Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 65

Wątek: Czyżby dieselgate po francusku?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No ale to następny etap.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    służbowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Godzilla Zobacz posta
    Mając na uwadze, że Francja to naród kolaborantów, a założyciel Renault trafił do więzienia za współpracę z nazistami nie zdziwiłbym się gdyby niedługo się okazało, że Renault i VW zawarły sojusz w celu oszukiwania jeśli chodzi o poziom emisji spalin
    Szczerze mówiąc to jest prawie pewne, bo warto zauważyć, że Renault i generalnie Francja słabo atakowało VW i Niemcy za dieselgate.
    Taka zmowa milczenia. W grę wchodzą też inne interesy gospodarcze, stąd tak cicho. A USA nie ma takich dylematów - z punktu ich interesów politycznych osłabienie najsilniejszych Państw UE to same plusy.
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Domyślnie

Pod oszustwo można też podciągnąć testy zderzeniowe Euro NCAP gdzie większość samochodów jest produkowana pod rodzaj testu. Po czym otrzymują 5 gwiazdek, podczas gdy w Usa w testach IIHS te same samochody uzyskują 2 gwiazdki . Do niedawna tak było z niemiecką trójcą premium . Co nie zmienia faktu, że producenci oszukują jak mogą, aby wyjść na swoje i wcale mnie to nie dziwi . Przepisy są jakie są

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Czyli normalnie jedno wielkie oszustwo. Nie dajmy się zwariować, było do przewidzenia, że wcześniej czy później "znajdą" kolejną firmę podejrzewaną o zatajanie rzeczywistej emisji.

Auto
    -

Domyślnie

Najbardziej mnie dziwi w tych normach, że męczą Diesle za cząstki stałe i NOx, podczas gdy benzyny nie są w ogóle sprawdzane pod tym względem. Dlaczego? Przecież potrafią wygenerować więcej tego świństwa od Diesla.

Ja tu widzę hipokryzję UE.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Najwyrazniej ktos zainwestowal sporo forsy w benzyniaki u musi osiagnac zalozona stope zwrotu. Nie tak dawno byl boom na diesle a teraz ma byc boom na benzyniaki tri turbo/500ccm zeby komus hajs sie zgadzal.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Wiadomo kto:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20f0e7042572.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	36.7 KB
ID:	6182
    downsizing jest koszerny

Domyślnie

Dżony chyba wyczerpał temat tym obrazkiem. Sądzę, że można zamknąć !

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez chudy16 Zobacz posta
    Najbardziej mnie dziwi w tych normach, że męczą Diesle za cząstki stałe i NOx, podczas gdy benzyny nie są w ogóle sprawdzane pod tym względem.
    Są: https://pl.wikipedia.org/wiki/Europe..._emisji_spalin

Auto
    -

Domyślnie

Czytałem artykuł o tym, że nie są, ale nie będę się kłócił, bo jak widać niedostatecznie wgryzłem się w temat. Jak będę miał czas to jeszcze o tym poczytam. Byłem przekonany, że na żadne cząstki stałe benzyniaki nie są sprawdzane. Możliwe, że nie są sprawdzane na cząstki stałe poniżej jakiejś średnicy (co jest jeszcze bardziej szkodliwe). Ale poczytam, może czegoś się dowiem.

Uprawnienia umieszczania postów