focus. Chyba najbezpieczniejszy wybór jeśli mamy do wydanie ok. 15 tys. Ale 1,6 hdi święty nie jest. A benzyna i LPG nie są dobrym tandemem.
    Ostatnio edytowane przez Ryjas ; 19-09-2015 o 13:52
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Auto
    Sejcz

Domyślnie

Dobra panowie, osobiste przepychanki proponuję załatwiać poprzez prywatną wiadomość.
    Co do mojego wątku:

- Laguna II z benzyną
    - Croma

Coś jeszcze ewentualnie?
    Znajomy koniecznie chce kombi, minivan odpada.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Patrz wyżej. Kompakty. Za 12 tys. to znowu Meganki II. Na niemieckie trzeba zwiększyć budżet (ok. 15 tys)

Auto
    Sejcz

Domyślnie

Stilo, Astra H, Focus mk2.
    Któryś się nada ?
    Ostatnio edytowane przez konstant ; 19-09-2015 o 14:24

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

cytuje samego siebie w kontekscie mojego ew. wyboru:Z kompaktów w grę wchodzi zawsze Astra III. Tam diesli do wyboru trochę jest i właściwie każdy ok. (może poza 1,3) i Focus. Chyba najbezpieczniejszy wybór jeśli mamy do wydanie ok. 15 tys. Ale 1,6 hdi święty nie jest. A benzyna i LPG nie są dobrym tandemem

Auto
    http://moviestarplanethacks.pl

Domyślnie

jakieś dobre

Auto
    Sejcz

Domyślnie

W pobliskim komisie znaleźliśmy pięknego 407 SW 2.0 HDI 2005r. za 14000.
    Przejechałem miernikiem lakieru - bez zarzutu. Środek bardzo zadbany. W środę mamy wizytę w serwisie. Na co zwrócić uwagę ? Warto zaryzykować z rekinem?

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Na pewno stan rapu sprawdzić w lexii. Ile ma przebiegu na liczniku?

Uprawnienia umieszczania postów