Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Renault Clio R.S. 220 EDC Trophy | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Renault Clio R.S. 220 EDC Trophy | TEST

Domyślnie

Można by to pisać przy każdym tescie Dominika, jak zwykle - zdjęcia rewelacja!

Cieszy, że skupiasz się na najważniejszych aspektach wersji R.S., jednak jedna rzecz irytuje - podane spalanie. Dobrze wiedzieć ile jest w stanie wypić upalając go, ale jednak Clio R.S. nie jest autem dla nieskończenie majętnych ludzi. Poza tym naprawdę mało kto jeździ na co dzień tak, żeby uzyskiwać spalanie pod 20L w Clio. Wątpię wręcz, żeby takie spalanie było w ogóle możliwe do uzyskania poza miastem, bo w nim można osiągnąć nieograniczone wartości, no może nie licząc jeszcze autostrad. Jasne, że czasem wykorzysta się możliwości auta, ale nie jeździ się tak na okrągło i dobrze byłoby wiedzieć ile wypije przy zwykłej, codziennej jeździe. Rozumiem jeżeli test trwałby 200km i pasowałoby to "dobrze wykorzystać" na rozszyfrowanie auta przy ostrej jeździe, ale z tych 620km można było urwać głupie 150km na zapoznanie się z zużyciem paliwa Gdyby to były testy Maybacha, Bugatti czy innego Royce'a - rozumiem, ale testując przyziemne samochody warto dodać o tym chociaż krótkę notkę. Poza tym nie mam uwag, świetnie opisujesz testy ostrych samochodów i widać że to lubisz

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Dzięki za rozbudowaną opinię. Przeważnie przy takich samochodach robię tak, jak mówisz - czyli część dystansu poświęcam na zwyczajną, a nawet typowo ekonomiczną jazdę, ale tym razem sobie odpuściłem, bo robiłem to już przy okazji testowania R.S. 200. Teraz chciałem się skupić na zmianach, a nie ich wpływie na spalanie, bo ten pewnie jest niezauważalny. Ale to średnie z testu też swoje pokazuje - naprawdę trzeba się hamować, bo jakiekolwiek zabawy łopatkami i przełączanie w tryb sport kończy się źle Czuć, że automat w tym samochodzie jest nastawiony dość agresywnie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów