Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Wątek: Samochód na krótkie odcinki , ekonomiczny i tani. Bardzo tani.

Auto
    jeździ

Domyślnie

Patrzyłem na Twingo ale niestety chyba nic sensownego nie da rady kupić w tym zakresie cenowym. Poza tym wszystko dalekoo. Nie pojadę 200-400km po autko za 1500 zł. Właśnie dużo dobrego słyszałem o Tico pod warunkiem rzecz jasna , że nie zgnity. Pewnie gorzej będzie przy ew. odsprzedaży ale przy tych pieniądzach to już nie ma większego znaczenia.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Jak już mówimy o Tico czyli Daewoo to ja bym może podpowiedział inny model, Espero. Za około 2 tys. może dałoby radę znaleźć sensowny egzemplarz. Silnik 1.5 dobrze współpracuje z lpg, samochód jest ogromny i naprawdę mega wygodny. Najgorszą wadą jest cholerna korozja, ale i tak jest lepiej niż w Tico. Jakbyś znalazł zupełnie nieskorodowany egzemplarz chwilę byś tym pojeździł. Nie wymieniam w wadach takich rzeczy jak układ kierowniczy zbudowany z żelek Haribo, plastików z kilkukrotnego recylingu itd. bo to nie ma sensu w tym budżecie. Komfort jazdy będzie nie porównywalnie lepszy niż w Tico i podobnych wynalazkach, będzie bezpieczniej a dalej tanio. Warunkiem jest kupno nie-trupa. Sam takiego mialem i sprzedałem parę lat temu za zawrotne 4 koła, jeździ do dzisiaj

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

ja potwierdzam, że tiko może się złamać na pół :P Kolega kiedyś przy 50kmh wpadł w poślizg i uderzył w płot - auto złamało się w połowie. Dobrze, że nikt nie siedział na tylnej kanapie Auto wtedy było 2 letnie

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja miałem dostac za darmo Tico od pewnej pani. Wymagało kilku napraw bieżacych, wymiany płynów, rozrządu, hamulców. Dlatego był za darmo. Ale nie dotrwało. Auto było w jednych rękach. Przebieg ok. 90 tys. Ale zardzewiało od środka. Gdzieś tam był przeciek i skorodowało nadwozie przy progach. Do końca nie wiem o co chodziło, bo nawet nie zdążyłem się autu przyjrzeć.
    Tak czy inaczej pani jechał i na środku drogi się złamało. Tzn. fotel wpadł na ulicę a progi się złamały w pół.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Domyślnie

Może Ford Fiesta Mk4?
    Porady o przetargach, wzorce pism przetargowych oraz dużo innych ciekawych wiadomości odszukasz na domenie internetowej kody cpv. Wejdź oraz korzystaj!

Auto
    jeździ

Domyślnie

Bądź tu mądry i pisz wiersze... Espero odpada, za duże auto jak dla mnie.Co do Tico, nie słyszałem by się łamało. Ale pewnie trochę w tym prawdy. Będę szukał w pobliżu czegoś ciekawego.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jak już masz tico kupić to weź motorynkę.

Domyślnie

Dlaczego? Co w nim jest dyskwalifikującego na miejskie dojazdy po 4km? Jeżeli znajdzie w miarę zadbany egzemplarz z blachą w dobrym stanie to polecam, ciężko będzie znaleźć coś tańszego w utrzymaniu i mało awaryjnego.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

"z blachą w dobrym stanie" W odniesieniu do Tico brzmi jak oksymoron. Tańszy w utrzymaniu będzie rower.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    jeździ

Domyślnie

Rower mam Ale jak jadę w deszcz to pada mi na głowę
    Dodam,że miesięcznie to "cudo" będzie robiło max. 15-20 wyjazdów(zimą). A w normalnych warunkach(nie zima,relatywnie ciepło i brak opadów) jakieś 5 razy w miesiącu (czyi wyjazd do hipermarketu na zakupy)
    Ostatnio edytowane przez arczimi ; 28-01-2016 o 09:14

Uprawnienia umieszczania postów