Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 137

Wątek: Audi S8 2015 & Audi A8 Black Edition 2017

Awatar Kamil bobula
    Auto
    Chrysler YOYAGER 2007

Domyślnie

Mój znajomy w Rzeszowie jest DEALEREM AUTORUD jeździłem najnowszą a8 i s8 coś pięknego samochód jest piękny i super się prowadzi warta tych pieniędzy i ta moc super wyposażenie

Awatar slk_girl
    Auto
    Audi A8, Abarth 124 Spider

Domyślnie

Czas na aktualizacje po 2 miesiacach z A8.

Przejechalam lekko ponad 2tys mil, glownie trasy po UK, przez Niemcy i Belgie. Jezdze rzadko, ale od razu po pareset mil. Po naprawie usterek w pazdzierniku juz nie bylo zadnych nowych problemow ze stukaniem, trzeszczeniem, itp (odpukac w niemalowane drewno). Na jedna z wycieczek zabralam znajomych i moj kolega stwierdzil, ze on siedzi z tylu i bedzie panem dyrektorem. Teraz jak jest mowa o tym, ze mozemy gdzies razem pojechac, to od razu mowi: "to ja siedze z tylu". Srebrny kolor swietnie sie sprawdza. Mylam samochod tylko raz, widac, ze jest brudny, ale nie jest to razace. Za kazdym razem jak mam go umyc, to przypominam sobie, ze bedzie zimowal na lotnisku, gdzie strasznie sie kurzy albo akurat sa przymrozki. Z wyposazenia najbardziej brakuje mi podgrzewanej kierownicy.

Jaki czas temu zachcialo mi sie jechac na kontynent zima i stwierdzilam, ze w tym roku nie tluke sie SLK, tylko kupie zimowki na Audi. Okazalo sie, ze ceny nie sa straszne, pod warunkiem, ze wybiore inny rozmiar opon niz letnie. 275/35/21 nie jest popularnym rozmiarem i wybor zimowek jest minimalny, a ceny wysokie. Stanelo na komplecie z Audi RS6, lekko uzywane, z bieznikiem 7.5mm, za 550 funtow (2500zl). 285/30/21, DUNLOP SP WINTER SPORT 4D 100W XL NST RO1 czyli z wyciszeniem i dedykowane do Audi. Nie sa to tanie opony, wiec jestem zadowolona z ceny zakupu. Sprzedawca przywiozl mi je do domu i pogadalismy przy okazji o samochodach. Warsztat troche pomeczyl sie przy ich zakladaniu, ale pasuja bez problemu.

Letnie Conti Sport

Wspomniane wczesniej wyciszenie.

Komplet zimowek.

Szczuple zimowki juz na kolach. Z gory przepraszam za brudne kola, nie mialam kiedy umyc.

Wyciszenie zimowek.

Nie moge wypowiedziec sie jak jezdzi sie, bo przejechalam tylko z warsztatu. Pracuje caly czas z domu, wiec rzadko jezdze. W polowie grudnia tournee po zimowej Europie i jarmarkach swiatecznych. Jade na dwa samochody ze znajomymi. Lotnik, bedziemy jechac z Brukseli do Stuttgartu, to chyba nie po drodze do Ciebie.

A SLK stoi w garazu i zimuje. Musze zaktualizowac watek o wydech.
    Ostatnio edytowane przez slk_girl ; 26-11-2017 o 22:58

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Hej zależy jak polecicie- daj znać jaka trasa i kiedy ja tez mam nowe opony - poszedłem w wielosezon bo z pracy do domu mam 16 km... goodyear vector 4 season 2 gen... - maja dobre opienie i zobaczymy jak się będą sprawować...
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Awatar slk_girl
    Auto

Domyślnie

Mala aktualizacja.

Zimowki zalozylam przy 2285 milach, teraz mam juz 6000 na liczniku. Na kontynencie nie bylo ostrej zimy, wiec nie mogly popisac sie za bardzo. Wycieczka po Europie miala troche inna trase niz planowalam, bo znajomi "popsuli sie" tuz przed promem i zanim "naprawili sie", to minelo troche czasu. Nie moglam zabrac ich swoim samochodem, bo mieli za duzo rzeczy. W rezultacie wyszedl mi objazd po swiatecznych rynkach: Belgia - Stuttgart - Rothenburg - Norymberga - Praga - PL. Lacznie ok. 4500km w obie strony. W strone PL spalanie od 6.3l do 7l, z powrotem wyszlo po 8l. Wybiore sie chyba jeszcze raz zima/wczesna wiosna do Niemiec.

Ostatnio zostalam zmuszona do odwiedzania biura, wiec wybralam jazde samochodem zamiast transportu publicznego. Przejazd transportem publicznym trwa mniej wiecej tyle samo czasu lub dluzej, wiec wole kisic sie w swojej biznes klasie niz z tlumem innych. Jezdze do Wschodniego Londynu i stoje radosnie w korku w Blackwall Tunnel. Momentami jest bardzo klaustrofobicznie, gdy wydaje mi sie, ze jade centymetry od sciany.

Przekonalam sie do duzych aut, nie chce juz malego na codzien :-) Bezsensowne wozenie powietrza, ale jest wygodnie.

Odnosnie bylego S8, to ceny uzywek bardzo spadly. Rynek zostal zalany przez poleasingowe egzemplarze. Moje ex-S8 bylo pierwotnie wystawione za 38.5K funtow, a po 2 miesiacach cena wynosila juz 34.5K funtow. To odnosnie dyskusji o wartosci po 2 latach. Dla przypomnienia: cena katalgowa 80tys, cena na fakturze ok. 61tys, cena wykupu oferowana przez VW 42tys, cena za ktora sprzedalo sie jako uzywka okolo 34tys. Na sprzedaz jest okolo 50 sztuk w tej chwili, z czego ze 40 z tego samego rocznika, podobne przebiegi ponizej 20tys mil i wiekszosc szara lub czarna, bez dodatkowych opcji. Znajomy szuka dla siebie i narzeka, ze prawie nie ma zadnych z gadzetami. Dla niego to bedzie auto rodzinne na codzien.

Domyślnie

Taka audica to moje marzenie, może za kilka lat

Awatar slk_girl
    Auto

Domyślnie

Ja i A8 ciagle zyjemy. Auto ma ok. 14tys na liczniku. W grudniu, przy zimniej pogodzie, cos zaczelo skrzypiec w zawieszeniu. Problem pojawial sie tylko na samym poczatku po wyjezdzie z garazu, gdy nie uzywalam samochodu przez pare tygodni. Moje jezdzenie samochodem zrobilo sie bardzo losowe, nie dojezdzam do pracy i czasami zdarzalo sie, ze auto stalo po 2 tygodnie w garazu, ze nie wspomne o dluzszych pobytach na lotnisku.

Po 1 kwietnia mam zamiar wystapic do VW Finance i dowiedziec sie ile bedzie kosztowac przedluzenie leasingu na kolejne 6-12 miesiecy. Myslalam tez o wykupienie z leasingu na koniec wrzesnia, ale to zalezy od ceny przedluzenia, od ceny wykupu, cen uzywek na rynku. Jesli przedluzenie leasingu bedzie tansze niz utrata wartosci, to nie ma sensu topic i zamrazac pieniedzy.

Auto
    Różne

Domyślnie

W naszym A8 skrzypienie, które powyżej opisujesz, występuje praktycznie od nowości. Serwis twierdzi, że ten typ tak ma. Znajomy, które wiele lat jeździł Audi z pneumatycznym zawieszeniem (głównie A6 Allroad) to potwierdził.
    Pozytywem jest to, że nasze A8 ma 160 tys przebiegu i zawieszenie jest nadal w bardzo dobrym stanie.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

jak leasing może być tańszy niż utrata wartości auta? przecież to by się nie opłacało sprzedawcy.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar slk_girl
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hitch5 Zobacz posta
    W naszym A8 skrzypienie, które powyżej opisujesz, występuje praktycznie od nowości. Serwis twierdzi, że ten typ tak ma. Znajomy, które wiele lat jeździł Audi z pneumatycznym zawieszeniem (głównie A6 Allroad) to potwierdził.
    Pozytywem jest to, że nasze A8 ma 160 tys przebiegu i zawieszenie jest nadal w bardzo dobrym stanie.
    W S8 nic mi nie skrzypialo, a w A8 zaczelo dopiero po ponad roku, drugiej zimy. Ja uwazam, ze to jest zwiazane z tym, ze rzadko uzywalam samochodu. Slysze halas z prawego, tylnego kola. Nie ma zadnych uszkodzen wizualnych i nie ma bledow w komputerze. A slysze to, jak wyjezdzam ze swojej ulicy, gdzie skrecam 90% w lewo. Nie bylam z tym u dealera, bo nie chcialo mi sie. W wiekszosci przypadkow nikt nie widzi/slyszy problemu, a mi nie chce sie tracic czasu na przekonywanie. Jak bede jechac na serwis, to powiem im, zeby to sprawdzili. Problem pojawil sie tez po zmianie opon, wiec nie wiem czy inny profil niz fabryczny, nie jest tego przyczyna. Zmienie opony na letnie, to wyjdzie w praniu. Tyle, ze rok temu mialam te same zimowki i nie bylo problemu.

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    jak leasing może być tańszy niż utrata wartości auta? przecież to by się nie opłacało sprzedawcy.
    Najwyrazniej oplaca sie. Ja korzystam z leasingu tylko wtedy, gdy jest tanszy niz utrata wartosci, inaczej nie widzialabym sensu przeplacac. Zobacz poczatek watku, gdzie byly wspomniane koszty S8 i cala dyskusje na ten temat i ten watek: https://autogaleria.pl/forum/showthr...Pierwsza-Jazda Ewentualnie 9 strona tego watku, gdzie bylo podsumowanie kosztow S8. Koszt na fakturze przy odbiorze auta, ponad 60K funtow, nie wiem za ile VW sprzedalo samochod na rynek wtorny, ale komis, ktory go kupil, wystawil go za 37K funtow, a potem spuscil do 34K funtow. Mamy min. 23K funtow roznicy miedzy cena na fakturze, a cena w komisie, a komis musial kupic taniej niz kwota, za jaka wystawil. Koszt leasingu w tym okresie lekko ponad 12K funtow.

A8 mialo na fakturze cene 50K (katalogowa 70K), w tej chwili jest warte moze z 25K. Moj koszt leasingu za 2 lata to okolo 11,571 funtow. Jak widzisz mamy tu dziure ponad 10K. Na rynku podobne auta sa wystawione za okolo. 29-30K, ale jest ich tylko 5 w tej wersji wyposazenia. Oczywiscie konsument sprzedajacy swoje auto do komisu czy do dealera, dostatnie duzo mniej niz cena, za ktore auto jest wystawione, stad moje wyliczenie wartosci na poziomie 25K.

Tydzien temu zamowilam kolejny samochod w leasingu i zrobilam to tylko dlatego, ze koszt jest nizszy niz utrata wartosci. Przy wyliczeniach bralam pod uwage znizke wynoszaca prawie 1/3 oryginalnej ceny. Rozwazalam kupno, ale ryzyko jest za duze. Przy dobrych wiatrach bycie wlascicielem bedzie kosztowac mnie tyle samo co leasing, przy zlych wiatrach, wiecej. Na dodatek trzeba bujac sie ze sprzedaza i zamrozic rownowartosc ceny kupna. Bedzie nowy temat na forum, tylko musze poczekac na dostawe :-)

Takie sa realia rynku UK. Oczywiscie sa kiepskie oferty i typowe konsumenckie produkty, gdzie klient jest w plecy. A im biedniejszy klient, tym bardziej dostaje po siedzeniu, bo bierze kiepsko oprocentowane kredyty.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Cos jest na rzeczy z tym zawieszeniem w Audi... ostatnio przy 50k zaczely mi sie jakies stuki ale bardzo nieregularnie - raczej rano po zimnej nocy ale nawet to nie jest regula... pojechalem na serwis - Pan pojezdzil ze mna naokolo komina po calkiem sporych dziurach i oczywiscie nic... poradzili zeby zostawic auto na noc u nich ale w koncu stwierdzilem ze nie bede na razie walczyl bo nie jest to jakos super uciazliwe... stuki sa tylko czasem i tylko z jednej strony z przodu... ale ani na dziurach ani na podnosniku nic nie slychac/widac...
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Uprawnienia umieszczania postów