Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Opony na zimę

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ok, decyzja podjęta, będą jednak:
    Michelin Alpin 5 205 55 R16 91 H

Poprzednie opony idą na sprzedaż:
    Pirelli Winter 210 Snowsport 205 55 R16 91 H, rocznik 2010, przejechane około 40 kkm, sprawdzone dziś w wulkanizacji. Więcej szczegółów pojawi się w dedykowanym temacie.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Dobry wybór. Miałem kilka opon zimowych, teraz mam nokiany na które złego słowa nie mogę powiedzieć jednak kiedyś w pierwszym accordzie z 99 roku mięliśmy alpin nie pamietam której generacji ale chyba trzeciej. Ta opona robiła różnicę. Pamiętam wyjazd na narty na Chopok. Gdzie inni kapitulowali i zakładali łańcuchy ja wjeżdżałem bez mniejszego problemu. Ta opona się sprawdzała nawet najcięższych warunkach.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

ale kiedyś opony były jednak inne.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Z pewnością jednak z różnych źródeł i opinii można wywnioskować że Michelin trzyma jakość na wysokim poziomie do dziś a zakup opon tej marki to praktycznie pewniak.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Ale nie powinieneś się spodziewać, że na kopnym/ubitym/mokrym/zmrożonym śniegu będą tak dobre jak kiedyś. Opony zimowe dzisiaj to bardziej deszczówki dostosowane do jazdy zimą lub generalnie w niższych temperaturach. Bardziej uniwersalne.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Raczej nie wszystkie. Jak sama nazwa wskazuje "Alpin" powinien gwarantować bezpieczny i bezproblemowy wyjazd na narty do kurortu w Alpach nawet kiedy chmura śniegu się oberwała Myślę że ten model opony nadaje się do tego dziś tak samo jak kiedyś.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ale nie powinieneś się spodziewać, że na kopnym/ubitym/mokrym/zmrożonym śniegu będą tak dobre jak kiedyś. Opony zimowe dzisiaj to bardziej deszczówki dostosowane do jazdy zimą lub generalnie w niższych temperaturach. Bardziej uniwersalne.
    Bzdury opowiadasz, każdy kolejny model Michelin Alpin jest lepszy od poprzednika A4 od A3 i A5 od A4, co potwierdzają opinie. Pomyśl, czy gdybyś był konstruktorem opony w takiej firmie, doprowadziłbyś do tego aby kolejny model był gorszy ?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Bzdury? Micheliny z roku na rok są lepsze na mokrym i suchym. Ale na śniegu są przeciętne. Co więcej, opory toczenia nie są najniższe. Wszystkie testy opon to potwierdzają. To nie znaczy że te opony sa złe na śniegu. Po prostu są od nich lepsze. W ostatnim Motorze jest test opon. Alpiny sa najdroższe. GY sa najlepsze na śniegu. Za nim Dębica, Fulda, Uniroyal. Później Conti, które wygrało cały test. Dopiero po Conti jest Alpin i za nim Apollo i Wanli. Co do jazdy po mokrym Alpiny są gorsze tylko od Conti. Na suchym gorsze od Conti i Apollo. Najciekawiej wypadły wg mnie Uniroyale. Są to tanie opony a nie ustępują zbytnio najlepszym. Fulda też wypadła przyzwoicie, ale odstaje na mokrym i suchym dość mocno. W zasadzie niewiele lepsza od Dębicy.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Testy ADAC tez zbyt obiektywne nie są. http://www.autokrata.pl/news/niemiec...ty-opon_a20395

No ale i tak ostatni Michelin nie bryluje w tym zestawieniu.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Ja osobiście testy opon w gazetach czy organizacjach czytam w formie ciekawostki, kto więcej zapłacił. Po ostatnich aferach, już nikomu nie można wierzyć. Dla mnie najbardziej miarodajne opinie, to te na oponeo lub na tego typu portalach, które pokazują odczucia użytkowania. Podsumowując z opinii, Michelin jest najlepszy. Zonk ?

Uprawnienia umieszczania postów