Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: MAZDA MX-5 ND 2.0 160KM 6MT SkyFREEDOM

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Sory że się wcinam nieproszony w temat ale miałbym pytanko Twoja ND jest z 2015 czyli 2 zimy już przejechała. Jak wygląda od spodu - czy wreszcie jest porządnie zabezpieczona przed korozją? Nie ma żadnych powodów do niepokoju?

Wczoraj o mały włos nie kupiłem używanej NC z 2 litrówką '11. Z zewnątrz bajka, środek zadbany silnik suchutki... Napaliłem się nie powiem jak szczerbaty na suchary. Czar prysł po podniesieniu auta. Wszystkie elementy zawieszenia i miejscami podłoga rude....

Jeszcze jedno pytanko - z tego co pamiętam to zawodowo pracujesz w Maździe - jak w aspekcie korozji wygląda Mazda 6 - najnowsza generacja produkowana od 2012 roku?

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Też chętnie przeczytam odp. bo nie ukrywam że kusi mnie nowa 6'ka.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar szymon1984
    Auto
    Alfa Romeo Giulia, Peugeot Traveller

Domyślnie

Tak naprawdę te dwie zimy były łagodne, więc trudno mówić o jakichś niesprzyjających warunkach. Niedawno auto miało drugi przegląd i patrząc na podwozie nie ma powodów do niepokoju. Z drugiej strony jest to jedyny model Mazdy w ofercie na Europę, w którym nie przeprowadza się dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia po dostarczeniu do portu w Antwerpii. Od któregoś miesiąca 2014 roku wszystkie nowe mazdy (poza MX-5) podlegają temu procesowi po transporcie z Azji i Ameryki.
    Miałem też wcześniej przez rok NC od nowości i zabezpieczyłem całe podwozie, czy było to konieczne - nie wiem, po roku zmieniłem na ND.

Jeśli chodzi o Mazdę 6, to mogę to sprawdzić, podpytać - w dziale używanych koledzy często mają takie kilkulatki i będzie coś można powiedzieć. Dam znać. Szczerze mówiąc, to ta kwestia nigdy mnie za bardzo mnie nie obchodziła, bo raczej nie trzymam długo samochodów.

Aktualizacja: MX-5 od kilku dni jeździ po Warszawie, nowy właściciel z pewnością będzie zadowolony

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

No nie jest najważniejsza kwestia jeśli kupuje się nowe auto ale jak kupuje się np.po leasingowe to szkoda by było musieć od razu szukać lakiernika/blacharza
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Domyślnie

Haha dokładnie .. one nie są oszczędzane tym bardziej przed terminem upływu leasingu

Uprawnienia umieszczania postów