Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: silnik spalinowy

Domyślnie silnik spalinowy

Jak dbać dobrze o silnik spalinowy? Chodzi szczególnie o okres zimowy.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Proponuję raz na tydzień przejechać wierzchnią część pronto i z podobną częstością dolewać około 750ml domestosu do oleju - wiele osób tak robi i twierdzą, że poprawia to kulturę pracy.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Nie zapominajmy również o dykcie na chłodnice i o smarowanie wszystkich mozliwych miejsc towotem. Ale ogólnie to rozruch najbardziej ułatwi rozpalenie ogniska pod autem.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Po co rozruch, rozruch zimą potwornie niszczy silnik, najlepiej go w ogóle nie gasić, niektóre zajezdnie autobusowe tak robią: p

Domyślnie

U mnie na okres zimowy silnik spalinowy jest demontowany, ustawiany w ciepłym pomieszczeniu (najlepiej garaż, ale bez wilgoci) i przykrywany kocem. Przy niskim temperaturach lepiej nie ryzykować rozruchu, zresztą jak wspomina wyżej kolega coo84 - może to spowodować nieodwracalne zniszczenia. Ja na ten okres wymieniam go na parowy, lepiej spisuje się w takich warunkach.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    U mnie na okres zimowy silnik spalinowy jest demontowany, ustawiany w ciepłym pomieszczeniu (najlepiej garaż, ale bez wilgoci) i przykrywany kocem. Przy niskim temperaturach lepiej nie ryzykować rozruchu, zresztą jak wspomina wyżej kolega coo84 - może to spowodować nieodwracalne zniszczenia. Ja na ten okres wymieniam go na parowy, lepiej spisuje się w takich warunkach.
    Puf puf.... :E

Uprawnienia umieszczania postów