Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: 2016 Volvo S90

Domyślnie 2016 Volvo S90

Nowe Volvo S90 powstało w ramach linii stylistycznej, za którą odpowiada Thomas Ingenlath. Przednie światła w technologii LED mają charakterystyczny kształt młota Thora, znany z modelu XC90, natomiast tylne lampy nawiązują do tych, jakie zastosowano w Concept Coupe. Nowa limuzyna jest o ponad 11 cm dłuższa od modelu S80, mierząc 496 cm długości. Auto jest również bardzo szerokie (202 cm) i ma stosunkowo nisko poprowadzoną linię dachu (wysokość 144 cm).
    We wnętrzu panuje minimalistyczna elegancja znana z flagowego SUV-a. Większość funkcji wywołuje się za pomocą pionowego, 9-calowego ekranu dotykowego, który powstał przy współpracy z firmą Apple. Cechą odróżniającą S90 od XC90 są pionowo umieszczone szczeliny nawiewu, po obu stronach panelu dotykowego. Inaczej poprowadzono listwy ozdobne i przeprojektowano system nagłośnienia Bowers&Wilkins pod kątem kabiny S90.
    W modelu S90, podobnie jak w XC90, Volvo postawiło na dwulitrowe silniki Drive-E własnej konstrukcji. Najpierw w ofercie pojawią się dwie wersje wysokoprężne: D4 o mocy 190 KM i D5 AWD, rozwijające 233 KM. Później dołączy do nich jeszcze jedna, bazowa odmiana z dieslem o niższej mocy. W modelu D5 zastosowano unikalne rozwiązanie Power Pulse, które znacząco poprawia przyspieszenie i elastyczność samochodu. Silnik elektryczny samochodu spręża powietrze i gromadzi je w specjalnym zbiorniku. Gdy kierowca naciśnie mocniej gaz, sprężone powietrze trafia przez litr powietrza do turbosprężarki eliminując efekt turbodziury.

Z kolei najmocniejsza odmiana benzynowa T6 AWD 320 KM osiąga 100 km/h ze startu zatrzymanego w 5,8 s. Wersja hybrydowa natomiast (T8 AWD Twin Engine) będzie dysponowała dodatkowo silnikiem elektrycznym o mocy 85 KM, który zapewni limuzynie jeszcze lepsze osiągi. Do oferty dołączy także wersja T5 z napędem na przednią oś.

Czytaj więcej na [URL="http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/news-volvo-s90-wreszcie-jest,nId,1931589

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Wszystko super prócz tego tyłu który jakoś mi się kojarzy ze skodą. ale pewnie na żywo będzie lepiej.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Auto
    -

Domyślnie

No z tyłem to polecieli ostro
    Trochę mi przypomina Superba II sedana z tyłu. Generalnie auto piękne, ale tył wg mnie psuje całokształt. Może do takiego wyglądu trzeba się przyzwyczaić, to zacznie się podobać

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

WOW, Volvo każe długo czekać na nowości, ale jak już coś pokażą to idą po całości Super, teraz czekamy na kombi!!!

PS To jest oficjalny następca S80? A kombi V70 jak będzie się nazywać? Będzie na bazie S90?

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Tak, to następca S80. Kombi (którego wygląd już znamy z przecieków) będzie nosił nazwę V90. Później dojdzie V90 Cross Country by zastąpić XC70
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Volvo S90 – Nowa jakość | NEWS

Zapraszam do dyskusji na temat newsa pt. Volvo S90 – Nowa jakość.

Fotogaleria: 20 zdjęć

Domyślnie

Wszystko fajnie tylko szkoda, że nie będzie miał napędu na tył tak jak stare S90/960.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Robi robotę. Jeżdziłbym. Tylne lampy wyglądają dużo lepiej niż się spodziewałem po zdjęciach resoraka sprzed kilku tygodni
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Z tyłu - poliftowy Citroen C5 1 gen. Przód i wnętrze miażdżą - są absolutnie genialne.

Awatar bascule
    Auto
    klasyk w tedeiku

Domyślnie

Lampy tylne faktycznie wygladaja lepiej niz w resoraku, ale to jeszcze nie znaczy ze wygladaja dobrze. Mam nadzieje ze kombi bedzie wygladal lepiej. Przod faktycznie jest sliczny. Ciekaw jestem rowniez czy poprawili predkosc dzialania pokladowej elektroniki, bo w XC90 jest tylko "tak sobie".

Uprawnienia umieszczania postów