Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71

Wątek: Samochód na krótkie odcinki , ekonomiczny i tani. Bardzo tani.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Szczegółów nie znam. Auto zardzewiało za przednim nadkolem od strony kierowcy. Pękło bodajże na progu od podłogi. Nie wyglądało to tak, że auto rozpadło sie na dwie części. Straciło geometrię i podczas jazdy na kostce brukowej dostawało dodatkowej amortyzacji

- - - Aktualizacja - - - -

Twingo naprawdę nie? http://allegro.pl/renault-twingo-1-2-55km-zarej-w-pl-i5936657075.html
    To już nawet nieszczęsne SAXO się znajdzie dobrych pieniądzach: http://otomoto.pl/oferta/citroen-saxo-zadbany-zobacz-warto-ID6ygRvr.html

- - - Aktualizacja - - - -

Nawet AX od emeryta http://otomoto.pl/oferta/citroen-ax-1-0ikat-5-drzwi-od-emeryta-ID6yeqGJ.html
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

autor tematu się uparł na Tico więc co będziecie innego polecać :P

Dla mnie zakup Tico to pomyłka, no ale co się będę.

I jak ktoś wyżej napisał, auto za 1000zł to nie jest ten 1000zł. Bo za chwilę będzie trzeba kupić OC, zmienić olej, zmienić część XYZ i będzie kolejny 1000zł więcej.

W 2004 kupiłem swoje pierwsze własne auto. Był to Opel Kadett E z 1991 roku. Zapłaciłem za niego 250 EUR, co daje powiedzmy jakąś tam równowartość 1000zł.

Przez 5 lat jak go miałem włożyłem do niego worek pieniędzy, tylko po to by jechał. Nie - auto się nie psuło na takiej zasadzie, że stanąłem na drodze. Po prostu starość i wyeksploatowanie, normalna zmiana części, spawanie podwozia by nie wypaść.

Za 1000zł nie kupisz auta do bezstresowego przemieszczania się z punktu A do B, a już tym bardziej nie przegnitego Tico. Musisz mieć jeszcze kasę by te auto utrzymać i wkładać co jakiś czas parę (set) złotych.

Domyślnie

Tico to puszka na kołach, poziom bezpieczeństwa biernego jest tak żenujący, że ten samochód nie powinien otrzymać homologacji ( IMO ). Swojego czasu użytkowałem Punto mk1. Fajny samochód, bardzo wdzięczny. Silnik 1,1 nie do zajechania, jedyne na co zwróć uwagę to podłoga - mimo że nadwozie nie będzie pordzewiałe, to podłogi może nie być - standard we Fiatach. Zawieszenie jest delikatne, ale w sumie nie musisz tego robić. Koła raczej nie odpadną.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

Może źle pamiętam, ale Tico dostało w PL warunkową homologację przez brak łamanej kolumny kierowniczej i z tego powodu na zachód od Odry nie był sprzedawane...
    Korg, autor wątku jest świadom, że to będzie trup i w zasadzie ma tylko zapewniać ochronę przed deszczem
    Może Fiat Tipo ew. Uno? Nie widziałem go na ulicy już dawno, ale może akurat gdzieś w okolicy autora by coś było. Buda (Tipo) powinna być w zdecydowanie lepszym stanie, niż erotico, o poziomie bezpieczeństwa nie wspominając nawet.

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

dostało homologację warunkowo na pewno. Też przyczynił się do tego fakt, że daewoo weszło do polski i kupiło FSO

Auto
    jeździ

Domyślnie

Tak w skrócie bo nie mam się czasu rozpisywać w tym momencie.Autor tematu się nie uparł... wystarczy czytać ze zrozumieniem. Ktoś wpadnie na forum przeczyta "Tico" i jazda.... Ale będzie uciecha. Dla tych co zaczynają pisać od tej strony. Jak trafi się nie zgnite Tico to kupię.Czy się to komuś podoba czy nie. Jak się trafi rzekomo "normalne " auto to kupię takie. Nie pojadę 600 km żeby kupić saxo za 2 tyś zł....Dziękuję za przykłady są jak najbardziej w porządku i doceniam to.Natomiast sugerowanie,że nie zdaję sobie sprawy ,ze muszę ubezpieczyć pojazd czy wymieniać psujące się części jest...... (w te kropki niech sobie każdy wpisze co uważa za stosowne). Kolego KORG ja swoje pierwsze auto kupowałem w 1990 roku........................................... a wcześniej były motocykle poza tym przeczytaj mój pierwszy post. Wynika z niego to i owo..
    Ostatnio edytowane przez arczimi ; 29-01-2016 o 11:49

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

No właśnie, pierwszy post... Mnie to jednak ciutkę zadziwia, że właściciel Boxstera szuka auta pokroju Tico.
    Wiem, nie mam i zapewne nigdy nie będę miał finansów na takim poziomie, żeby sobie śmigać Porsche, więc co ja tam mogę gadać, ale mimo wszystko muszę zapytać - czy nie lepiej jest dołożyć do tego interesu trochę więcej miedziaków (5-6 tysięcy) i kupić auto przede wszystkim bezpieczne i bezstresowe? Trochę głupio byłoby jechać Tico i (odpukać!) mieć stłuczkę z rowerem i wyjść z niej gorzej niż rowerzysta, kiedy w garażu stoi Boxster.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No i to się nazywa komentarz na poziomie Jakby dobrze poszukać to spokojnie można Yarisa jedynkę kupić za kilka tysi. Oczywiście powyżej 5 tys. ale auto będzie zdecydowanie lepsze niż wszystkie proponowane przeze mnie. Nalezy pamiętać, że za dwa trzy lata to auto może być warte tyle samo, bo cholernie dobrze trzyma wartość.

http://otomoto.pl/oferta/toyota-yari...-ID6ygCT1.html
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

No tak, Yaris, który po opłatach kosztuje 7000 zł, a z pakietem startowym pewnie koło 10 000 zł to sensowna alternatywa dla auta za 2000 zł.
    Poza tym oburzać się na korozję w Tico, a zaraz potem polecać stare japońskie auto to chyba hipokryzja.
    Wam przeszkadza znaczek na Tico, samemu zainteresowanemu najwyraźniej nie.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Ryjas podał Yarisa w oparciu o moją wypowiedź. Czytaj całość, dżony, a nie wyrywkowo.

Uprawnienia umieszczania postów