Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 137

Wątek: Audi S8 2015 & Audi A8 Black Edition 2017

Awatar slk_girl
    Auto
    Audi A8, Abarth 124 Spider

Domyślnie

U mnie na dziurach tez nic, tylko jak wyjezdzam ze swojej ulicy. O dziwo, jak wyjezdzam z garazu, to tez robie skret 90 stopni, tylko cofam i wtedy nic nie trzeszczy. Musze zmienic opony i zobaczyc czy jest jakas roznica. Czekam na dzien, kiedy oponiarze beda mieli maly ruch, bo ostatnio jest straszne oblezenie.

Awatar slk_girl
    Auto
    Audi A8, Abarth 124 Spider

Domyślnie

Zmienilam opony na letnie i nie potrafie powiedziec czy zawieszenie skrzypi czy nie. Przyzwyczailam sie do tych roznych dziwnych dzwiekow i nie wiem teraz co jest normalne, a co nie. Poza tym, po zmianie opon mialam wrazenie, ze jezdze na balonach. Praktycznie od razu skoczylam w dluzsza trase i dziwnie sie jechalo. Po jakims czasie mialam wrazenie, ze wszystko sie ulozylo albo ja sie przyzwyczailam. Musze sprawdzic czy pan oponiarz nie przegial z iloscia powietrza, ale akurat wyjechalam na noc i nie mialam okazji/czasu zatrzymac sie po drodze.

Dostalam wycene przedluzenia leasingu od 1 pazdziernika na 12 miesiecy, cena jest akceptowalna. 3 rok kosztowalby mnie dodatkowe Ł4,490.28 (22451.4 PLN). Razem za 3 lata wyjdzie wtedy Ł16061.22 (pl 80306.1 PLN). W tej chwili nie ma szans na znalezienie podobnej oferty. A6 w wersji bieda jest drozsze. Oczywiscie zawsze moze byc jakas super promocja, ale nie wiadomo czy sie zdarzy, czy akurat przeczytam o niej, bede chciala dane auto i zalapie sie na nie.

Znowu zaczela stukac tapicerka w drzwiach, pewnie to samo co poltora roku temu. Moze jak bede umierac z nudow, to umowie sie dla rozrywki do serwisu, zeby poprawili tapicerke i obejrzeli zawieszenie.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

tak czytam Twój temat, czytam i oczom nie wierzę - masz wysokiej klasy limuzynę segmentu premium za worek siana i kurde skrzypi tapicerka albo zawieszenie w 2-letnim aucie? ile Ty tam masz nabite przebiegu? 30-40k?
    to jakaś tragikomedia jest z tą jakością aut premium :/

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Przewaga dzięki technice
    A tak poważnie to dokładnie to samo sobie pomyślałem . Za co się płaci tyle kasy ??
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Nie ma sie co oszukiwac - era samochodow bez problemow jakosciowych skonczyla sie dawno temu (o ile kiedykolwiek byla...). Kiedys przynajmniej te auta byly projektowane i produkowane tak zeby sluzyly jak najdluzej a naprawy byly nieskompllikowane... teraz generalnie wyglada to slabo... jak sie poczyta np jakie akcje maja wlasciciele Ferrari czy Bentleya to mozna sie zlapac za glowe... poza tym mysle ze to tez troche kwestia odpowiedniej perspektywy - pamietam jak jako dzieciak wsiadlem pierwszy raz do Nissana Sunny ktorego dalsza rodzina (tzw badylarze) kupili za ciezka walute w Pewexie - to byl kosmos w porownaniu do owczesnie panujacych duzych fiatow czy "ekskluzywnych" Polonezow a przeciez Sunny to byl tylko segment C i to raczej ubozszy )
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Kwestia perspektywy myślę, że jest kluczowa, no i wyczulenie danej osoby na takie rzeczy - mi czasem w moich beemkach na nierównościach coś lekko pohałasuje, ale nie na tyle, żebym jechał do serwisu to poprawiać, albo żeby mi to jakoś szczególnie przeszkadzało. Nie miałem okazji jeździć trójkami starszych generacji z niskimi przebiegami i w idealnym stanie, ale wątpię, żeby coś się wyraźnie pogorszyło na przestrzeni lat w tej kwestii. Za to odczuwalna jakość wykończenia kabiny idzie jednak do przodu - na dniach otwartych X5 "przymierzyłem" się do wszystkich generacji i postęp jest odczuwalny.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

A propos BMW dzisiaj jest na jednym z portali artykul o "goracych" modulach EGR i akcji ich wymiany - musze przyznac ze przeczytalem z rozbawieniem do momentu kiedy pracownik serwisu pyta klienta czy zostawia auto na placu (nota bene nie wiadomo gdzie obecnie jest jego samochod bo to tajemnica Sic!) czy odbiera z wada na wlasna odpowidzialnosc... (bo nie ma czesci i nie wiadomo do konca kiedy beda...) - zgroza...
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Awatar Rules

Domyślnie

Wiem że to inna liga ale jednak w temacie jakości. Znajoma pojechała na przegląd Clio III które ma od nowości (2011) przebieg 45tys km, wynik badania: trzy sprężyny zawieszenia pęknięte...

Auto
    Volvo

Domyślnie

BMW akurat faktycznie podniosło jakość wykonania w kabinie. Chyba w jakimś układzie naczyń połączonych z Audi, bo np.: nowe A8 wywołało u mnie poczucie wielkiego zawodu w tej kwestii..

Tym niemniej jakość rozumiana jako niezawodność generalnie spada. I to pomimo lepszych i precyzyjniejszych maszyn w fabrykach. Moim zdaniem ze względu na poziom skomplikowania technicznego połączony z morderczą optymalizacją kosztów.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

ja mam porównanie do tego co mam pod domem:
    - NIEpremium Peugeot 308
    - bardzoNIEpremium Berlingo
    - w zasadzie PREMIUM Smart z 1999

Wszystko wyposażone w sumie pod korek, nie piszczy, nie trzeszczy, nie wydaje z siebie dźwięków żaden.

przyjaciel ostatnio kupił e39 z 2001 roku, wersja trochę bida ale też nic z siebie dźwięków nie wydaje (notabene 308 jest praktycznie wielkości e39 - różnice w wymiarach tyczą się głównie długości maski) a samo auto jest... co najmniej interesujące

Uprawnienia umieszczania postów