Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: VW i kreatywna ekologia

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Ale śmiać mi się chce jak czytam posty broniące Renault. Pisałem jakiś czas temu, że VW to tylko czubek góry lodowej bo większość nowych silników diesla ma problem przy testach drogowych. Robienie samochodu "pod testy" czy stosowanie oprogramowani obronnego daje taki sam efekt. Klient jest oszukiwany i kupuje samochód nietrzymający parametrów/ w trakcie jazdy.

IMHO nie ma znaczenia sposób, a efekt jaki chciał uzyskać producent - w obu przypadkach jest to przejście zbyt rygorystycznych norm. Jak ktoś chce dorabiać teorii w celu obronny Renault to jest śmieszny…

Równie dobrze można napisać, że „oszustwo” VW jest mniej szkodliwe dla nabywcy bo silnik jest zestrojony pod kątem osiągów i ekonomiki. Natomiast w Renault pod badania emisji.

I to nie tylko Renault czy VW. Niezależne organizacje od dawna krzyczą o problemie, ale się go bagatelizuje i ucisza. Dla koncernów motoryzacyjnych i paliwowych rynek diesla w samochodach osobowych to spory kawałek tortu. Żadne producent nie zrezygnuje z udziałów jak nie zrobi tego reszta bo to oznacza niższe zyski i utratę klientów.

To trochę jak z planowanym starzeniem produktów. Wszyscy wiedzą, że ma miejsce i jest o tym głośno - ale nic z tym się nie robi, bo większości producentów zrezygnowanie z procederu nie jest na rękę.

Zresztą nawet w motoryzacji nie trzeba szukać przykładów daleko. To samo jest z badaniami NCAP – większość robi auta pod badania, dokłada gadżety by zyskać dodatkowe punkt etc. Natomiast jak lekko zmieni się procedurę (small overlap) to część bezpiecznych samochodów zaczyna się składać jak te 2-3 gwiazdkowe.
    pzdr

PS: Ten temat doskonale potwierdza to co przedstawił dżony. Bo część po prostu aż kipi nienawiścią do VW... tylko z czego to wynika? Na pewno nie z troski o ekologię.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

b707 no, ale ja tak samo hejtuje Renault za oszustwo jak VW, poczytaj temat: http://autogaleria.pl/forum/showthre...e-po-francusku
    "
    Skoro w warunkach rzeczywistych trują nas tak samo jak VW, to czym się różni oszustwo Renault od oszustwa VW? tak samo skracają nam życie i psują zdrowie i to, że jeden to robi ze specjalnym oprogramowanie, a drugi zestrojeniem silnika to sprawa drugorzędna.
    "
    A afera VW według tego badania nie miała wielkiego wpływu na brak sympatii do tego koncernu.

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Większość producentów robi auta "pod testy" a VW zrobił auta "na testy".
    Niby mała ale znaczna różnica imo.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Tylko, że Renault nie oszukiwało klientów. Auta spełniają wszystkie normy. Silnik czy to podczas badania czy podczas normalnej jazdy w określonym w normie zakresie temperaturowym pracuje jak trzeba.
    No kto by pomyślał, że auta można użytkować w różnych temperaturach otoczenia.

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    VW udowodnili oszustwo i nawet sam się przyznał. Renault nic nie udowodnili póki co.
    Po aferze z VW pracownicy Renault musieliby być przygłupami, żeby nie wyczyścić biur z dowodów jeśli rzeczywiście dopuszczali się świadomie oszustwa.

Cytat Zamieszczone przez mariobull Zobacz posta
    Większość producentów robi auta "pod testy" a VW zrobił auta "na testy".
    Niby mała ale znaczna różnica imo.
    A mógłbyś przybliżyć tę różnicę?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta
    A mógłbyś przybliżyć tę różnicę?
    Nie śledzę dokładnie wątku więc mogę się mylić, ale z tego co wywnioskowałem to wytłumaczę Ci na podstawie podanego zużycia paliwa:

Jest konkretna norma badania zużycia, są ustalone prędkości itd., więc Renault i inni producenci mogą ustawić przełożenie skrzyni, dopasować obroty, załączanie się turbosprężarki itd. itp. tak, by podczas badania w laboratorium to podane zużycie paliwa wyszło jak najmniejsze. Działanie VW to tak jakby puścili na badanie powiedzmy 300konnego Golfa R, tylko że komputer wykrywa test i przełącza mapę silnika na ustawioną pod laboratorium, ekonomiczną 100konną wersję i norma pokaże spalanie 4L.

Oczywiście że norma jest g.niana i nie ma totalnie odwzorowania w prawdziwych warunkach, ale jest jakimś tam jednym, takim samym dla wszystkich wyznacznikiem i wszyscy poddają badaniu samochody pracujące w normalny sposób, taki jak po zakupie auta. VW oszukuje normę i wprowadza samochód w tryb który nie funkcjonuje podczas eksploatacji auta. Oczywiście mało który samochód zużywa w rzeczywistości tyle paliwa co podaje producent, jednak jakbyś jeździł w warunkach porównywalnych podczas badania, spalanie powinno być podobne, masz taką samą skrzynię, silnik pracuje tak samo. W przypadku oszustwa VW - już nie. Taka to różnica, choć akurat VW jak dobrze pamiętam wcale źle nie wypada w prawdziwych testach emisji, więc różnica jest raczej głównie etyczna

Tak czy siak głównym problemem są wzięte z kosmosu normy, które nie mają kompletnie nic wspólnego z rzeczywistą eksploatacją samochodu, żaden producent ich nie spełnia i ten problem trzeba rozwiązać.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    VW oszukuje normę i wprowadza samochód w tryb który nie funkcjonuje podczas eksploatacji auta.
    No popatrz. A Renault, według tego co podał Ryjas, wprowadza samochód w tryb, który nie funkcjonuje podczas eksploatacji auta w temperaturach otoczenia odbiegających od tych określonych w normie.

Domyślnie

A to nie wiem Tog, tak jak mówiłem nie czytałem wszystkiego dokładnie, ale ja zrozumiałem Ryjasa w ten sposób, że po prostu norma nie uwzględnia panującego zakresu temperatur. Byłby to błąd normy, a nie Renault, podobnie jak nie możemy mieć pretensji do producenta że podczas jazdy autostradowej samochód spala więcej niż podaje producent - norma jest do d.py.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Norma określa, że test winien być przeprowadzony w temperaturze otoczenia między 20 a 30 stopniami Celsjusza.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jeden z niewielu ktorzy potrafia odroznic oszustwo od kijowej normy.

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Taa... Nie zmienia to faktu, ze diesle Renault emitują niedopuszczalną ilość NOx, a firma oszukiwała twierdząc że tak nie jest.

Uprawnienia umieszczania postów