Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: BMW X1 xDrive 25d | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie BMW X1 xDrive 25d | TEST

Zapraszam do dyskusji na temat testu nowego BMW X1 xDrive 25d pt. MINI-ja.

Fotogaleria: 33 zdjęcia

Domyślnie

Bardzo fajna miejscówka na zdjęcia - robione były w Warszawie? Jestem ciekaw, bo po otworzeniu S2/S79 myślałem, że wszystkie tego typu miejsca zostały spalone
    http://autoblog24.pl - mój blog moto

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Jak to mawiają - "szukajcie, a znajdziecie"
    #drivetastefully

Domyślnie

Jakbym miał strzelać po stylu architektonicznym i geometrii to jest to jakaś łącznica do kikuta prowadzącego na planowaną S7 na Węźle Lotnisko. Ciepło, czy zimno?
    http://autoblog24.pl - mój blog moto

Auto

Domyślnie

Zimno zimno :P

EOT
    #drivetastefully

Domyślnie

Ładne zdjęcia

W teście brakuje mi paru informacji:
    -w ogóle nie opisane jest wyciszenie, kultura pracy silnika. Jak się to prezentuje na zimno(ok, można się domyśleć), w czasie jazdy, podczas mocnych przyspieszeń?
    -komfort jazdy, wiemy że jest sztywno w zakrętach, a jak spisuje się na nierównościach?

i z ciekawości: skoro w podstawowej wersji mamy FWD, to napęd xDrive w tym przypadku jest dokładnie taki jak w wyższych modelach czy działa na innej zasadzie?

Auto

Domyślnie

Słuszna uwaga, faktycznie pominąłem ten wątek

Kultura pracy silnika jest rewelacyjna - nawet na zimnym silniku jest wystarczająco cicho i nie czuć praktycznie żadnych wibracji. Brzmienie również nie męczy - to nie jest typowy ordynarny klekot rzędowej czwórki. Nawet pod sporym obciążeniem silnik bardziej "buczy", choć większość dźwięków dochodzących spod maski jest świetnie wytłumiona.

Komfort? Jest, choć mocno ograniczony, głównie przez felgi. Tutaj aż prosi się o maximum osiemnastocalowe felgi - 19-ki "tłuką" niemiłosiernie i zmuszają do jazdy w stylu Space Impact aby ominąc studzienki i uskoki. Mimo to większość nierówności pochłaniana jest stosunkowo harmonijnie, zaś do wnętrza nie dobiegają żadne nieprzyjemne odgłosy.

A co do pytania o xDrive:

"single-speed bevel gear and a rear- axle drive unit with electrohydraulically controlled multi-plate clutch that controls longitudinal torque distribution. The two are connected by a two-piece drive shaft. Can divert up to 100% of engine's power to rear wheels"

Czyli w skrócie - nawet do 100% mocy może polecieć na tył, wszystko za sprawą elektrohydraulicznie sterowanego sprzęgła wielopłytkowego.
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 06-01-2016 o 21:41

Domyślnie

Dzięki ! Bardzo jestem zaskoczony tą pracą silnika, 4cylindrowe klekoty BMW raczej się tym nie popisywały

Auto

Domyślnie

Nie ma za co Co do pracy klekotów BMW - ja z "czwórek" mam dość dobre wspomnienia. Dużo zależy od stanu poduszek pod silnikiem - o ile w nowym aucie to nie problem, o tyle w intensywnie eksploatowanych egzemplarzach szybko się poddają. Ja osobiście do porównania podstawiłem mojego ulubieńca - 525d E60, którym regularnie się poruszam. Wiadomo, rzędowej szóstki nie da się podrobić, aczkolwiek w środku wrażenia są równie pozytywne. Brakuje może tego... szumu generowanego przez silnik (bo klekotem lub jakimkolwiek innym dźwiękiem/onomatopeją trudno to opisać), aczkolwiek X1 z porównania wychodzi obronną ręką.
    #drivetastefully

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów