Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Samochód z RWD, 150-250KM, 20-40 tys. zł

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie Samochód z RWD, 150-250KM, 20-40 tys. zł

Cześć Wszystkim Forumowiczom!

Niedawno skończyłem studia i zacząłem swoją pierwszą pracę w zawodzie. W związku z tym, że chcę zwiększyć swoją mobilność, szukam swojego pierwszego samochodu.
    Wprawdzie moi rodzice posiadają 2 auta, służbowe Clio IV 1.5 dCi oraz prywatnego Scenica II z 1.9 dCi, ja szukam czegoś innego. Nie chcę też jeździć ze świadomością, że odpowiadam za czyjąś własność, wolę jeździć swoimi czterema kółkami.
    Kilka miesięcy temu miałem okazję poprowadzić BMW E39 530i i napęd RWD zrobił na mnie wrażenie, jako, że dotychczas jeździłem tylko samochodami FWD.

Czego szukam:
    - RWD
    - silniki tylko benzynowe, w grę wchodzą roczne przebiegi maksymalnie 10-15 tysięcy kilometrów
    - auto kupione w Polsce lub znajdujące się aktualnie w Niemczech (mieszkam koło granicy, mogę szukać na terenie zachodniego sąsiada)
    - jeśli auto z Niemiec, pojemność do 2 litrów, jeśli kupione w PL, nie ma ograniczeń
    - najlepiej w nadwoziu sedan, hatchback lub coupe
    - moc od 150 do 250 KM, więcej mi nie potrzeba, spalanie to kwestia drugorzędna
    - cena od 20 tysięcy do 40 tysięcy, wiadomo, że wolałbym zostawić poduchę na ewentualne naprawy
    - z wyposażenia podstawy typu klimatyzacja, poduchy, nie jestem wybredny
    - 4 osoby muszą się zmieścić + trochę bagażu (350 litrów jak w zwykłym hatchu wystarczy). Miło by było, gdyby dało radę założyć bagażnik dachowy (wypady na narty)

Co biorę pod uwagę:
    - BMW E49 i E90 w wersjach 318i oraz 320i, (większe silniki również, ale dla samochodów w Polsce) Nasłuchałem się sporo o tym, że te silniki są za słabe do BMW. Nie jestem pewien, czy warto dopłacać do modelu E90, skoro 20 tysięcy pozwala szukać dobrego E46, zaś E90 dopiero od 30 się zaczynają, i to w nieciekawym stanie. Jak awaryjność E46 i E90?
    - BMW 118i, 120i. Podobno seria 1 jest mniej problematyczna od E90. Czy jest to prawda?
    - Opel Omega B. Całkiem ciekawa propozycja. RWD + dużo miejsca i bogate wyposażenie. Co Wy na to?
    - BMW E39. W tym wypadku martwią mnie wyższe koszty eksploatacji, niż serii 1 oraz 3
    - Mercedes W203 C klasa . Jest w rodzinie jeden taki Mercedes i nie zbiera zbyt dobrych opinii, głównie za problemy z korozją.
    - Mazda MX-5 NB, NC. NC to górna granica mojego budżetu, z NB spokojnie bym się zmieścił, ale matwi mnie mała dostępność dobrych egzemplarzy w kraju, zaś w Niemczech znaczna większość NC ma miękki dach (interesuje mnie tylko hardtop w NC). Mała ilość miejsa w bagażniku wyklucza dłuższe wypady.
    - Lexus IS, GS. Ze względu na bezawaryjność, Lexusy trzymają cenę, dlatego nie stać mnie na egzemplarz z późnych lat 2000. Dodatkowo, drogie części i słaba oferta w Polsce i w Niemczech.
    - Nissan 350Z, Porsche Boxster - w tych cenach to będą kompletne złomy, odpadają w przedbiegach
    - BMW Z3 - być może, kto wie. Odstrasza mnie trochę, że jest to już dość przestarzały technologicznie wóz (jak i Omega B)

Wiem jak to musi wyglądać
    Młokos szuka taniego sportu, składaka BMW mu się zachciało. Jestem jednak bardzo spokojnym, stoickim kierowcą, ale raz na jakiś czas chciałbym wybrać się na tor, czy zamknięte lotnisko, a niedaleko swojego miejsca zamieszkania są ku temu odpowiednie warunki.

Jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham, nie obrażę się za krytykę. Jeśli to możliwe, prosiłbym o linki do konkretnych ofert w internecie. Ja osobiście skłaniam się ku serii 1, nowsza konstrukcja od E46, a tańsza od E90. Wydaje mi się, że z mniejszym autem, silnik 2.0 da sobie radę. Świetny byłby lexus IS , ale na niego to musiałbym jeszcze trochę popracować

Pozdrawiam wszystkich i liczę na Waszą pomoc!

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ile do tej pory km przejechałeś? Dasz radę "ogarnąć" RWD? Budżet niezły. Od "niemca" BMW - moim zdaniem ciężko będzie znaleźć coś niekręconego - lepiej poszukać krajowy od prywatnego właściciela.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Od Omegi trzymałbym się z daleka, bo rdzewieje w oczach.
    350Z w tym budżecie to będzie złom, tak jak mówisz. Ewentualnie złom w wersji amerykańskiej, a nie europejskiej, a to już całkiem tragedia.
    Lexus IS - sam na takiego polowałem. Piszesz, że wykracza poza budżet, więc zakładam, że celujesz w drugą generację. A pierwsza? Uważam, że nadal jest godna uwagi, jeśli chodzi o bezawaryjność, ale bardzo trudno znaleźć ładną IS300. Prawie wszystkie sprzedawane to IS200 z dużym przebiegiem. No i te 155 KM w ciężkiej budzie szału nie robi.

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za E46. W Twoim budżecie można znaleźć ładny egzemplarz. Szukałbym wersji 330i. Jeśli przełkniesz świadomość, że będą Cię uważali za dresiarza, to bierz.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Odpuść C-Klasę, mam upartego znajomego co go trzyma już dużo lat i nie chce sprzedać 'bo nowe się psują', przy blacharce praktycznie w każdym roku coś robi, pomijam pozostałe awarie.

Ja bym zdecydowanie postawił na E90, ale szukałbym 130i Szkoda tylko że w manualu trudno ją znaleźć, ale czasem są takie rynku.

Tylko określ się czego chcesz, bo najpierw piszesz:
    - 4 osoby muszą się zmieścić + trochę bagażu (350 litrów jak w zwykłym hatchu wystarczy). Miło by było, gdyby dało radę założyć bagażnik dachowy (wypady na narty)
    a potem myślisz nad MX-5 czy Z3

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Tyle, że ten budżet wystarcza na W203 po FL, z poprawionym zabezpieczeniem antykorozyjnym.
    Ja bym rozejrzał się jeszcze za CLK W209.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

KruQ dobrze radzi:
    - 130i - bardzo wdzieczne i szybkie auto - szczegolnie 3 drzwiowe
    - E46 330i - E90 w tych pieniadzach fajnej nie znajdziesz

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

rydzyk, a myślałeś o Mazdzie RX-8? Na papierze spełnia wszystkie wymagania.
    Gdybyś chciał ściągać, to dzięki wanklowi masz niską akcyzę...

Domyślnie

Wyleciałeś jak Filip z konopii z tą Mazdą ale w sumie to bardzo dobra propozycja Oczywiście użytkownik musi być świadomy cech i humorów tego auta, ale pod wymagania rydzyka to może naprawdę pasować. RWD w najlepszym wydaniu z świetnym układem jezdnym, przyzwoite osiągi i powiedziałbym że wyjątkowo praktyczna jak na sportowe auto. Poza planowanym remontem silnika, który w wanklu można wręcz liczyć jako wymianę eksplatacyjną, auto jest bezawaryjne. Tylko zależy w jaki sposób robisz te kilometry, jeżeli dużo jakichś parukilometrowych podjazdów na zimnym silniku, to nie polecałbym.

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Dziękuję za porady W odpowiedzi odniosę się do każdego.

Buzzer - przejechałem łącznie około 30 tysięcy kilometrów. Nie korzystałem do tej pory z auta RWD, ale mam świadomość z czym wiąże się jazda takim samochodem. Nie mam zamiaru wywoływać wilka z lasu i jazdę dynamiczną zostawiam na odludne miejsca i dobre warunki pogodowe.

Credt - chodziło mi o 2 generację IS. Chyba jednak odpuszczę ten model, bo ilość oferowanych sztuk jest mizerna. Nie obchodzi mnie, co sobie pomyślą sąsiedzi. Mam dopiero 24 lata i jeszcze bez własnego M, więc nie mam po co zgrywać snoba E46 jak najbardziej rozważam, jednak skłaniam się bardziej ku E87, ponieważ jest nowszy technologicznie. (E46 pamięta jeszcze lata 90-te).

kojek - być może skontaktuję się w sprawie tego BMW, jednak wolałbym coś bez nadmiernych modyfikacji i bez przekładki motoru, jednak samochód wydaje się doinwestowany i wart zobaczenia.

KruQ - E90, oczywiście, fantastyczny wóz, jednak dobry egzemplarz 320i z początku produkcji będzie kosztował nieco ponad 35 tysięcy, do tego opłaty, dodatkowe koszty i mogę się nie zamknąć w granicach 40 tysięcy. Myślę nad Mx-5, bo na wakacje mógłbym pożyczyć Scenica II rodziców, ale to tzw. "ostateczna ostateczność".

Nidhogg, KruQ - cena kilkuletnich egzemplarzy RX-8 nie bierze się znikąd, silnik Wankla podnosi koszty, dodatkowo mieszkam w małym mieście, gdzie nikt nie potrafi takiego auta obsłużyć, a ja jestem w stanie pogrzebać tylko przy silnikach tłokowych

Oglądałem parę ofert w internecie. Znalazłem masę E46 i kilka E87. Sporo fajnych sztuk znajduje się w Niemczech, jednak część z nich oferowana jest przez dilerów. Jak wygląda sytuacja u tamtejszych dilerów? Robią wałki lepsze od naszych? Z tego, co mi wiadomo, cofanie liczników w Niemczech jest karalne.
    Jest kilka rodzynków 120i z początku produkcji, z opłatami zmieściłbym się w 35 tysiącach. O E90 zadbanym w takich pieniądzach można zapomnieć. Pooglądam jeszcze Mercedesy, W203 po lifcie wygląda interesująco

Uprawnienia umieszczania postów