Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Wątek: Jakie kombi/suv do 30 tyś zł ?

Awatar geforc

Domyślnie Jakie kombi/suv do 30 tyś zł ?

Witam, panowie potrzebuję pomocy, obecnie mam Hyundaia i30 z 2008 roku, ale powiększa się rodzina i potrzebuję coś większego. Szukam czegoś co kupię w stanie bardzo dobrym i nie sklejanym z 3 aut, MAX 30 tyś zł, Moje wymagania i preferencje :

Model/marka : Wszystko oprócz francuzów
    Wielkość auta: kombi albo suv, tak żeby zmieścił na płasko po złożeniu tylnich siedzeń dwa duże rowery do downhillu, bez odkręcania kół
    Wiek auta : max 12 letnie
    Wyposażenie obowiązkowe : klimatyzacja, w miarę dobre radio z cd/mp3, poduszki powietrzne, jakieś systemy bezpieczeństwa, komputer pokładowy
    Wyposażenie które może być ale nie musi: automat, szyberdach
    Silnik/spalanie : obecnie w i30 mam 1.4 109km, chciałbym żeby w nowym aucie było trochę więcej ale też żebym nie spędzał czasu na tankowaniu, wiem że większy silnik to zazwyczaj wieksze spalanie. Tylko Benzyna, Gaz i Diesel odpada
    Eksploatacja i serwisy: domyślam się że jak większe auto to będzie drożej, liczę się z tym także spokojnie

Co ja sobie upatrzyłem ? dokładnie silników podawał nie będę, to już zostawiam wam, tą poradę:

BMW E60
    Subaru Forester
    Subary Legacy Outback
    Chrysler 300C kombi
    Jeep Grand Cherokee

reszta propozycji to wasza inwencja, dziękuję z góry za porady

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Jeśli mogę od siebie. 30 tys zł. to jest akurat budżet na mniej więcej takie auto jakie aktualnie posiadasz. Wszystkie z wymienionych przez Ciebie propozycji będą starsze, i potencjalnie dużo droższe w utrzymaniu. Nie rozsądniej byłoby rozglądnąć się za jakimś innym kompaktem w kombiaku? Ewentualnie mogę od siebie polecić Accorda VII w wersji kombi, 30 tys. powinno wystarczyć na wersje po lifcie z 2006.

Awatar geforc

Domyślnie

Ale czytałeś co napisałem ? mają być starsze od mojego. Wiem że droższe w utrzymaniu, bo większe. Kompakt w kombiaku odpada... a accord odpada bo ciasny

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Czytałem i zrozumiałem. Chciałem jedynie podkreślić ,że możesz władować się w potencjalną minę. Przebiegi będą już grubo powyżej 200 tys. Ryzyko awarii spore, a naprawy nie będą tanie. Moim zdaniem 30 tys. za np. E60 to za mało, zwłaszcza ,że benzyn jest mało i dominują diesle. Chryslerów na allegro jest dokładnie 8 sztuk. Forester wydaje mi się dobrą propozycją z tych co zaproponowałeś. Ewentualnie Jeep, ale tutaj musiałby się wypowiedzieć np. Dj Brabus, dobrze ogarnia temat. A jak nie Accord to może CR-H II gen?

Awatar geforc

Domyślnie

To poczekamy na odpowiedź innych

Awatar janekj
    Auto
    gt86

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    Czytałem i zrozumiałem. Chciałem jedynie podkreślić ,że możesz władować się w potencjalną minę. Przebiegi będą już grubo powyżej 200 tys. Ryzyko awarii spore, a naprawy nie będą tanie. Moim zdaniem 30 tys. za np. E60 to za mało, zwłaszcza ,że benzyn jest mało i dominują diesle. Chryslerów na allegro jest dokładnie 8 sztuk. Forester wydaje mi się dobrą propozycją z tych co zaproponowałeś. Ewentualnie Jeep, ale tutaj musiałby się wypowiedzieć np. Dj Brabus, dobrze ogarnia temat. A jak nie Accord to może CR-H II gen?
    zgadzam się, beemka bedzie raczej kiepska, jeep jako tako, ew można za jakims forkiem się rozejżeć na forum subaru np

Awatar geforc

Domyślnie

a starsza piątka czyli e39 ??

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Będzie już bardzo wyeksploatowana. Przebieg powyżej 400 tys. myślę, że już wchodzi w grę. Wymiana paroletniego w miarę świeżego kompakta, na zajechaną betę to czyste szaleństwo. Taka moja opinia.

Awatar geforc

Domyślnie

BMW e39 za kwotę 30 tys bedzie zajechana ? bez jaj...

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

To będzie zależało od kogo kupisz... Wiadomo, że od niemieckiego emeryta auto będzie jak nówka, z przebiegiem poniżej 150 tys. Oni mało jeżdżą bo emerytury wysokie i często latają po świecie!

A na serio skoro wiesz lepiej to po co ten wątek?

Uprawnienia umieszczania postów