Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 137

Wątek: Audi S8 2015 & Audi A8 Black Edition 2017

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

Tej, ale kierownicę zamontowali Ci wadliwie

A już na poważnie - gratki "cichociemnego"! Nigdy nie byłem fanem Audi, ale doceniam ich technikę i jakość wnętrza. Eh, 8'ka pod maską... Za chwilę na forum będzie więcej v8 niż czwórek

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Też przyłączam się do gratulacji! Zmiana olbrzymia (pod względem rozmiarów ) Widzę, że konsekwentnie każde kolejne auto coraz mocniejsze

Jestem ciekaw wrażeń Matrix LEDów, jak się sprawują, jak rozpoznają ludzi/przeszkody, itp.

Kamerka 360 stopni przydaje się w takim aucie i bardzo ułatwia manewrowanie (mnie zawsze przypomina stare poczciwe GTA
    slk_girl, inny Ci zjeżdżają bo pewnie myślą, że jakaś rządowa limuzyna
    "dzwiek silnika na dynamiczne" - ma zmienny wydech? Ciekawe, czy robią to głośnikami, czy mechanicznie?

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nidhogg Zobacz posta
    Za chwilę na forum będzie więcej v8 niż czwórek
    i bardzo dobrze!

różnica cenowa powala po prostu :/

Awatar slk_girl
    Auto
    Audi A8, Abarth 124 Spider

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Też przyłączam się do gratulacji! Zmiana olbrzymia (pod względem rozmiarów ) Widzę, że konsekwentnie każde kolejne auto coraz mocniejsze

Jestem ciekaw wrażeń Matrix LEDów, jak się sprawują, jak rozpoznają ludzi/przeszkody, itp.

Kamerka 360 stopni przydaje się w takim aucie i bardzo ułatwia manewrowanie (mnie zawsze przypomina stare poczciwe GTA
    slk_girl, inny Ci zjeżdżają bo pewnie myślą, że jakaś rządowa limuzyna
    "dzwiek silnika na dynamiczne" - ma zmienny wydech? Ciekawe, czy robią to głośnikami, czy mechanicznie?
    Wyscig zbrojen ma swoje granice i nastepne auto raczej nie bedzie mocniejsze, ile zostanie aut do wyboru? Zreszta sama moc to nie wszystko.

Wielka Brytania raczej nie ma rzadowych limuzyn krazacych po autostradach w duzych ilosciach. Wiekszosc tego typu aut jest prywatna. Podobnie mialam jak jezdzilam Porsche. Widocznie inni uwazaja, ze to cos w lusterku jedzie szybko lub bedzie chcialo jechac szybko i usuwaja sie sami na wszelki wypadek. Niestety nie dziala to na srodkowym pasie, ktory jest namietnie blokowany przez niektorych. Brytyjczycy kochaja srodkowy pas, mimo ze najwolniejszy bywa pusty i powinni na niego zjechac. Duzo jezdze w nocy/nad ranem i bardzo czesto to obserwuje.

Co do zmiany dzwieku wydechu, to nie jest to jakas duza roznica. Klapki w wydechu podnosza sie i opuszczaja. Mozna bylo zamowic opcje sportowego wydechu, ale doszlam do wniosku, ze nie przystoi to temu auto. Myslalam, ze silnik bedzie na tyle cichy, ze w ogole nie bede go slyszala, ale przy odpaleniu na zimno mruczy przez pierwsze 30 sekund, potem przycisza sie, ale ciagle go slychac. Przy gwaltownym przyspieszaniu slychac wydech, ale nic w stylu AMG. Zaznacza swoja obecnosc, ale nie zwraca az tak bardzo uwagi i nie jest wulgarny jak niektore wydechy.
    Ostatnio edytowane przez slk_girl ; 08-12-2015 o 10:59

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Gratuluję, auto marzenie . A cena nieprawdopodobna dla nas w PL . Kiedy człowiek sobie to jeszcze podzieli przez kurs waluty, to wychodzi na to, że w UK kupić S8, to jak w PL doposażonego Golfa .

Domyślnie

Kierownicę źle zamontowali to puścili serię po okazyjnej cenie

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

To pora na zmianę nick'a na s8_girl
    A poważnie gratuluję wypas fury.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar slk_girl
    Auto

Domyślnie

Na liczniku juz ponad 1300 mil, docieranie zakonczone, mozna pojezdzic porzadnie. Bylam w jednej dluzszej trasie 350 mil/560km, ale poniewaz to drogi w rejonach Londynu, to za duzo nie dalo sie poszalec. Dopiero na koncowce, na bocznych drogach.

Spalanie ksztaltuje sie na poziomie 12l/100km srednio. Udalo wycisnac sie baku 400mil (643km) i zostalo 4.3l do pustego. Nie mialam okazji przetestowac wylaczajacych sie cylindrow, bo dzieje sie to przy predkosci, ktora teoretycznie nie jest dozwolona w UK. Brak wskaznika temp oleju coraz bardziej doskwiera, zadzwonie do Audi zapytac sie czy wlacza mi to dodatkowe menu, a jak nie, to ktos inny bedzie musial to zrobic. Nie rozumiem po co je ukrywaja.

Pobawilam sie troche roznymi serwisami internetowymi i aplikacjami, ponizej opis z testow.

1. Strona internetowa My Audi. Zarejestrowalam sie, mozna podac calkowicie falszywe dane i bez adresu. Po aktywacji konta przez linki w mailu mozna dodac auto po numerze VIN. Wyswietla sie wtedy wszystkie informacje o aucie, wyposazenie, itp.

Wsrod dostepnych informacji jest kod, ktory mozna wpisac w aucie, zeby zsynchronizowac je ze strona. I tutaj pojawia sie wielka zagadka: gdzie wpisac ten kod. Audi ma krotka instrukcje jak skonfigurowac MyAudi i nie ma tam ani slowa o tym, gdzie go wpisac. Spedzilam jakies 10 minut, zeby znalezc te informacje w internecie, zanim udalo mi sie zlozyc zapytanie z odpowiednich slow kluczowych.

Trzeba wejsc w modul nawigacji, wybrac nowy adres i tam wybrac online destination i wtedy pojawi sie zapytanie o kod z MyAudi. Bardzo intyuicyjne, na pewno bym zgadla ...

Na samej stronie nie ma wielu pozytecznych rzeczy. W dziale Services widze tylko:
    -Online traffic information - gdzie mam tylko informacje, ze jest taka funkcja i jaka jest pozyteczna
    -Destination entry via Google Maps - tutaj trzeba zalogowac sie do Google
    -Destination entry via myAudi - mozna zapisac sobie rozne adresy i potem pobrac je w samochodzie laczac sie online.

Z mojego punktu widzenia, jedyna przydatna, to zapisanie adresow i potem ich sciagniecie w samochodzie. Na glownej jest jeszcze pare opcji, ale nie sa dostepne dla tego modelu.

2. Aplikacja myAudi Mobile, testowalam wersje na Androida. https://play.google.com/store/apps/d...ssistant&hl=en
    Mobilny interface do powyzszej strony myAudi. Na obrazkach z opisem aplikacji sa opcje, ktorych ja w swoim samochodzie nie widze, wiec pewnie sa na inne rynki/modele. Pod ikonka Audi Connect Services jest tylko opis uslug, zadnej funkcjonalnosci. My Destinations to lista, ktora mozna stworzyc na stronie. Traffic Information - opis uslugi. News Online - mozna ustawic zrodla dla wiadomosci wyswietlanych w MMI. Nie rozumiem dlaczego nie ma tego na stronie, gdzie byloby latwo wpisac adresy zrodel, zamiast dlubac w telefonie.

Dodanie dodatkowych zrodel wiadomosci nie wplywa na te wyswietlane ich w samochodzie, wiec jest to bezuzyteczna funkcja, bo po co komu RSS w aplikacji Audi, jak moze ustawic sobie czytanie wiadomosci gdziekolwiek indziej?

3. Aplikacja Audi MMI Connect, wersja na Android - https://play.google.com/store/apps/d...miapp&hl=en_GB Ponownie, w porownaniu do obrazkow przy opisie aplikacji, to co ja mam dostepne, wyglada skromnie. Nie mam modulu zarzadzania samochodem. Sa tylko opcje: Nawigacja, Media, Settings.

Zrobilam z samochodu hot spot i podlaczylam sie do niego, ale nie dalo to zadnych dodatkowych funkcji w aplikacji. Aplikacja daje mozliwosci zapisania ostatniej lokalizacji samochodu, ale nie wiem czy te dane sa brane z nawigacji samochodu czy gpsu telefonu. Jak probowalam odswiezyc informacje o lokalizacji, to pokazywalo mi adres w Niemczech, co sugeruje, ze dane sa pobierane z GPSu auta.

Dokument na stronie Audi opisuje jakie serwisy sa dostepne dla poszczegolnych modeli, dla A8 sa to szczatkowe uslugi. Aktualizacja map nie jest jedna z nich. http://my.audi.com/content/dam/myaud...t-guide-en.pdf

4. Google traffic Na telefonie Nokii ta funkcja dziala lepiej. W samochodzie pokazuje sie status glownych drog, nie ma informacji o mniejszych. Na telefonie pokazuje mi status kazdej drogi. Oczywiscie w Audi nie mam potrzeby uzywac nawigacji z telefonu, ale czesto uzywam jej w wypozyczanych autach, wiec mam porownanie.

Funkcja TCM, informacja o ruchu drogowym, pokazuje status wszystkich drog i ulic.

5. Muzyka
    Jukebox odtwarza muzyke tylko po tagach, nie da sie przegladac folderow, wiec skasowalam wszystko, bo moja muzyka nie jest dobrze otagowana. Metoda prob i bledow, doszlam do tego, ze samochod nie akceptuje kart SD wiekszych niz 32GB sformatowanych w FAT32. Mozna sluchac muzyki przez Bluetooth, ale ja akurat nie mam takiej potrzeby, karta SD jest wystarczajaca. Mozna tez uzywac aplikacji MMI Connect, gdzie sa setki internetowych stacji radiowych i to wlaczyc przez Bluetooth. Jak telefon z aplikacja MMI jest podlaczony do hotspota, to mozna rowniez sluchac muzyki z telefonu, ale to w sumie powtorka funkcji sluchania przez BT.

Krotka recenzja S8 mojego kolegi od Nissana GTR: "Sounds nice, engine pulls very strongly and is surprisingly nimble for a car of its girth."

A tak poza tym, to Audi robi kolejna runde promocji na S8. Troche drozej niz moj leasing, ale i tak tanio, jak na takie auto. Tym razem calkowity koszt za podstawowy model od 13.5tys funtow za 2 lata leasingu (20tys mil przebiegu) za jakies 78.3tys PLN.
    Ostatnio edytowane przez slk_girl ; 15-01-2016 o 10:05

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

A czy masz już swoje opinie i wnioski na temat Matrixowych Led'ów? Faktycznie robią efekt wow?

Awatar slk_girl
    Auto

Domyślnie

Wygodna sprawa te Matrixy. Powiedzmy, ze ze standardowymi swiatalmi nie moglabym wlaczyc dlugich na trzypasmowce, bo zawsze ktos jedzie z przeciwka albo gdzies tam z przodu. A Matrixy oswietlaja mi np pobocze, wiec jakby cos wyskoczylo, to powinnam to zobaczyc, a rownoczesnie wylaczaja kostki, ktore swieca na przeciwna strone drogi i nie oslepiaja ludzi z przeciwka. Widac, ze poszczegolne moduly zapalaja sie i gasna. Pewnie za pare lat bedziemy zastanawiali sie jak zylo sie bez takich gadzetow.

Nie testowalam na drodze jednopasmowej, jakos nie bylo okazji. Poza tym musze doczytac jak wylaczac je, bo na razie jak probuje to zrobic, to przelaczam na dlugie co nie jest moim celem. Jestem wlasnie na etapie czytania instrukcji od deski do deski. Wczesniej czytalam tylko o tym, czego nie moglam rozpracowac sama. Brak instrukcji online jest bardzo dokuczliwy, bo skosilabym ja raz dwa w wolnej chwili.

Uprawnienia umieszczania postów