Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 54 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 533

Wątek: VW i kreatywna ekologia

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Nie wiedziałem o oplu
    Godzilla pomijając Twoją zupełnie nic nie wnoszącą pierwszą część postu podałeś istotną informację, która może mieć wpływ na ujawnienie tej "afery" - pieniądze. Chociaż ja osobiście obstawiam, że jakaś amerykańska firma motoryzacyjna poczuła się zagrożona przez VW i wymogła kontrolę podejrzanie niskiego spalania, tudzież sama zrobiła test, wykryła oszustwo i dała agencji gotowca.

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Nie sądzę. Przecież amerykańskie firmy też ostro dostają po tyłku od tamtejszych urzędów - dopiero co GM musiał (musi) zapłacić prawie miliard $, i FCA któremu nakazano odkupienie 200 tys. pojazdów połączone z grzywną o wysokości 105 mln $.

Auto
    -

Domyślnie

Spokojnie. Silniki, które oszukują testy pod normy spełniają (a przynajmniej miały spełniać) euro5. Natomiast wszystkie VW, Audi, Skody, Seaty itd. które spełniają nowszą euro6 mają już dodatkowy zbiornik na adBlue. Podejrzewam, że wszystkie diesle z euro6 mają już taki dodatek, właśnie ze względu na tlenki azotu, które to dzięki temu dodatkowi mają być neutralizowane.

Wg VW silniki spełniające normę euro6 EA288 są wolne od oprogramowania oszukującego. Problem dotyczy natomiast EA189, które miały spełniać wg europejskich norm euro5.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    w osobówkach kojarzy mi się, że tylko mercedes w dieslach ma oddzielny zbiornik na adblue i korzysta z tej technologii.
    czyli co? reszta oszukuje?
    Teraz chyba już do prawie wszystkich klekotów trzeba dolewać... Opel (jak już wspomniano), PSA (BlueHDi), BMW, a nawet VW (3.0 TDI chociażby, w 2.0 nie wiem do końca jak to wygląda, w niektórych na pewno już od jakiegoś czasu jest AdBlue). Z tego co czytałem, to AdBlue to nie jedyne rozwiązanie problemu Euro6, jest jeszcze jakiś inny sposób, ale nie zagłębiałem się w temat.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Martin Winterkorn nie jest już szefem Volkswagen AG | NEWS

Zapraszam do dyskusji na temat newsa pt. Martin Winterkorn nie jest już szefem Volkswagen AG.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Teraz chyba już do prawie wszystkich klekotów trzeba dolewać... [...] Z tego co czytałem, to AdBlue to nie jedyne rozwiązanie problemu Euro6, jest jeszcze jakiś inny sposób, ale nie zagłębiałem się w temat.
    Tu jest troszkę opisane:
    http://www.dieselcarmagazine.co.uk/f...w-regulations/
    Jeśli dobrze zrozumiałem AdBlue się stosuje w kontekście EURO 7.
    Renault ponoć coś kombinuje z samym dpfem. To pewnie oznacza, że kolejne generacje silników będą jeździć na jeszcze bardziej "ekologicznych" olejach spełniających nową normę. Czyli będą chronić dpf, środowisko a niekoniecznie chronić silnik
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    -

Domyślnie

http://m.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja,jrembt

Warto przeczytaći zwrócić uwagę na datę napisania artykułu - lipiec

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Zapraszam do dyskusji na temat newsa pt. BMW kolejną marką ukrywającą rzeczywistą emisję spalin.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

News na miarę pewnego niemieckiego wydawcy prasy, zresztą sami zobaczcie:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...in,nId,1892258

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12006363_802282509882767_2393712378329271192_n.jpg