Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mazda 2 1.5 SKYACTIV-G 90 KM AT SkyPASSION | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Mazda 2 1.5 SKYACTIV-G 90 KM AT SkyPASSION | TEST

Auto
    służbowe :)

Domyślnie

"Japońskie maluchy. Proste, przyjazne w eksploatacji, w większości bez wyrazu."

No tak, bo taka Fabia czy Polo to nad wyraz "wyraziste" auta

Kiedy rozum śpi budzą się stereotypy...
    AR 159 - miłość od pierwszego wejrzenia...

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Mitsubishi Colt, Nissan Micra, Toyota Yaris i Honda Jazz również nie grzeszą charakterem. Poza tym red. Kopyciński nigdzie nie napisał, że Fabia czy Polo (a czemu akurat Fabia lub Polo, skoro mamy jeszcze takie Renault Clio) to nadzwyczaj wyraziste auta?

Kiedy budzą się teorie spiskowe to my idziemy spać Nie wiem po co dopisywać tutaj jakiekolwiek nawiązania do niemieckich maluchów.
    #drivetastefully

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Auto na pewno sie wyroznia designem czy wyposazeniem, ale cena po prostu powala.
    Nie wiem jak z rabatowani tego auta, ale znajac Mazde raczej mizernie z tym bedzie. Kolega Szymon mi kiedys przesylal oferte na to auto i tabatu tam chyba nawet 2% nie mogl dac.
    A autka juz sa widoczne na ulicach i to w wysokich wersjach, wiec sprzedaz idzie - wyglad jest, auto japonskie, z renoma bezawaryjnosci.

Clio czy Fabia to nie konkurencja. Klient Renault czy Skody za 80k wybierze Megane albo Octavie.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Samochód mi się podoba, w środku nawet bardzo. W wersji z tym silnikiem i taką skrzynią wydaje się idealny do miasta i wystarczający na jakieś wypady poza. No, ale właśnie - cena. Jest skandalicznie wysoka. Nieważne, że jakieś Mini czy Audi potrafią być sporo droższe. Grunt, że w warunkach polskich, przy z grubsza średnich zarobkach, kwota, jaką życzy sobie Mazda za samochód segmentu B, jest dużo za duża.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Jeszcze rzuciłem okiem na cennik.
    Ja za Swifta zapłaciłem 63'500 PLN.
    Mazda porównywalna, czyli: 1.5 115 KM, SkyPassion z lakierem metalizowanym (tym czerwonym) wychodzi 70'500 PLN.
    Ma LED'y zamiast Xenonów, dodatkowo ja nie mam czujnika światła, czujnika zmierzchu i tych pierdół dla niewidomych / nie umiejących jeździć.
    In plus w Suzuki są koła o rozmiar większe, ale to już zależy od preferencji. Ma również dostęp bezkluczykowy.
    Swift ma zapewne mniejszy kufer i może więcej miejsca z tyłu - bazuje na testach tylko, nie oglądałem 2-jki.
    Mazda zapewne jest lepiej wykonana i ma ładniejszy design wewnątrz i na zewnątrz.

Różnica w cenie to 7'000 zł, czyli powiedzmy że 10%. Niby jeszcze akceptowalnie.
    Ale ja, kupując 2-jkę chciałbym mieć te białe fotele, nawigację skoro mi wystaje to badziewie na środku deski rozdzielczej i dla dostępu bezkluczykowego trzeba dokupić pakiet Safety. Czyli razem wychodzi 79'910 PLN (doliczyłem podłokietnik i matę do bagażnika, które są uwzględnione w mojej cenie Swifta). A to już jest prawie 20% więcej, przeliczając dokładnie 16'410 PLN więcej. Drogo to prawie premium kosztuje...

PS tak na marginesie - tylne hamulce w Mazdzie 2 to nadal bębny...

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A za 79 400 zł można wziąć Mazdę 3 SkyMotion z 2.0 165 km i metaliciem albo za 78 400 zł bogatszą SkyEnergy z 2.0 120 km + metalic. Navi + 2100 do ceny

Samochód piękny, ma świetne proporcje, wygląda doskonale, wnętrze jest super - jedyny minus to ten na akumulatorze. I cena.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Czy te proporcje są takie świetne to bym się kłócił. Wygląda jak muminek z zadartą do góry lekko grubą pupą. Wnętrze jest świetne bezdyskusyjnie. Ale cena jest jakies 20 tys zł za wysoka. Tym bardziej ze w bagażniku brakuje haczykow i dodatkowych jakiś rozwiązań. Tym bardziej ze to auto na miasto na zakupy.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

"Clio czy Fabia to nie konkurencja. Klient Renault czy Skody za 80k wybierze Megane albo Octavie."
    -> " Czyli razem wychodzi 79'910 PLN (doliczyłem podłokietnik i matę do bagażnika, które są uwzględnione w mojej cenie Swifta). A to już jest prawie 20% więcej, przeliczając dokładnie 16'410 PLN więcej. Drogo to prawie premium kosztuje... "
    Dla klienta Suzuki i Toyoty najwyraźniej też
    Dla jakiego klienta jest ta Mazda?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

dżony szczerze mówiąc nie wiem, ja przez chwilę myślałem o zmianie z uwagi na wygląd i jasne wnętrze, ale cena odstraszyła. Za auto miejskie wg mnie granicą cenową są bliskie okolice 60k.
    Zwłaszcza, że równie ładna i trochę bardziej proporcjonalna Mazda 3 z większym silnikiem nie jest jakoś drastycznie droższa. 2.0 SkyPassion 120 KM z opcjami wyszła 95'500. A auto jest o segment wyżej i sprawdzi się też w trasie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów