Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: Opony na zimę

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie Opony na zimę

Hej,
    Rozglądam się za oponami na zimę do Golfa (205/55/R16). Na razie mój faworyt to Michelin Alpin 5, ale nie wiem czy wystarczy 91 H, czy powinienem jednak zakupić 94 V XL. Różnica w cenie jest ogromna (ponad 100 zł na oponie, to ponad 25%). Aha, w grę wchodzi tylko rok produkcji 2015.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

A jaki indeks masz w tej chwili? Wg mnie wystarczy Ci 91H.
    Moze Nokian?: http://www.oponeo.pl/dane-opony/noki...-91-h/70816215
    Ew. jak chcesz większy indeks to masz CrossClimate: http://www.oponeo.pl/dane-opony/mich...-v-xl#90333416
    Ponoć się to nieźle sprawuje na śniegu
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Co do Nokiana, to raczej mam zaufanie tylko do firm premium, szczególnie że autem jeździmy w miarę szybko.
    CrossClimate wydaje się świetną oponą, ale auto będzie bardzo często wykorzystywane poza miastem, na trasie, przy wysokich prędkościach, a wtedy chcę mieć założoną oponę sezonową. Wielosezonowe są produkowane z myślą o poruszaniu się w mieście.
    Letnie na bank mam index V. Zimowe nie pamiętam, muszę sprawdzić. Raczej blisko prędkości granicznej (210) zimą nie będę jeździł, ale 170-180 czemu nie. Dlatego zastanawiam się czy taka opona może wtedy odmówić posłuszeństwa.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Jak kupowałem opony do astrolota (też 205 55 16) to różnica między H a V czy innym była na poziomie 5zł, płacisz kupę kasy za indeks nośności a nie prędkości

I lepszych zimówek niż nokiany nie ma

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Co do Nokiana, to raczej mam zaufanie tylko do firm premium
    A Nokian to co niby? Marka budżetowa?
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Juz na 2 autach mialem Goodyear UltraGrip (8 i 9) i uwazam, ze sa to bardzo dobre zimowki.

Wybieralem bazujac na rezultatach testow, w tym niemieckich, ale w obecnej sytuacji (VW i spolka) to chyba nie jest wyznacznik

Jesli sa tansze od MIchelin, to sadze, ze warto je rozwazyc.

Auto
    firmowe

Domyślnie

Michelin są podobno zawsze najdroższe. Są dobre ale po co przepłacać, skoro można kupić lepsze i tańsze Conti nie mówiąc o Nokianach. Tym bardziej do takiego już nieco starszego auta jak Twoje... nie inwestowałbym

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Potwierdzam że Nokiany to na prawdę bardzo dobre zimowki a też nie jeżdżę wolno

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dave101 Zobacz posta
    Michelin są podobno zawsze najdroższe. Są dobre ale po co przepłacać, skoro można kupić lepsze i tańsze Conti nie mówiąc o Nokianach. Tym bardziej do takiego już nieco starszego auta jak Twoje... nie inwestowałbym
    Ja mam nieco inne podejście do bezpieczeństwa. Auto ma przejechane 100 kkm, dbam, zużycie auta jest znikome.
    Przejrzałem konkurencję, obecnie rozważam też Dunlop Winter Sport 5 i Nokian WR D4. Ceny odrobinę niższe niż Michelinów. Pytanie jak te opony będą się zachowywać z biegiem lat. Obecnie mam Pirelli i zeszłej zimy trochę hałasowały. Nie wiem czy tak miały od początku czy, ze starości (mają już 5 sezonów i przebieg poniżej 40 kkm).
    Coś wiecie o tych dwóch pozostałych modelach?

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez dave101 Zobacz posta
    Ja mam nieco inne podejście do bezpieczeństwa. Auto ma przejechane 100 kkm, dbam, zużycie auta jest znikome.
    Przejrzałem konkurencję, obecnie rozważam też Dunlop Winter Sport 5 i Nokian WR D4. Ceny odrobinę niższe niż Michelinów. Pytanie jak te opony będą się zachowywać z biegiem lat. Obecnie mam Pirelli i zeszłej zimy trochę hałasowały. Nie wiem czy tak miały od początku czy, ze starości (mają już 5 sezonów i przebieg poniżej 40 kkm).
    Coś wiecie o tych dwóch pozostałych modelach?

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Ja teraz czwarty raz będę zakładał nokiany wr a3 i same dobre rzeczy mogę o nich powiedzieć, ostatniej zimy były dalej jak nówki, i w sumie dalej są bo mają przejechane może 20k i na jednej osi nawet 8mm bieżnika zostało. Zresztą nokian to firma która wymyśliła opony zimowe: p

Uprawnienia umieszczania postów