Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147

Wątek: Audi S8 2015 & Audi A8 Black Edition 2017

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

vonski jeden post wcześniej czytaj.

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    kupowanie jednej opony to nie jest dobry pomysł w kontekście bezpieczeństwa, szczególnie do tak dużego, ciężkiego i mocnego auta.
    Byly tylko opcje: dokupuje jedna opone albo pozbywam sie wszystkich i nie jade na kontynent zima. Opony zmienilam ponad miesiac temu i wszystko jest w porzadku. W przyszlym roku pewnie bede musiala naprawic felgi, bo niski profil, duze kola i Londyn srednio lubia sie ze soba. W S8 zero szkod, ale tam byl inny profil i troche mniejsze kola.

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

Przez zime A8 zrobilo pare dobrych tysiecy mil po autostradzie, a potem mialo isc do garazu i przekazac paleczke Abarthowi. A tu przyszedl wirus, swiat zamknal sie i oba samochody staly. Siedzenie w domu tak dalo mi sie we znaki, ze skusilam sie na wypad do Europy i zrobilam 3tys mil w 2 tygodnie. Wczoraj przekroczylam 31tys mil. (49879 km). Przyznaje, ze podczas tego wypadu troche przeciagnelam Audi po miejscach ktore nie sa jego naturalnym srodowiskiem, ale dalo sobie bardzo dobrze rade na polnych i lesnych drogach.

Ostatnie 3 miesiace leasingu mialy byc decydujacym okresem czy wykupuje A8 i zatrzymuje, czy idzie na aukcje po leasingu. Od 1 lipca miala byc dostepna cena wykupu. Owszem, system zaczal rozpoznawac samochod, ale nie byl w stanie wygenerowac automatycznie ceny, wybralam oficjalna wycene mailem i jak do tej pory jej nie dostalam. W moich kalkulacjach biore pod uwage przyszla utrate wartosci, koszt gwarancji Audi, koszty eksploatacyjne i serwisu. Jakby nie liczyc, to nie za bardzo oplaca sie zatrzymac to auto, bo wychodzi, ze przez kolejne 3 lata bedzie mnie kosztowac tyle samo lub wiecej co w 3 latach leasingu. Najwiekszy koszt, to utrata wartosci. Rozmawialam z kolega, ktory ma taki sam model i potwierdzil bezawaryjnosc w okresie posiadania od 2 do 6 roku. Ostatnio mial maly problem z zawieszeniem: "ulamal sie kabelek przy elektrozaworze do pneumatyki", laweta + diagnostyka + czesc kosztowaly lacznie 100 funtow (500zl), wiec calkiem niezle.

Z jednej strony, troche szkoda rozstawac mi sie z tym autem, jest wygodne, ekonomiczne, dobrze wyposazone. Z drugiej strony, kalkulator mowi: Nie. Wczoraj A8 podjelo decyzje za mnie, zaliczajac usterke. Po krotkiej jezdzie zaczela leciec pare z przednich kol i spod maski. Po otwarciu maski znalazlam skrytalizowana mase za silnikiem. Myslalam, ze to moze plyn od klimy, ale okazalo sie, ze to AdBlue. Cienka, plastikowa rurka pekla. Rozczarowujace ... Ciesze sie, ze nie zdarzylo sie to podczas ostatniego wypadu do Europy, bo utknelabym pewnie gdzies na dzien, zanim zostaloby to naprawione.

Przetestowalam Audi Assitance, ktore jest w cenie samochodu do 3 lat. Pomoc drogowa przyjechala po godzinie, usterka zostala zdiagnozowana. Nastepnie zarezerwowano lawete i samochod zastepczy z wypozyczalni. Aczkolwiek byly jakies problemy komunikacyjne, bo wypozyczalnia chciala wyslac samochodu do dealera i pytala sie o ktorej tam bede, a mieli go wyslac do domu. W sprawie lawety mieli zadzwonic i potwierdzic godziny, bo musialam wyjsc rano. W koncu zadzwonili, ze laweta juz jedzie, jak nie bylo mnie w domu. Ostatecznie auto zostalo odebrane pozniej, a to z wypozyczalni jeszcze nie pojawilo sie.

Moze to jakis trefny egzemplarz, ale jak na 3 latka, to bylam zbyt wiele razy w serwisie Audi w ramach roznych napraw gwarancyjnych. Zadna nie bylo krytyczna, ale stracilam na to mnostwo czasu lacznie. Do tego serwisu Audi jest bardzo kiepski. Takze zapewne bedzie: "bye, bye Audi" we wrzesniu. Potencjalnych nastepcow na razie brak. Miesiac temu testowalam Touarega 3.0 V6 Black Edition, ale nie przypadl mi do gustu. SUVy, to nie jest moj typ samochodu. Moze w miedzyczasie wpadnie jakas promocja a moze uznam, ze wystarczy mi tylko jeden samochod na razie. Rynek motoryzacyjny jest teraz w malym chaosie, z jednej strony zalegajace samochody na placach, z drugiej strony spory popyt i ograniczona podaz na zamowienia fabryczne.

Z ciekawostek, mialam przez 5 dni zamowienie na Caymana GT4, ale ostatecznie zostalo anulowane, bo Porsche powiedzialo, ze nie ma slotu produkcyjnego. Ale przez te pare dni pobawilam sie konfiguratorem, poczytalam fora, itp. Krotka przygoda z Porsche ;-)

Auto
    Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Bardzo lubię czytać Twoje posty, zawsze konkretne i z fajnymi przemyśleniami. Niestety obrazki odmawiają współpracy i żadnych zdjęć nie widać.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

Nie wiem czemu obrazki nie wyswietlaja sie, u mnie widac i nie jestem zalogowana do Google. Linki ponizej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw...S2cOvkXQ=w4032 - auto w lesie
    https://lh3.googleusercontent.com/pw...CajFleNQ=w4032 - AdBlue
    https://lh3.googleusercontent.com/pw...owXk2shJ=w4032 - laweta

Awatar slk_girl
    Auto
    Abarth 124 Spider

Domyślnie

Game Over.

A8 pojechalo na aukcje poleasingowa. Wczoraj byl gosc z firmy BCA, zrobil inspekcje i zabral auto. Obawialam sie tej inspekcji, bo mialam 3 kola porysowane, a jedno z nich mialo jeszcze dwa wgniecenia na skutek uderzenia w kraweznik/dziure. Uszkodzenia zdecydowanie poza dopuszczalnymi i martwilam sie, ze w najgorszym przypadku moga policzyc mnie za nowa felge. Przedni zderzak tez zebral pare rys, dwie na krawedzi/pod spodem i jedna na boku przy kole. Padlam ofiara wlasnego anty-kurierskiego plotka, ktory zamontowalam na trawniku przed domem.

Jakims cudem, kola zostaly uznane za spelniajace normy i bede musiala zaplacic tylko 55.20 funtow (270zl) za ryse na zderzaku. Uwazam, ze to rewelacja. Byc moze mialo to cos wspolnego z tym, ze odbierajacy auto nie trafil jeszcze nigdy A8, wiec byl w dobrym humorze. Do tego zostawilam mu pol baku paliwa (przypadek), a wiem ze pusty bak przy odbiorze irytuje tych gosci i sa wtedy bardziej dokladni przy sprawdzaniu samochodow i szukaniu problemow. To paliwo bylo z tankowania do pelnego baku na poczatku czerwca, gdy wrocilam z Polski i odruchowo dolalam do pelna.

Niewatpliwie diesel 3.0 byl bardzo dobry na dlugie trasy, ale egzemplarz sam w sobie byl gorszy niz S8. O komforcie nie musze wspominac, w koncu to limuzyna :-) Wolalam kola 20 cali w S8, niz 21 cali w Black Edition. Owszem, Rotory ladnie wygladaja, ale niski profil opon powodowal, ze latwo bylo porysowac felgi, co nie zdarzylo mi sie przy 20-tkach.

Podsumowanie kosztow za 3 lata.
    -calkowity przebieg 31124 mile - 50089km
    -leasing - 15685 funtow - 77.278zl
    -ubezpieczenia - 2532.16 funtow - 12475zl
    -opony zimowe - 607 funtow - 2990zl
    -zmiany opon zima/lato - 480 funtow - 2364zl
    -plan serwisowy na 3 lata - 350 funtow - 1724zl
    -AdBlue - 36.11 funtow - 177zl

Total za powyzsze wychodzi: 19690.27 funtow - 97012zl

Do tego na paliwo poszlo 4291.16 funtow - 21142.26zl, srednia spalania z calego przebiegu z tankowania (nie komputera) 38.3 mpg uk lub 7.37l/100km.

Miesiecznie auto kosztowalo mnie 552 funtow bez paliwa, 2719zl, 1.97zl za km bez kosztow paliwa. Dla porownania S8 kosztowalo 673 funtow - 3315zl miesiecznie i 2.26zl za km.

Porownanie kosztow leasingu do kupna:
    -leasing - 15685 funtow - 77.278zl.
    -kupno: utrata wartosci okolo 30tys funtow - 147tys zl. To jest utrata wartosci liczona od faktycznej faktury zakupu ze znizka przez Volkswagen Finance. Jesli liczyc od ceny oficjalnej, ktorej zapewne nikt nie placi, to mamy 50tys funtow utraty wartosci - 246tys zl. Obecna wartosc okolo 20K funtow w skupie, 23.5K funtow w komisie. Salony rzadko biora uzywane A8.

Na razie nie bedzie nic na zastepstwo, bo zwyczajnie nie znalazlam nic, co by mnie interesowalo, a po drugie nie potrzebuje dwoch stojacych aut. Te wszystkie gadzety i wynalazki w nowych autach zniechecily mnie do wielu marek i modeli. W przyszlosci byc moze bedzie Skoda Superb kombi L&K 272KM 4x4x. Musze znalezc dobry, dwuletni egzemplarz. Nowego nie chce ze wzgledu na upierdliwosc pewnych opcji i dodatkowego podatku drogowego w UK za auta powyzej 40K funtow, gdy byly nowe. Abarth bedzie mi sluzyl na codzien, a raczej raz na tydzien. A jak bedzie potrzebne cos wiekszego, to wypozycze.

Dlaczego Skoda? Wersja L&K ma wszystkie opcje, ktore chce, niskie koszty eksploatacji i auto powinno dlugo przezyc. Tesc ma Octavie z 2001r, ktora ma 300K km, kolega regularnie zajezdza Octavie i Superby do 250tys km i wymienia na kolejne. Zreszta, nawet taksowkarze w UK jezdza Superbami, wiec cos w tym musi byc. Wiem, ze wnetrze nie bedzie klasy A8, ale mysle, ze przezyje ;-) W koncu moj drugi samochod to Fiat.

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

a moze jakis elektryk? rozważałem, ale zona mnie uświadomiła ze 40k funtów za 3 auto w domu to troche duzo. póki co "mecze" sie z C63 jeszcze przez dwa lata.
    ...................f*..perfect

Uprawnienia umieszczania postów