Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: VW i kreatywna ekologia

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Problem w tym że np. VW Caravelle to tez jest samochód osobowy.

Ja jestem zwolennikiem lepszej alternatywy, wolności wyboru i generalnie braku zakazów. Normy o ile są ok to są ok
    Najlepsze jest to, że producentom nikt nie zabrania nieoferowania diesli a Ci jednak to robią. Ciekawe dlaczego?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Dla pieniędzy. Konsument kupi wszystko co mu się poda na tacy i przy tym wpoi że jest dobre. Panie, spala 3 litry mniej więc się zwróci w trzy lata. Nikt nie patrzy na to ze musi wdychać trujący smród, bo przecież to nie moje powietrze. Krótkowzroczność i głupota mas jest nieograniczona wystarczy tylko dobrze pokierować

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie VW i kreatywna ekologia

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Akurat złomnik miał dużo racji w tym co pisał. 15 lat temu diesle były eco i cacy, ale wystarczyło zmienić normy i jest be. Nie wycofają diesli z osobówek, bo się to nie opłaca, w przeciwieństwie do nowych norm i wymyślania kolejnych DPFów, SCRów i innych badziewi.
    15-20 lat temu były eco i cacy, po części dla tego, że głównym wyznacznikiem była emisja CO2, która z racji ok. 20% mniejszego spalania była niższa niż w autach benzynowych, a o cząstkach stałych i tlenkach azotu nikt wtedy jakoś specjalnie nie myślał.

EDIT
    Ryjas, z tym vw caravelle, to wiadomo, że nigdy nie stworzymy przepisów, które bedą idealne, ale możemy stworzyć takie, które obejmą zdecydowaną większość przypadków. Dlatego w przypadku takiej 'osobówki' diesle mogłyby zostać. Proszę, nie udawaj, że nie rozumiesz...

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Dla pieniędzy. Konsument kupi wszystko co mu się poda na tacy i przy tym wpoi że jest dobre. Panie, spala 3 litry mniej więc się zwróci w trzy lata. Nikt nie patrzy na to ze musi wdychać trujący smród, bo przecież to nie moje powietrze. Krótkowzroczność i głupota mas jest nieograniczona wystarczy tylko dobrze pokierować
    Ja się spotkałem z tym że niektórzy po prostu lubią diesle. Bo okazuje się np. że 90 KM w takim dieslu wystarczy do napędzania samochodu rodzinnego a w benzyniaku powodują że auto dostaje zadyszki.
    Przy okazji potrafi mniej spalić bez większego napinania się na ecodriving.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

A diesle w autach osobowych to nie jest przypadkiem jedynie europejska specyfika?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

niniejszy wątek świadczy o tym że nie.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Spoko, dobry diesel nie jest zły. Sam lubię dieslem pomykać. Duży moment, fajne odejście, dobrze się wyprzedza... tylko nikt nie myśli o konsewecjach tego co wylatuje z rury wydechowej czyli więcej alergii, astmy i raka. Teraz trzeba sobie zadać pytanie co jest ważniejsze? Wszyscy muszą jakoś jeździć. Zaprzestanie montowania diesla w osobówkach to jedyny racjonalny sposób żeby ograniczyć wdychanie syfu przez nas wszytskich. Dla wszytskich wyszło by na dobre. Wszyscy producęci maja w ofercie różne silniki benzynowe - od małych do dużych.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Niecałe pół miliona aut przez 6 lat, na rynku, gdzie sprzedaje się rocznie ponad 17 000 000 aut. To raczej margines.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ja się spotkałem z tym że niektórzy po prostu lubią diesle. Bo okazuje się np. że 90 KM w takim dieslu wystarczy do napędzania samochodu rodzinnego a w benzyniaku powodują że auto dostaje zadyszki.
    Przy okazji potrafi mniej spalić bez większego napinania się na ecodriving.
    Np. ja. Silnik robiony wedle starej szkoły więc (pfu, pfu ) psuć się nie chcę. Pali tyle co nic. Jeżdżę codziennie w dwie strony nieco ponad 60 km do pracy, zatankuje do pełna i mogę na 2 tygodnie zapomnieć o stacji. Ma tylko 82KM, a dynamike ma lepszą niż nie jeden nowszy benzyniak. Tylko to stary diesel.
    Nowsze to jednorazowe buble, a wszystko przez to, że dodawany jest do nich coraz bardziej skomplikowany osprzęt. Wszystko po to aby spełniały te durne normy wymyślone przez UE. Gdyby nie ona nie było takiego spinu na emisje CO2 i spalanie, a więc inna trwałość. W związku z tym też uważam, że czas ropniaków w osobówkach się skończył. Nie da się je już bardziej zepsuć, bardziej rozbudować, zmniejszanie pojemności to za mało. Benzyniaki turbo przy umiejętnym traktowaniu też mało spalają, a i hybrydy stają się coraz powszechniejsze. Chociaż ja swojego diesla będzie chyba katował do końca bo drugiego takiego prostego auta już mogę nigdy nie mieć.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Zaprzestanie montowania diesla w osobówkach to jedyny racjonalny sposób żeby ograniczyć wdychanie syfu przez nas wszytskich.
    Jeszcze bardziej racjonalne byłoby zaprzestanie montowania silników spalinowych w ogóle.

Uprawnienia umieszczania postów