Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech More Life | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech More Life | TEST

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Wiem, że do Kaktusa pasują krzykliwe i nietypowe kolory, ale ten nasycony majtkowy jest po prostu obrzydliwy...

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

E tam, wygląda jak urocza mydelniczka! Moim zdaniem idealnie pasuje do tego auta
    #drivetastefully

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nasycony majtkowy przestaje być kolorem majtkowym. A do tego auta pasuje jak najbardziej. I chyba tylko do tego Ja mam ambiwalentne zdanie na temat tego auta. Bardzo ładny design. Podoba mi się wygoda i ergonomia przedniej kanapy. Przełknąłbym otwieranie tylnych szyb. Brak obrotomierza i nawet brak dzielenia oparcia. Choć to strasznie głupia oszczędność. Dziwi mnie jednak cena tego auta. Dla mnie to jest segment B w ciekawym opakowaniu. Nie jest to SUV, Crossover czy cokolwiek w podobie. 10 tys. mniej i cena byłaby w porządku.
    Cennikowo wersja Live to niecałe 50 tys. Tyle powinien kosztować More Life. A wersja z silnikiem turbo nie powinna wg mnie wymagać 7 tys dopłaty.
    Wyznacznikiem jest tutaj dla mnie Sandero Stepway. Auto nie ma tak fikuśnego designu ale jest z założenia bardzo podobnym samochodem. Najbogatsza wersja z turbobenzyną kosztuje 45 tys. Dopłata do półautomatycznej skrzyni to 2 tys. Do LPG 2,5 tys. A Diesel kosztuje 52 tys.

Ja wiem że za bajery się płaci. Ale skoro sa w aucie oszczędności to skąd taka cena?

Za podobną kasę kupimy Vitarę (nawet 4x4), S Crossa, Captura (które ma np. dzielone oparcie), Dustera. Decydując wyłącznie portfelem nie ma powodu by decydować się na Cactusa.

Wg mnie Citroen sobie strzela w kolano. Nie wykorzystali bardzo dobrej okazji by rozprzestrzenić się na rynku.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Pytanie jakie są obecnie ceny realne w Citroen. Jak nadal takie, jak 2 late temu (na "dzień dobry" 30% rabatu dawali nawet) to cenowo nie jest źle.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

No ceny na allegro sa jakimś tam wyznacznikiem rabatów:
    Cena podobnego do testowanego egzemplarza mimo wszystko wysoka
    http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-...-ID6ygdvX.html
    http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-...-ID4p7Fbq.html
    Tutaj chyba najtańszy w tej wersji ze słabszym silnikiem: http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-...-ID6ygiZz.html
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Dzielona tylna kanapa i cena ok 10tys niższa i to auto ma sens.

Citroën w zeszłym roku zapowiedział, że odchodzi od polityki rabatów obniżając ceny podstawowe. Tylko niestety większość ich aut mocno podrożała więc ciekawe jak to faktycznie wygląda. Patrząc na sprzedaż w Polsce ciekawie nie jest

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

110 KM to zbytek, 82 KM ma niecałe 13 s do 100km/h i 170 prędkości maksymalnej co IMO wystarcza w zupełności do takiego auta i można go mieć w atrakcyjnej wersji za ~55 000 zł.
    przykładowo: http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-...-ID6ygCQp.html .
    Poza tym co można kupić za te pieniądze? kompakta z wyprzedaży w wersji flotowej, albo segment B ze zbliżonym wyposażeniem, IMO nie przepłacamy za modne nadwozie jak w przypadku innych crossoverów, bo tu w przeciwieństwie do Captura czy Mokki wyższa cena w stosunku do C3 jest uzasadniona wyraźnie większą przestrzenią w środku.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 25-01-2016 o 11:29

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mariobull Zobacz posta
    Dzielona tylna kanapa i cena ok 10tys niższa i to auto ma sens.

Citroën w zeszłym roku zapowiedział, że odchodzi od polityki rabatów obniżając ceny podstawowe. Tylko niestety większość ich aut mocno podrożała więc ciekawe jak to faktycznie wygląda. Patrząc na sprzedaż w Polsce ciekawie nie jest
    C3 Picasso podrożało bardzo mocno. Wymienili mu co prawda bebechy, bo nowy silnik, skrzynia itp, ale jednak jakiś czas temu nowego C3 Picasso dało się kupić taniej od Cactusa. A teraz nie bardzo.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    110 KM to zbytek, 82 KM ma niecałe 13 s do 100km/h i 170 prędkości maksymalnej co IMO wystarcza w zupełności do takiego auta i można go mieć w atrakcyjnej wersji za ~55 000 zł.
    przykładowo: http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-...-ID6ygCQp.html .
    Jakby kosztował 10 000 zł mniej to podobnie wyposażone maleństwa w rodzaju Pandy czy UP'a byłby od niego droższe, a to jednak spore auto.
    Za 55 tys. to masz tego co ja wkleiłem i to jest w teście. To co jest w Twoim linku a właściwie na zdjęciach w tym linku to wersja wyżej.
    Tak czy inaczej Cactus to jednak segment B+. Crosover z niego żaden.
    Te 55 tys to cena promocyjna. A jak już przy promocjach jesteśmy to:
    http://otomoto.pl/oferta/renault-cap...-ID6ygw2b.html
    http://otomoto.pl/oferta/renault-cap...-ID6yecqX.html

Jak już podejdziemy pod 60 tys. to mamy bardzo szeroki wybór. To co wyżej + ASX, o którym zapomniałem.
    Ostatnio edytowane przez Ryjas ; 25-01-2016 o 11:47

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Tylko Mitsubishi czy Suzuki to jednak konkurenci Dacii, Citroen nie sprawia, aż tak budżetowego wrażenia.
    Captur jest ciaśniejszy.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów