Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Wątek: Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance | TEST

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Szczerze to nie wiem jak wygląda accord w środku, jeździłem tylko cr-v i jakoś mnie ogromem wnętrza nie zachwycił jak na furę za 120 patoli

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Z prześwitem tu nie chodzi o to, że musi mieć tyle i tyle, bo inaczej się jeździć nie da, tylko o to, że skoro już się decydujemy na suva, godząc się z jego wadami (większe spalanie, głośniejszy w trasie, wyższy środek ciężkości itp.) to miejmy jego wszystkie zalety - chociażby większy prześwit, żeby bezstresowo przejechać 'po wszystkim' w normalnym użytkowaniu, wyższą pozycję za kierownicą i 4x4 (tu już wg uznania, bo niektórzy nie potrzebują). W CRV, w przedstawionej wersji zostaje Nam co najwyżej wyższa pozycja za kierownicą - dla mnie trochę mało by uzasadnić jej kupno, a nie jakieś porządne kombi.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Szczerze to nie wiem jak wygląda accord w środku, jeździłem tylko cr-v i jakoś mnie ogromem wnętrza nie zachwycił jak na furę za 120 patoli
    Serio?!
    Brak mi słów... po co w takim razie porownania do accorda?

Jakie wg Ciebie auto za 120 tyś jest znacząco większe w środku?
    Wiadomo! Skoda Superb i Fiat Freemont?

Rowerek prześwit jest wystarczający. Chyba, że ktoś nie ogarnia podstawowych elementów jazdy samochodem, ale wtedy lepiej będzie gdy zamiast auta z większym prześwitem kupi sobie abonament na taksówki.

Auto

Domyślnie

Driv3r, jak już pisałemnie chodzi o to, czy jest wystarczający, czy nie, czy ktoś ogarnia, czy nie, tylko po prostu skoro kupuję wszystkie wady suva, o których wspomniałem, to dlaczego w tym przypadku nie kupuję także jego podstawowych zalet? Tylko o to się rozchodzi. W takiej formie, nie dysponując (tak uparłem się) wyraźnie większym prześwitem, to auto nie ma większego sensu od większego kombi lub vana (wyższa pozycja za kierownicą).

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Jeżdżę CR-V prawie dwa lata i nigdy nie miałem problemu z jego prześwitem, podjeżdżam czasem pod krawężniki, zdarzało się jechać polną drogą czy po śniegu i nigdy problemu nie było. I nie ma dla mnie znaczenia ile ma prześwitu na papierze - do zastosowań takich jak jest przewidziana się sprawdza, a jak to było wielokrotnie wspomniane auto terenowe to nie jest i nikt tak nawet nie próbuje twierdzić. Zresztą te 16,5cm czy ile tam jest jest gdzieś na środku, z przodu czy z tyłu jest sporo więcej więc podjeżdża się bez problemu. Podsumuje to tak - moje poprzednie parę samochodów osobowych nie dałoby rady tam gdzie daje radę CR-V i nie zastanawiam się tutaj ile prześwitu miały one. Najbardziej więc śmiać mi się chce z tych którzy w CR-V siedzieli w salonie albo w ogóle nie siedzieli i się tutaj wymądrzają. Jak dla mnie jest to wygodny, przestronny samochód, dobrze wykonany, jak dla mnie subiektywnie ładny i dające trochę większe możliwości na gorszej nawierzchni czy przy wyższym krawężniku niż "zwykłe" auta osobowe. Tylko tyle i aż tyle.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Jak nie znasz znaczenia słowa crossover PINK to ja ci jego tłumaczyć nie będę. Jak na crossovera prześwit jest ok i CRV zalicza sie do tego segmentu, nie wrzucajmy jej do SUVow bo nie spelnia ich zalozen. Ani to sporty, ani utility.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Jak dla mnie możesz go nawet nazwać sedanem czy kabrioletem - nie znaczy to, że ten samochód stanie się jednym lub drugim. Zbyt dużą przypisujesz sobie moc sprawczą. Dyskusja z Tobą nie ma zresztą, jak zwykle, sensu, bo poza szeregiem innych problemów, czytanie ze zrozumieniem jest Ci obce...

Istotnym argumentem posłużył się natomiast rowerek - po co się godzić na wady typowe dla SUVa, skoro nie dostajemy jego zalet w zamian. Zastanówmy się tu więc, czy skoro CR-V jest jedynie "udawanym SUVem" i nie posiada niektórych jego zalet, to może i nie posiada niektórych jego wad. Wspomniane zostało spalanie. Czy jest ono wyższe niż np. w Accordzie kombi? Wziąłem na warsztat wersje 2.0 VTEC. Według Hondy spalanie Accorda to 9.9 / 6.3 / 7.7 (miasto/trasa/średnie), natomiast w przypadku CR-V to odpowiednio 8.9 / 6.2 / 7.2. Masa własna CR-V jest jedynie o 33kg większa. Pomijalna różnica. Czy jest głośniejszy w trasie? To już musiałby wypowiedzieć się ktoś, kto jeździł obydwoma modelami, ale CR-V po lifcie zbiera w tym względzie pozytywne opinie. Wyższy środek ciężkości? Zapewne tak. Ale czy coś poza tym?

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Według Hondy spalanie Accorda to 9.9 / 6.3 / 7.7 (miasto/trasa/średnie), natomiast w przypadku CR-V to odpowiednio 8.9 / 6.2 / 7.2. Masa własna CR-V jest jedynie o 33kg większa. Pomijalna różnica.
    Wszystko pięknie (nawet jeżeli to spalanie to prawda), dopóki nie wyjedziemy na autostradę. Przy prędkościach autostradowych wychodzi cała różnica. Mam styczność z poprzednim modelem 2.0 benz. 4x4 i generalnie jest masakra przy prędkościach autostradowych (a jak dostanie obciążenia, to już w ogóle). Raporty spalania obecnej generacji też mówią o spalaniu rzędu 11,5-12,5l/100km przy wyższych prędkościach (>130km/h), gdzie rodzinne kombi (tsi, ecoboost) spalą ~9,5l (z marginesem, bo po sobie wiem, że spalą mniej).
    Czy jest głośniejszy w trasie? To już musiałby wypowiedzieć się ktoś, kto jeździł obydwoma modelami, ale CR-V po lifcie zbiera w tym względzie pozytywne opinie.
    Co do hałasu, też nie ma wątpliwości - przy 100 km/h w Hondzie jest 67dB; dla porównania, popularne modele: Superb III 2.0tdi - 64dB, Passat 2.0tdi - 64dB, Mondeo 2.0tdci - 65dB. 2-3dB to wartość już odczuwalna.
    Wyższy środek ciężkości? Zapewne tak. Ale czy coś poza tym?
    Ja bym dodał dość ważną rzecz, o której dużo ludzi zapomina - opony. Generalizując, opony w rozmiarach SUV są wyraźnie droższe od standardowych rozmiarów.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Nowy Scenic ma 17cm prześwitu spalanie i dynamike na papierze lepsza przy zalozeniu zanizania go przez producenta realne również bedzie nizsze jest bardziej praktyczny i przestronny czy mozna go juz nazwac SUVem czy tylko crossoverem? Za bardzo idealizujesz ten samochodzik a nie ma w nic lepszego od chociażby nowego Tucsona czy Sportage ale kontekst w jakim sie o nim tu wypowiadasz stawia je co najmniej na szczycie segmentu jak nie calej gamy Hondy. Babcia z Subaru by cię sprowadzila do parteru!

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Już mówiłem, nazywaj sobie poszczególne modele, jak Ci się żywnie podoba. I nie idealizuję CR-V, choć tak się akurat składa, że obecnie, chcesz czy nie chcesz, stoi na szczycie polskiej gamy Hondy. Nie ma modelu pozycjonowanego wyżej, od czasu, gdy zaprzestano sprzedaży Accorda.

Widzisz, zastanawiamy się tu wspólnie z pozostałymi DOROSŁYMI kolegami na forum nad zaletami i wadami tej Hondy, a ja postanowiłem stanąć w tej dyskusji po stronie Hondy, choć spór może spowodować, że jednak zdanie zmienię. Przyjrzyj się chociażby ostatniemu postowi rowerka - tak z grubsza wygląda dojrzała, merytoryczna konwersacja i byłoby miło, gdybyś przycupnął z boku i nie przeszkadzał, gdyż ewidentnie nie nadajesz na tej samej częstotliwości (babcia z Subaru? ). Że ujmę to tak delikatnie.

- - - - -

@Rowerek - odnośnie tego spalania, nie chcę negować faktów, jest zapewne tak, jak mówisz. Zważ jednak, że nagle zrobiło nam się porównanie samochodu z 4x4 i wolnossącą jednostką 2.0 do modeli (głównie) FWD z mniejszymi jednostkami turbo. Oczywiście, argument pozostaje w mocy, gdy uznamy, że CR-V pełni w Hondzie m.in. rolę dużego kombi - nic nie staje wówczas na przeszkodzie, by zestawiać go z kombi konkurencji. Wówczas CR-V, pod tym względem, stoi na przegranej pozycji. Nie wina to Skody czy Forda przecież, że Honda nie oferuje swojego samochodu z jakimś 1.5 T.

Co do głośności - OK, tu pewnie opływowość karoserii robi swoje. Choć decybele to nie wszystko...
    Opony - słuszna uwaga.

A więc, kwestia wygląda następująco : przyjmijmy, że istotnie CR-V jest bardziej paliwożerne, głośniejsze, a prześwitem nie góruje nad przeciętnym kombi klasy D. Czy zatem zalety tej Hondy są w stanie to zrekompensować i uczynić z CR-V sensownym zakupem?

Dodałbym wręcz pytanie: czy w ogóle znów nie sprowadza się to do ogólniejszej kwestii, nie dotyczącej konkretnie Hondy, a mianowicie, jaki jest sens kupowania SUVów o znikomych zdolnościach terenowych, skoro wyliczając plusy i minusy wychodzi, że porządne kombi czy Van są po prostu lepsze?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów