Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Kombi klasy średniej 4x4 do 250 tyś.

Domyślnie Kombi klasy średniej 4x4 do 250 tyś.

Witam,

Powoli przychodzi czas pożegnania z Legacy i zastanowienia się nad następcą. Z racji tego że w Subaru, z którego byłem zadowolony bardzo przez kilka ładnych lat, jest deficyt silników, zacząłem rozglądać się za „nieSubaru” .
    Ma być kombi klasy średniej, koniecznie z benzynowym silnikiem +/- 200km ale mile widziane więcej, koniecznie z napędem 4x4 (raczej stałym a nie haldexem) i automatyczna skrzynia biegów.

Z wyposażenia: skóra, nawi, elek. fotele (miło jak z wentylacją), szyber, czyli tak zwany ful wypas

Gdyby nie to że występuje tylko w sedanie, byłoby już Infiniti Q50 S AWD, ale niestety sedana nie kupie (pies i inne atrakcje).

Nie śpieszy się, jest czym jeździć, mam +/- pół roku na ogarnięcie, więc chętnie poznam Wasze typy co do takiego wozu, bo ja zaczynam mieć mały pierdolniczek w głowie i koncepcje zmieniają mi się średnio co 15 min

Dzięki za wszelkie sugestie.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ze stałym napędem na 4 koła to chyba tylko subaru

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nie zapominajmy o Audi z Torsenem! Ja bym właśnie w tę stronę poszedł stojąc przed podobnym wyborem. Nowe a4 chyba zachowało wzdłużne ułożenie silnika i prawdziwe 4x4, więc jeżeli gabaryty są dla Ciebie wystarczające, to moim zdaniem jest to bardzo dobra propozycja. 252KM w tej 'budzie', to więcej niż wystarczajaco, a w tym budżecie można mieć całość wyposażenia, które sobie założyłeś. Ewentualnie pójście na pewne kompromisy (chociaż wszystko zależy od rabatów, a te w Audi potrafią być spore) i wybór a6 w tej samej konfiguracji silnikowej.

Domyślnie

Złożyłem A4 w konfiguratorze Audi, takie jak piszesz 2.0 TFSI 252 km + s-tronic (to jest DSG?), i wyszło 282 tyś... Myślisz że aż tak spore rabaty dają w Audi na wchodzący dopiero co na rynek model?

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Ze stałym napędem na 4 koła to chyba tylko subaru
    Natrzaskałeś na tym forum 1104 posty i naprawdę uważasz że jedynym samochodem ze stałym napędem 4x4 w klasie średniej jest Subaru?

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Chodziło mi bardziej o to że w Subaru jest to takie typowe AWD historyczne itd itp...

Wiem że są jeszcze inne, ale wiem też że jak ktoś zasmakował subaru to ciężko mu będzie zadowolić się czymś innym.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez korzen Zobacz posta
    Złożyłem A4 w konfiguratorze Audi, takie jak piszesz 2.0 TFSI 252 km + s-tronic (to jest DSG?), i wyszło 282 tyś... Myślisz że aż tak spore rabaty dają w Audi na wchodzący dopiero co na rynek model?
    Myślę, że tego wyposażenia jest trochę więcej niż napisałeś
    Z tym silnikiem w wersji sport, pakietem comfort i technology, do tego audio b&o, dach panorama, lakier metallic, wentylowane fotele i inne duperele wyszło ok. 260 tys. i na tym bazowałem
    Nie wiem jak duże rabaty dają na a4 (pewnie małe, bo to nowy model), ale na a6 można dostać z 10%. Można próbować też przez multisalony (nie mylić z brokerami), tam oferty często mają jeszcze lepsze.

Domyślnie

Dodaj do tego światła adaptacyjne (+10 tyś) i elektrykę foteli + grzanie przód i tył i robi się 280.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Chodziło mi bardziej o to że w Subaru jest to takie typowe AWD historyczne itd itp...
    ...? Quattro to też klasyczne, historyczne AWD, byka strzeliłeś i tyle

korzen, wybór masz praktycznie pomiędzy BMW, a jakimś vagiem, jeśli ma być stały napęd - to Audi. Mercedes niestety nie występuje w AWD z mocniejszymi wersjami dwulitrowego silnika. Przejedź się nimi i będziesz wiedział co Ci lepiej odpowiada, o Audi wiele powiedzieć nie można, dopiero wszedł na rynek. Na awaryjność nie wiem czy jest sens patrzeć - dwulitrówka BMW ma sporo poważnych usterek pojawiających się często po kilkudziesięciu tysiącach km., 2.0TSI też ma swoje powaażne problemy, zarówno BMW, jak i Audi niczym popisać się nie mogą, bierz jak najlepszą gwarancję :P

No i pamiętajmy, że nie ma takiego tematu żeby mogło się odbyć bez Skody
    Za nie całe 200tys. jest w pełni dowalony Superb z silnikiem 2.0 TSI 280KM i napędem 4x4. Jest także Pasek z tym samym napędem. Insignia wg mnie bezdyskusyjnie odpada, będzie najgorzej jeździć i najbardziej byś narzekał po przesiadce z Subaru

Ja bym się kłaniał raczej ku BMW. Silnik jest zaskakująco oszczędny, znajomy ma 328i - da radę schodzić do 6 w trasie oraz 10 miasto, nie mówię tu o laboratoryjnym eco-drivingu. Szkoda że nie mówimy tu o znakomicie pracującym 3.0 R6 w którym idzie się zakochać, jednak 340xi od 250tys dopiero się zaczyna Z tego co kojarzę, F30 jest większe w środku. No i przede wszystkim, F30 prowadzi się naprawdę fantastycznie, wóz jest niesamowicie stabilny. Co prawda nie jechałem nowym A4, ale wątpię żeby prowadzeniem przebili BMW. Tak czy siak, spróbuj obydwa, nikt Ci na forum lepiej nie pomoże niż jazda testowa. Wielka szkoda, że to musi być kombi i z miejsca wyeliminowany jest Infiniti.. Oferując w tej samej cenie hybrydowe V6 i 364KM, niszczy konkurencję napędem.

No i w ostateczności masz zawsze opcję zostać przy marce - Forester XT Ale jeżeli niepotrzebny Ci wyższy prześwit, to w.w. auta będą lepsze.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

A Volvo V60 T6 AWD? Dla mnie zasadnicze znaczenie miało by bezpieczeństwo, zarówno Audi i BMW kiepsko wypadają przy czołowych zderzeniach w IIHS. Do tego Volvo bardziej się wyróżnia, mniej tego jeździ. I postrzeganie Volvo jako marki jest mniej "kontrowersyjne".

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

przede wszystkim napęd na 4 koła w Legacy a obecnych Subaru to dwie różne bajki - Subaru wcale nie ma wszędzie napędu stałego na 4 koła, a ze sterowaniem elektronicznym. Jedyny "stary" napęd w Subaru to obstawiam w WRX STI, cała reszta z tego co kojarzę ma sprzęgło rozdzielające moc pomiędzy przodem a tyłem i wcale nie jest to 50/50 czy bardziej sportowe 40/60.

Także o ile nie jeździsz tym na jakieś szutrowe odcinki specjalne nie patrz na rodzaj napędu - 4x4 są teraz w 90% na zasadzie dołączania tylnej osi i wszystko zależy od tego jak szybko to będzie zrobione. A po jeździe Haldexem 5-tej generacji mógłbyś się zdziwić jak sprawnie to działa.

Nie ograniczaj sobie wyboru do napędu - jak szukasz kombiaka to naturalny byłby Levorg dla mnie - ładne to, dynamiczny motor (mimo, że tylko 170 KM), Lineartronic w Subaru zły nie jest.

Jak nie chcesz premium to wg mnie Passat / Superb. Jak chcesz premium to masz pełen wybór i ciężko będzie doradzić. Moim faworytem byłaby klasa C. Albo C200 4Matic (ale tylko 184 KM) albo, przy większych pieniądzach C400 4 Matic - z V6 i 333 KM. Ale różnica cenowa między tymi silnikami delikatnie mówiąc powala - 70 tysięcy...

Uprawnienia umieszczania postów