Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: Range Rover P38 4.6 HSE 2001

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie Range Rover P38 4.6 HSE 2001

Witam i klaniam sie serdecznie!

A wiec choroba zapoczatkowana przypadkowym kupnem lekko zmeczonego
    2.5 DSE postepuje dalej, bez Rendza wytrzymalem niecaly miesiac, ktory poswiecilem miedzy innymi na rozgladaniem sie za nowym.
    Nauczony doswiadczeniem (poniekad zawodowym) 90% sztuk odrzucalem telefonicznie badz po opisie, wytypowalem 3, o dziwo wszystkie granatowe i z bezowym wnetrzem, kierunkiem byla Holandia.
    Obejrzalem jednego 4.0 z 1997, ktory wart byl moze 2500-3000,
    przy czym sprzedawca chcial 5000. Drugiego odpuscilem, pojechalem po najmlodszego, ale z najwyzszym przebiegiem
    (prawdopodobnie jedyny z realnym z 3 wytypowanych).
    I oto jest: kombinacja kolorow (wewnatrz/zewnatrz) moja wymarzona (taki mi sie snil po nocach ),
    siedzenia juz z innym designem, sama koncowka produkcji, kapitalnie utrzymane wnetrze
    co mysle oddadza zdjecia, z zewnatrz klasycznie pare rysek, ale nic wielkiego.

Kilka faktow:
    -produkcja 8.2001, rejestracja w NL 10.2001
    -silnik 4.6 V8, 218 KM na wtrysku Boscha (ponoc to lepiej)
    -przebieg 242000KM, wszystkie serwisy w jednym i tym samym ASO Land Rovera , ostatni przy 212000 KM
    (czekam na potwierdzenie mailowe,
    ale auto jest tak zadbane, ze nie wydaje mi sie to sciema)
    -z wyposazenia nie ma jedynie tylnych stolikow, telewizorow w zaglowkach i webasto (?), poza tym wszystko i jeszcze wiecej

Co do roboty:
    -zamowione 2x nowe opony Pirelli Scorpion Verde wielosezonowe na przod, z tylu zalozone takie same z pelnym profilem
    -przed swietami oleje w silniku, mostach, skrzyni biegow itd,
    wszystkie filtry
    -na wiosne hamulce z przodu
    -mysle czy by dla swietego spokoju nie zalozyc nowej chlodnicy

Co w planach:
    -oryginalny kangur z przodu, do tego kratki na lampy
    -przyciemnianie szyb, wyglada schludniej moim zdaniem
    - rowniez przed swietami zamontowana bedzie instalacja gazowa PRINS VSI II generacji, zadna budzetowka nie wchodzi w gre
    -drobiazgi typu dywaniki na zamowienie w kolorze wnetrza
    -niestety podsufitka sie odzywa w bagazniku :/
    -brakuje dwoch dekli od felg
    -lakierowanie zderzakow (ich plastikowych czesci) pod kolor nadwozia
    i grill na czarno

Wrazenia z jazdy:
    -nieporownywalne z 2.5 DSE, jest to naprawde pieknie utrzymany egzemplarz, czysty i pachnacy, ktorym podrozowanie sprawia przyjemnosc.
    Silnik 4.6 ma mocy po prostu hmm jakby to ujac... odpowiednio nigdy jej nie brakuje, ciezko w ogole go wkrecic powyzej 3000-3500 obrotow, charakterystka podobna do 8.2 L w Cadillacu Eldorado DD Warte uwagi jest kapitalne, brutalne wrecz brzmienie silnika. Reszta podobnie jak w poprzedniku, zawieszenie mega komfortowe, siedzenia rowniez, miejsca full.

Co do spalania:
    -trasa z Holandii 120-130km/h 12.7 L/100KM , pod wiatr automatycznie 2-3 litry wiecej (sprawdzone)
    -w miescie od 14 wzwyz, ale generalnie ciezko mi sobie wyobrazic wyniki rzedu 25 litrow o ktorych to czesto mozna przeczytac wsrod "znawcow", ja delektujac sie bulgotem V8 (pierwsze wlasne ;D) dobilem do 20,7 nie wiem , moze robie cos zle po prostu

To narazie tyle, temat bedzie aktualizowany na biezaco, auto ma u mnie dozywocie, byloby milo gdyby zawsze dawalo tyle przyjemnosci z jazdy co teraz, mam nadzieje, ze silnik w moich rekach pochodzi dluuuuugo. Aha, auto kupione podczas ulewy w piatek, 13stego wiec jak cos pojdzie nie po mojej mysli to przynajmniej bede mial wymowke

Zalaczam kilka dziadowskich, pogladowych fotek, na lepsze przyjdzie czas:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2nbayxz.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	130.1 KB
ID:	6154

Nazwa:	14uvzn7.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	6155

Nazwa:	2d7d469.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	74.6 KB
ID:	6156
    Ostatnio edytowane przez maxior ; 16-11-2015 o 18:13

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Piękny kolor nadwozia i wnętrza, świetnie się to ze sobą komponuje. No i kapitalny, słuszny silnik. Zazdraszczam!

Auto
    Volvo XC60 // Jaguar XJ

Domyślnie

A ten egzemplarz ile kosztował?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

WOW, wnętrze, silnik, całe auto robi robotę! Doskonałe połączenie!
    Zawieszenie jest na jakiejś pneumatyce?

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96 itp

Domyślnie

Nie było Range P38 bez pneumatyki
    Auto świetne, również zazdraszczam i życzę przyjemności z eksploatacji, której nie przyćmią ewentualne wydatki na naprawy
    Są: '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring, '98 Skoda Pickup 1.9TD, '03 Mercedes S500L W220, '04 Hyundai Getz 1.5 CRDI
    Były: '93 Opel Frontera Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD,
    '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

świetne auto!
    kolorystycznie super, w końcu masz silnik w samochodzie a nie 4-ro cylindrowy klekot.
    zobaczcie na jedna rzecz: koła. opona balon a mimo to auto nadal dobrze wyglada.
    ps masz ksenony?

Awatar maxior
    Auto

Domyślnie

Ksenonow nie ma, nie wiem czy w ogole byly przewidziane do tego modelu. Tamten byl 6 cylindrowy Driver
    Auto kosztowalo dokladnie 5000€, plus 142,50 dwutygodniowe ubezpieczenie z NL. Kolorystyka faktycznie, wymarzona.

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Mega wóz!!! Nagraj filmik z dźwiękiem silnika no i wrzucaj codziennie 15 zdjęć, żebyśmy mieli na co patrzeć z rana
    #mokremajtki
    The weak must kneel!

Awatar maxior
    Auto

Domyślnie

Hah, milo czytac , dzieki.
    Pogoda jest fatalna, ciezko mi sie w ogole wytoczyc z domu, a autem po prostu jezdze poki co.
    Gwarantuje, ze wraz z pierwszymi promykami slonca pojawia sie sensowne zdjecia, a w przyszlosci dostalem oferte od kolezanki na taka jakby profesjonalna sesje zdjeciowa (moze Jakis las, moze plaza )
    Dzisiaj wjezdzaja nowe opony na przod.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Zrób sesję na plaży z koleżanką :P
    Taki nowoczesny David Hasel-coś-tam - zamiast czerwonej bojki Range Rover ;-)

Uprawnienia umieszczania postów