Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance | TEST

Awatar kustosz
    Auto
    Ford Mondeo mk2 1.8 zetec

Domyślnie

Miałem okazję się też trochę polatać nową CRV-ką i napiszę tak:
    system multimedialny to faktycznie chiński tablet, a w Hondzie muzykę można puścić z dwóch interfejsów - tabletowego i nakładki Hondy. Natomiast daje sporo możliwości, gdyż jest to Android. Po pierwsze można korzystać z Wi-Fi (np. siedząc w samochodzie pod McDonaldem ładnie łapie) i surfować po necie, po drugie można instalować apki z poziomu pendrive'a, a po trzecie jest hdmi na pokładzie. Jeśli więc ktoś doceni wartość tego Androida to Connect będzie dla niego super, a jeśli się na tym nie zna, to powinien sobie podarować tę opcję, bo tylko będzie go denerwować.

Co do skrzyni biegów to oczywiście ma ogromną liczbę biegów, chyba 9, co daje spore możliwości ecodrivingu. Ale w trasie ta skrzynia to zmora podczas wyprzedzania. Zmienia bieg w połowie TIR-a, co nie jest zbyt bezpieczne z mojego punktu widzenia.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Biorę!

Z wymienionych wad przeszkadzałaby mi chyba tylko kwestia trakcji. Jednak jako że system 4WD Hondy nigdy nie był stawiany za wzór, nie jestem pewien, by dokupienie go ma sens. Zależy, w jakich warunkach będzie się tego samochodu używać.

Tak czy siak, lista zalet jest spora. Praktyczność spora, dynamika wystarczająca, spalanie naprawdę niskie. Estetyka do mnie trafia, podoba mi się z zewnątrz, podoba mi się w środku. Pewnie bym tylko inny kolor wybrał. Udane zawieszenie, układ kierowniczy i świetna skrzynia biegów - to dla mnie BARDZO ważne elementy, a w tym wypadku bardzo istotne atuty. Jak widać, plusów jest dużo.

Cena? Nie bardzo chce mi się zagłębiać w tej chwili w cenniki konkurencji, promocją nie pachnie, ale przerażać nie przeraża. Podobnie pewnie będzie się miała sprawa z eksploatacją: jak się coś schrzani to części pięciu groszy nie kosztują, ale przypuszczam, że taka sytuacja nie będzie miała często miejsca, skoro to Honda.

Podsumowując, zdecydowanie przekonuje mnie ten samochód. Jako zastępstwo Accorda kombi myślę, że sprawowałby się bardzo dobrze.

- - - - -

Mam jedno pytanie dygresyjne. Wszyscy jak jeden mąż wychwalają skrzynie biegów Hondy. Fajnie. Może to pytanie wynika ze zbytniej ignorancji technicznej i może zdać się komuś naiwnym, ale... czemu tylu innych producentów nie może tego robić równie dobrze? Nie wierzę, że to jest kwestia umiejętności technicznych, że akurat ludzie z Hondy czy Mazdy (lub ich poddostawców) poznali "tajemnicę" robienia "dobrej skrzyni", a inni nie, albo udaje im się czasem "przez przypadek". Gdyby nawet - bierzesz Hondę, rozbierasz na mechanizm, patrzysz, co i jak i robisz u siebie to samo, kopiujesz. Jak Azjaci A może to jednak nie takie proste? W czym problem? Koszty?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Spalanie jakiś kosmos - aż nie do wiary. Może komputer tak mocno przekłamuje? Co do skrzyń. Możliwe że jest tam sporo patentów i nie można ot tak kopiować bo sprawa w sądzie przegrana od razu.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Podsumowując, zdecydowanie przekonuje mnie ten samochód. Jako zastępstwo Accorda kombi myślę, że sprawowałby się bardzo dobrze.
    No tak średnio bym powiedział, biorąc pod uwagę że rozmiarowo CR-V jest wielkości civica bardziej

Android w samochodzie to świetna opcja chociażby dla samego spotify

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Krótszy jest, ale więcej w nim miejsca, jest praktyczniejszy. Zapewne nie mniej wygodny. Generalnie wolę kombiaku od SUVów, poza tym uważam, że ostatni Accord był bardzo dobrym i pięknym samochodem, ale w tym przypadku Honda chyba dobrze zrobiła. CR-V się lepiej sprawdzi dla celów "rodzinnych".

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Mi chodziło że cr-v ma rozstaw osi jak civic kombi i do accorda jest przepaść

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Spalanie jakiś kosmos - aż nie do wiary. Może komputer tak mocno przekłamuje? Co do skrzyń. Możliwe że jest tam sporo patentów i nie można ot tak kopiować bo sprawa w sądzie przegrana od razu.
    Spalanie potwierdziło się wyliczeniami z trasy. Jak widać dystans testu - 2101 km - pozwolił na dokładne sprawdzenie konsumpcji paliwa. To naprawdę jedna z najoszczędniejszych jednostek wysokoprężnych na rynku.
    #drivetastefully

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kustosz Zobacz posta
    Co do skrzyni biegów to oczywiście ma ogromną liczbę biegów, chyba 9, co daje spore możliwości ecodrivingu. Ale w trasie ta skrzynia to zmora podczas wyprzedzania. Zmienia bieg w połowie TIR-a, co nie jest zbyt bezpieczne z mojego punktu widzenia.
    Może źle zrozumiałem, ale jeżeli kończą się obroty to jaka skrzynia nie zmienia biegu ?

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Może źle zrozumiałem, ale jeżeli kończą się obroty to jaka skrzynia nie zmienia biegu ?
    Zapewne chodziło o to, że przy 9 przełożeniach zmiany są dużo częstsze

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów