Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 173

Wątek: Renault Clio IV 1.2 75 KM Intens+

Domyślnie

208 tak wywaliło z ceną ?! Może trafiliście akurat na okres jak wchodziła wersja poliftowa i nie mieli żadnej oferty rabatowej, w momencie jak ja oglądałem to wersja Allure wychodziła chyba 52tys., a ona jest tak bogato wyposażona że dużo byś tam pewnie nie domawiał, myślę że max 3-4tys. by doszło. Za tyle co mówisz to szło chyba dostać dobrze doposażonego 1.6THP 155 Clio z kolei było własnie droższe kilka tysięcy, ale wtedy jeszcze IIIgen. próbowali wypchnąć. Polo u mnie odpadało, zbyt złe doświadczenia z 9N, no i konkurenci byli po prostu lepsi, już pomijając cenę.

Ciekaw jestem jak ze spalaniem będzie wychodził 1.2 w Twoim Clio.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Auto zamawialiśmy w ostatnich dniach października, więc polift był na rynku od dobrych dwóch-trzech miesięcy (jeśli nie dłużej). Peugeot 208 w wersji Allure startuje od 57 600 zł (czyli już jesteśmy na poziomie doposażonego Clio). Pod maską oczywiście 1.2 82KM PureTech. Dodając do tego wszystkie opcje, które wybraliśmy w Clio wyszło dokładnie 66 500 zł. Rabaty raczej skromne, więc nie było w czym rzeźbić.
    #drivetastefully

Domyślnie

Peugeot naprawdę sam się prosi tą ofertą o słabą sprzedaż

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Od jakiegoś czasu rozglądam się za tej klasy autkiem dla mojej Przyszłej Teściowie, w sumie Clio jeszcze nie przeglądałem. Czas się zainteresować
    Fajny konfig, w sumie czarnych to mało widzę, głównie czerwone właśnie. A Clio wygląda świetnie w jasnych i żywych kolorach. Natomiast czarny taki bardziej elegancki Super wyposażenie.
    No i aż się prosi o co najmniej 100 koników, albo jakieś 1.6 fajniutkie Ale ten chociaż mało spali, a w mieście da sobie radę

Szybkiego odbioru życzę Czekamy na wrażenia

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Ale ten chociaż mało spali
    Właśnie ta kwestia mnie ciekawi W poprzedniej generacji średnio się pod tym wzgledem spisywał, ciekawe go poprawili. Największa zaleta tego silnika to chyba prostota i możliwość tuningu podtlenkiem gazotu ;p

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Liczę, że spalanie będzie oscylowało w okolicach ósemki na sto kilometrów. Niestety w Renault brakuje właśnie jakiejś sensownej jednostki w okolicach stu koni o czterech cylindrach. Gdyby nie fakt, że 1.2 120 można dostać wyłącznie w odmianie GT z przekładnią EDC, to zapewne poszlibyśmy w tym kierunku, nawet jeśli wymagałoby to dołożenia większej ilości gotówki.

A czarny... Czemu nie? Tak samo jak z silnikiem - gdyby do Intens+ można było wziąć ten piękny niebieski odcień, to nie byłoby nawet chwili zawahania
    #drivetastefully

Domyślnie

Ogólnie francuzi mają teraz beznadziejną ofertę silnikową, zarówno PSA, jak i Renault w normalnych wersjach ma tylko bardzo słabe jednostki, a za coś mocniejszego trzeba mnóstwo kasy wybulić, bo wiąże się to z automatu z bogatą wersją. Brakuje 1.2T z Clio III, 208 miało może przez rok 1.4VTi w normalnych wersjach i też wycofali zostawiając jedynie 1.2 82KM.

Poniżej 60koła ciężko u nich kupić jako tako żwawo jeżdżącego mieszczucha, który nie męczyłby w trasie, parodia. Przy ofercie Forda, czy Skody jest naprawdę baaardzo słabo. Nie wiem jak teraz, ale niedawno Fiestę szło dostać za 50k z EcoBoostem 100KM, a silnik ma potencjał na 150KM, takie coś rozumiem Pug teraz chociaż na wyprzedaży daje Allure nawet po 51tys., ale oferty silnikowej to nie ratuje.

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Gdyby Fiesta oferowała więcej opcji, to byłaby numerem jeden - miałem okazję przejechać z Warszawy do Poznania Fiestą 1.0 EcoBoost z Powershiftem i byłem miło zaskoczony pracą i dynamiką tego silnika. W 208 najlepszy był 1.6 115 koni, który idealnie sprawdzał się w tej budzie. A w Clio faktycznie najbardziej brakuje starego 1.2.

Fabia odpadła od razu ze względu na wygląd, ale przy odrobinie chęci 1.2 TSI w 90 jak i 110 konnej wersji można dostać za dobre pieniądze. Mazda 2 - gdyby nie cena - byłaby na celowniku, bo wizualnie zjada konkurencję na śniadanie. Citroen C3 z kolei trąca już myszką. Koniec końców Clio okazuje się najlepszą i najrozsądniejszą ofertą, a przy okazji wygląda naprawdę nieźle.
    #drivetastefully

Domyślnie

Jasne że w 208 lepszy jest 1.6, tyle że ten oczywiście także był jedynie w Allure. Mówiłem o 1.4 95KM, bo był dostępny w tańszej wersji Active i miał możliwie niską cenę. Za 45k(tyle samo się cenił co 1.2vti) szło go dostać, a w trasie ten silnik już w miarę się sprawdza nie jadąc obciążonym samochodem, spalanie nie rośnie przerażająco podczas dynamicznej jazdy, a przy oszczędnej jeździe 4,5l/100km jest w zasięgu.

Poza Mazdą - Clio wygląda najlepiej Ale czarnego to nie wiem czy widziałem, przypuszczam że bardzo elegancko się prezentuje.

Jakich opcji Ci w Fieście brakuje? O wyposażeniu mówisz? Mnie wnętrze w Fieście odpycha, parę razy próbowałem i nie mogę się przekonać.

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Ford akurat był mocnym konkurentem, bo za około 59 tysięcy można było wyrwać bardzo bogato wyposażoną Fiestę z litrowym, stukonnym EcoBoostem. Problem pojawiał się przy pytaniu o kamerę cofania, która jest na liście opcji. U dwóch dealerów usłyszałem, że mogą być przez to problemy, dostawa się przeciągnie, takie w sumie gadanie o niczym. Poza tym po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że ta kamera nie ma praktycznie sensu ze względu na wielkość wyświetlacza. No i cena jednak była wyższa od zakładanej, co wymagałoby gimnastyki i kombinowania z naszej strony.
    #drivetastefully

Uprawnienia umieszczania postów