Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: kompakt dający fun z jazdy

Awatar janekj
    Auto
    gt86

Domyślnie

no to golf gti moze

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Moja opinia jest taka. Chcesz mieć fun z jazdy to nawet nie pisz o takich wersjach jak Mazda 3 2.0 120. Wszyscy piszący weźcie pod uwagę że więcej funu daje jazda po zakrętach (czyli coś takiego jak zawieszenie) niż dodatkowe 20KM dlatego taka Alfa czy Volvo to obecnie porażki mimo mocnych silników - auta po prostu nie skręcają.

Wg mnie jedyna wersja NIE topowa / sportowa warta uwagi jeśli bardzo mocno trzymasz budżetu to Leon FR 1.8 TSI manual. Silnik na pasku i nie słuchaj się opini że ciągnie olej. VAG wyciągnął wnioski. Najlepiej przejedź się tego samego dnia Alfą Giulietta 170 a następnie Leonem FR nawet 1.4 150 a najlepiej 1.8 180. Zobaczysz o czym piszę.

Możesz naciągnąć budżet o 10-15% ?

Nie zastanawiaj się i bierz jedno z poniższych - najlepsza wartość w danych pieniądzach. Długo będziesz cieszył się z auta.

http://otomoto.pl/oferta/renault-meg...-ID6ybC5p.html
    http://otomoto.pl/oferta/seat-leon-c...-ID4p5lcG.html

Awatar janekj
    Auto
    gt86

Domyślnie

To i tak nie sa ceny ostateczne

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Leon 1.8 TSI to bardzo dobry pomysł, cupra albo r.s. to trochę przeginka dla kogoś komu odpowiada mocowo 120KM w maździe, poza tym takie 100% hothatche to jednak sporo wyrzeczeń, megane jest dość mało praktyczne a samo spalanie będzie jednak o minimum 10-15% wyższe z racji tego że silnik mocniejszy

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Dlatego dla normalnych zjadaczy chleba którzy nie mają nierówno pod sufitem Leon FR jest idealny. Sam takiego mam (1.4) i generalnie nie jest tak że polecam bo właśnie go posiadam tylko uczciwie mówię że jeździ najlepiej z niesportowych wersji kompaktów.

Jeśli auto zostawi się na dłużej to można nawet później pomyśleć nad strojeniem. W serii ma 180/250 ale wyniki na hamowni się często dużo lepsze. Inne auta VAG mają w manualu z tym silnikiem 320NM a strojenie takiego Leon na normalnym programie daje przeważnie 250/370 co już bardzo blisko granicy sensowności mocy dla FWD.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta
    Jeśli auto zostawi się na dłużej to można nawet później pomyśleć nad strojeniem. W serii ma 180/250 ale wyniki na hamowni się często dużo lepsze. Inne auta VAG mają w manualu z tym silnikiem 320NM a strojenie takiego Leon na normalnym programie daje przeważnie 250/370 co już bardzo blisko granicy sensowności mocy dla FWD.
    Mówisz o 1.8TSI 180KM? To naprawdę świetny potencjał mają, dodatkowo na pasku są, więc nie strach tak o wpływ mocy na rozrząd. Leon 1.8TSI byłby dobrym rozwiązaniem, pomijając słaby środek. Z innych, przyjemnie jeżdżących opcji Pug 308GT, gdy wejdzie ten 1.5T do Hondy też będzie ciekawie, ale nie wiem kiedy to nastąpi. Honda robi świetne silniki i myślę że ta konstrukcja także im się uda, liczę na fajnie kręcącą się jednostkę pomimo dmuchawki.

Mazdy 3 z 165konnym silnikiem bym nie odrzucał, tyle że dla mnie radość z jazdy mocno wiąże się z korzystania mocy i kręceniem do wysokich obrotów. Natomiast jeżeli Ty mówisz że 120konna wersja jest ok, bo ma podobny dół, to chyba o innej radości z jazdy rozmawiamy Pewnie byś narzekał, że w 2.0 165KM konie gdzieś uciekły.

Najlepiej zostań przy trójce Leon/308/Civic.
    Ostatnio edytowane przez KruQ ; 16-11-2015 o 05:33

Uprawnienia umieszczania postów