Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: wyprzedaże 2015/nowy klasy kompakt

Domyślnie wyprzedaże 2015/nowy klasy kompakt

Witam,

Szanowni, w związku z tym, że jestem motoryzacyjnym "lajkonikiem" :-) a rozglądam się jak dziecko we mgle za nowym samochodem zwracam się do Was z prośbą o poradę i pomoc w wyborze nowego samochodu. Czego potrzebuję? Samochód najpewniej klasy kompakt - rodzina 2+2. W zdecydowanej większości jazda miejska (tak więc na pewno benzin), kilka razy do roku (2-3) dłuższe trasy "wakacyjne" - wskazany nieco większy bagażnik oraz moc pozwalajaca na bezstresową i komfortową jazdę. Oglądałem i jeździłem ostatnio Skodą Octavia 1.4 TSI 150km (interesuje mnie wersja JOY posiadająca wszystko czego potrzebuję). Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy to jak dla mnie rewelacja. Pytanie tylko czy taka Skoda jest warta wydania ok 75000zł? Jak z usterkowością aktualnych silników TSI? Podobno wprowadzone zostały zmiany ale jak jest naprawdę? Czego można się spodziewać? Jaką konkurencję wartą rozważenia proponujecie dla wspomnianej Octavii? Ze swojej strony wytypowałem - Honda Civic 1.8, Kia Ceed 1.6GDI (135km), Ford Focus 1.0 (125) lub 1.5 (150). Co jeszcze zaproponujecie? co aktualnie jest dostępne (również w wyrzedaży rocznika) w najlepszej relacji cena/jakość? z góry dziękuję za konstruktywne uwagi które mam nadzieję pomogą mi podjąć decyzję zakupową

Domyślnie

Poza Octavią, której w tej sytuacji niezaprzeczalną zaletą jest duży bagażnik Zdecydowanie pasuje mi tu pasuje Civic 1.8. Na co dzień będzie najsprytniejszy, ma tylko 4,3m długości więc będzie wygodniejszy na miasto, a małe zewnętrzne wymiary świetnie łączy z praktycznym wnętrzem i dużym bagażnikiem. Myślę że silnik będzie wystarczająco dynamiczny, jednak po TSI szału na Tobie nie zrobi, pamiętaj że ma zupełnie inną, wysokoobrotową charakterystykę. W miejskiej eksploatacji spokojną głowę zapewnia brak turbiny Jeżel chodzi o awaryjność, silnik nie powinien sprawiać zupełnie żadnych problemów i Hondą raczej nie ma obaw jechać na drugi koniec Europy, ale z wad można na pewno wymienić słabej jakości lakier.

Kombi też bierzesz pod uwagę ? Jeżeli tak, to rozważ dobrze jeżdżącego Peugeota 308 SW z naprawdę oszczędnym 1.2 PureTech 130KM. Możesz także zobaczyć Golfa w kombi, dobre ceny ma na wyprzedaży. Kosztują podobnie, wg mnie Peugeot ma dużo przyjemniejsze wnętrze, Golf może mieć za to 20KM więcej pod machą.

No i skoro ma być rodzinnie, to bierz też kompaktowe vany pod uwagę! W podobnej kasie dostaniesz dobrze wyposażonego C4 Picasso: http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-...tml#4b4441fa5b Silnik ten sam, co w 308. Niewiele droższy jest jeszcze Golf Sportvan.

Octavia wszystkich przebija bagażnikiem(jeżeli byś nie patrzył na kombi) i na pewno docenisz to jadąc na wyjazd, ale w codziennym użytku Honda jest wygodniejsza, jest prawie 0,5m krótsza. Parkując na mieście, docenisz to. Golf Variant i 308SW także są mniejsze od Skody, ale to już mniejsza różnica.

Focusa bym odrzucił jako auto rodzinne, jest po prostu mały.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Megane Grandtour Limited TCe 130: Fajnie jeździ, bardzo dobre wyposażenie, bardzo tanie - schodzący model.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    firmowe

Domyślnie

Miałem okazję jeździć jakieś 3 - 4 lata temu Hondą Civic 1.8 - tak około 3 tygodnie dzień w dzień plus jedna trasa do WAW - Kazimierz Dolny - WAW. Auto było prawie nowe (max 3 miesiące), zastępcze w serwisie blacharskim. Powiem tak NIGDY więcej... twardy zawiasm koszmarne plastiki wewnątrz, silnik powyżej 3500 - 4000 zaczyna żyć a przy tym mega głośny... słowem naprawdę auto gorsze od wszystkich wymienionych powyżej. Ale miało zalety... wygląd Naprawdę ładny z zewnątrz.

Szedłbym w:
    - Octavia - jeśli chcesz i cenisz największą ilość w środku auta
    - Megane - jeśli chcesz wydać relatywnie najmniej za najwięcej
    - Golfa - jeśli chcesz mieć najlepszą jakość

Domyślnie

dziękuję za dotychczasowe, konstruktywne uwagi, proszę o więcej :-)
    do grona moich zainteresowań dołączyła dzisiaj najnowsza Astra V. Jeździłem 1.4 150km - baaardzo przyjemnie, odczucia porównywalne do tych z Octavii. Aktualnie brakuje jednak wersji kombii - najwcześniej wiosna 2016. Obawiam się również chorób wieku dziecięcego. Na plus produkcja w Polsce - ot taka nuta patriotyzmu :-)
    Civic 1.8 - nie ukrywam kusi, chociaż jestem raczej konserwatystą i najlepiej odnajdują się w stylistyce VAG. O co chodzi z tym lakierem w Hondzie? Czy faktycznie blachy są tak słabe i gniją niczym produkty z naszego FSO? Słyszałem historie o problemach blacharskich Mazdy - czy w Handzie jest podobnie?
    Peugeot 308 - czytałem test w którym zwyciężył rywali (pytanie na ile obiektywny, gdyż w dzisiejszych czasach wszystko można kupić) muszę się przejechać tym PureTechem, chociaż już samo dziweaczne rozwiązanie zegarów oraz wyłacznie dotykowa obsługa to nie moja bajka - jak wspominałem jestem tradycjonalistą,
    Golf VII - jak najbardziej moje klimaty. Myślałem, że faktycznie jakościowo wyznacza standardy, tymczasem w mojej ocenie jakość wnętrza Octavii niczym się nie różni. Na plus dobra oferta - paradoksalnie VW w tym roku jest mocno konkurencyjny dla Skody. Znacie i możecie polecić jakiegoś konkretnego sprzedawcę VW który jest w stanie zaproponować dobrą ofertę na Golfa? Gdyby ktoś potrzebował mam namiary na dobre oferty ze Skody.
    Megane TCE 130 - schodzący ze sceny, podobno sporo pali, zdecydowaanie więcej ofert na wersję 115,

Awatar Godzilla
    Auto
    mocne i szybkie :-)

Domyślnie

Peugeot 308 - sterowanie klimatyzacją poprzez tablet (idiotyczny wymysł),za krótkie siedziska przednich foteli, przestrzeń na nogi z tyłu na poziomie aut segmentu B, 1.2 Pure tech dostępne tylko z 5 biegowymi skrzyniami.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Na forum Civica jest dużo o awaryjności nowego modelu,szału nie ma.
    Ja bym się przyjrzał nowej Astrze V.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Jak dla mnie zdecydowanie Golf, najlepiej w wersji Highline jeśli budżet pozwoli. Ten model dla mnie od zawsze był wzorem ergonomii i praktyczności. Stylistyką może i nie powala ale przynajmniej nie opatrzy się po jednym sezonie jak awangardowa konkurencja.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Godzilla Zobacz posta
    za krótkie siedziska przednich foteli
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35710b7810d4354782b14de38223decc.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	37.5 KB
ID:	6177
    kto w tym segmencie ma dłuższe siedziska?

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Nie skreślałbym Focusa tylko poszedłbym się nim przejechać (koniecznie Titanium, niższe wersje robią gorsze wrażenie). Kombi będzie aż za duże jak na potrzeby 2+2, a ecoboosty już raczej nie mają chorób wieku dziecięcego i nic większego się z tymi silnikami nie działo.

Uprawnienia umieszczania postów