Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Fiat Tipo | Pierwsza Jazda

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Fiat Tipo | Pierwsza Jazda

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Auto bazuje na płycie podłogowej, którą znamy między innymi z Fiata 500L oraz… Jeepa Renegade

skąd to zdziwienie, przecież Renegade to brat razem z 500X ?

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Z tego co widzę i jeśli jeździliście autem ze zdjęć, to nie jest wersja Easy tylko Opening Edition Plus, Easy wizualnie się od niej różni, ponadto wyposażenie odpowiada Lounge w tej wersji. Warto mocno zaznaczyć, że w przeciwieństwie do konkurencji czyli np. Rapida wykończenie jest dużo lepsze, deska aż do połowy jest wykończona miękkim plastikiem, a mimo to kręcicie nosem. W teście o Rapidzie kamienie wam nie przeszkadzały, tu nie potraficie docenić lepszych materiałów, tak mało wam do szczęścia trzeba było, przypomnę:

"dekor na desce rozdzielczej robią na tyle dobre wrażenie, że łatwo można zapomnieć o twardych jak skała plastikach"

Aż strach się bać jakbyście ocenili wnętrze Tipo, gdyby miał wszędzie kamienne plastiki.

Na szczęście wyratowaliście się w konkluzji, że Tipo bije konkurencje na głowę.

Co do hatchbacka i kombi już dziś wiadomo, że będą to auta znacznie droższe ze względu na szlachetniejsze wykonanie i wyposażenie, z tego co wiem ceny hatchbacka ze 120 konnym motorem zaczną się od około 65 000 PLN.

Auto fajne w ogólnym rozrachunku na żywo się przekonałem do tego małego BMW, ale z tym motorem niejeżdzące niestety. Trzeba liczyć, że po wejściu hatchac i kombi dostanie lepszą paletę benzynówek.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    W teście o Rapidzie kamienie wam nie przeszkadzały, tu nie potraficie docenić lepszych materiałów, tak mało wam do szczęścia trzeba było, przypomnę:

"dekor na desce rozdzielczej robią na tyle dobre wrażenie, że łatwo można zapomnieć o twardych jak skała plastikach"

Aż strach się bać jakbyście ocenili wnętrze Tipo, gdyby miał wszędzie kamienne plastiki.
    Dobrze powiedziane

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Ja akurat Rapida nigdy nie broniłem - wręcz przeciwnie, moim zdaniem do Tipo sporo mu brakuje, zarówno wizualnie, jakościowo jak i wielkościowo.

W hatchbacku i kombi pojawią się znane i lubiane doładowane 1.4, więc nie będzie można narzekać na brak mocy.

Cytat Zamieszczone przez korg Zobacz posta
    skąd to zdziwienie, przecież Renegade to brat razem z 500X ?
    Pomyślałbyś kiedykolwiek, że budżetowy Fiat będzie miał tyle wspólnego z Jeepem? W latach osiemdziesiątych nikt by nawet nie wpadł na taki pomysł - a teraz mamy takie ciekawe mariaże.
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 24-02-2016 o 17:35
    #drivetastefully

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Bo to jest tak, że sedan tak jakby zastępuje Lineę, a hatch i kombi będą zapełniać lukę po Bravo, więc nie jest to '3 osobowa rodzina' na tym samym poziomie, ale naprawdę Tipo pozytywnie zaskoczyło w odniesieniu do ceny, tak naprawdę w wyposażeniu ma wszystko co potrzebne dla przeciętnego kierowcy bez wodotryskow typu asystenci parkowania, zmiany pasa i inne zbędne fajerwerki wg mnie. Z minusów dałbym widoczność do tyłu przez szybę, z zagłówkami naprawdę dość mało widać, na szczęście lusterka są dość duże, a w ostateczności ratują czujniki parkowania.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Bez przesady - jak na sedana widoczność jest naprawdę przyzwoita. U konkurencji bywa gorzej
    #drivetastefully

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Pomyślałbyś kiedykolwiek, że budżetowy Fiat będzie miał tyle wspólnego z Jeepem? W latach osiemdziesiątych nikt by nawet nie wpadł na taki pomysł - a teraz mamy takie ciekawe mariaże.
    Nie pomyślałbym, choć historie motoryzacji znają różne mariaże

Co nie zmienia faktu, że i jednym i drugim wyszło to na dobre. Odkąd Jeepa ma Fiat firma idzie do przodu, odkąd Fiat ma Jeepa gama modelowa jakościowo zrobiła dwa kroki do przodu.

Przed zakupem 500X oglądałem chyba wszystkie crossovery na rynku, łącznie z Mini i żaden nie zrobił na mnie takiego pozytywnego wrażenia jak 500X

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

A tak w ogóle to jak się auto prowadzi? Jak spisuje się układ kierowiniczy, jest w pełni komunikatywny? Zawias bardziej miękki czy sztywny?

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

gdzieś czytałem, że w Tipo zawias zrobili jako sedana-kanapę. Przy takiej słabej palecie silnikowej to w sumie dobrze. To taki nowy Duży Fiat 125

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów