Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance | TEST

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Widzisz nawet nie wiesz kto to babcia z Subaru wiec o czym tu dyskutować.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    odnośnie tego spalania, nie chcę negować faktów, jest zapewne tak, jak mówisz. Zważ jednak, że nagle zrobiło nam się porównanie samochodu z 4x4 i wolnossącą jednostką 2.0 do modeli (głównie) FWD z mniejszymi jednostkami turbo. Oczywiście, argument pozostaje w mocy, gdy uznamy, że CR-V pełni w Hondzie m.in. rolę dużego kombi - nic nie staje wówczas na przeszkodzie, by zestawiać go z kombi konkurencji. Wówczas CR-V, pod tym względem, stoi na przegranej pozycji. Nie wina to Skody czy Forda przecież, że Honda nie oferuje swojego samochodu z jakimś 1.5 T.
    Tak jak napisałeś, wychodzę z założenia, że w takiej formie jak obecnie, CRV może być porównane z dużym kombi Ale to już kwestia przyjęcia moich wcześniejszych argumentów, i podejrzewam, ze jeszcze trochę można by o tym dyskutować

Pytanie, czy zastosowany napęd 4x4 aż tak na to wpływa, bo podczas jazdy szosowej jest to właściwie fwd. Ale przyznaję, szczegółów ich najnowszego napędu aż tak nie znam ,oprócz tego, że w teście słynnych Szwedów (od JGC i ich testu łosia) poległ całkowicie, gdzie Kuga poradziła sobie bez najmniejszych problemów.
    Z silnikiem pełna zgoda, wina Hondy.

A więc, kwestia wygląda następująco : przyjmijmy, że istotnie CR-V jest bardziej paliwożerne, głośniejsze, a prześwitem nie góruje nad przeciętnym kombi klasy D. Czy zatem zalety tej Hondy są w stanie to zrekompensować i uczynić z CR-V sensownym zakupem?
    Taka CRV z benzyną ma jedną niezaprzeczalną zaletę - niezawodność. Wspomniany przeze mnie wcześniej egzemplarz poprzedniej generacji ma ponad 300 tys. przebiegu i nie sprawia problemów. Tylko to w sumie zaleta silnika, a nie 'budy', do której go włożymy Tu przechodzimy do Twojego, jakże słusznego pytania:
    Dodałbym wręcz pytanie: czy w ogóle znów nie sprowadza się to do ogólniejszej kwestii, nie dotyczącej konkretnie Hondy, a mianowicie, jaki jest sens kupowania SUVów o znikomych zdolnościach terenowych, skoro wyliczając plusy i minusy wychodzi, że porządne kombi czy Van są po prostu lepsze?
    MOIM zdaniem nie ma sensu.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Przede wszystkim w stosunku do Accorda oferuje znacznie więcej miejsca w środku jak i bagażniku. Po drugie przednie fotele w CR-V są znacznie wygodniejsze niż były w Accordzie. Po trzecie pozycja za kierownicą jest SUV'owata, dużej części populacji to odpowiada, w Accordzie siedzi/siedziało się z siedzeniem przy asfalcie. Dla mnie największą zaletą jest AWD. Za żadną dopłatą nie było go w Accordzie. Wtedy Accord Kombi 2.4 AWD byłby naprawdę świetnym rozwiązaniem. Głupi przykład, 2.0 Accord na mokrym asfalcie ma problem z dynamicznym ruszeniem. ASR zabija. W CR-V mimo kiepskogo ,ale jednak AWD nie ma z tym problemów. Dodając do tego modę na wszystko co wygląda jak SUV, otrzymujemy mniej więcej zalety/plusy. Wady zostały bardzo ładnie rozpisane.

Ogólnie co do zasady SUV vs kombi, też jestem zwolenikiem typowego przedstawiciela klasy D, dołączyć napęd AWD i jest ideał. Niestety Accord Tourer był fajnym, ale nie praktycznym samochodem dlatego został zjedzony przez CR-V.

Grey rzucasz takimi komentarzami ,że wydawało mi się przez chwilę ,że jestem na onecie.
    Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 02-03-2016 o 11:01

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Widzisz nawet nie wiesz kto to babcia z Subaru wiec o czym tu dyskutować.
    Rzeczywiście, to mnie dyskwalifikuje.

- - - - -

Wychodzi nam zatem, że CR-V jest sensowniejszym rodzinnym samochodem niż był nim Accord kombi...ale wciąż w tym względzie gorszym od większości kombi klasy D wyposażonych w 4x4. I ja się w obu tych kwestiach z Wami zgadzam, sam wolę kombi od SUVów. Co nie znaczy, że byłbym nieszczęśliwy mając w posiadaniu CR-V czy też tego nieszczęsnego Accorda, który nam powędrował na sam dół łańcucha pokarmowego. Wręcz przeciwnie

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Myślę, że Honda pójdzie po rozum do głowy, i wprowadzi wraz z nowym Civiciem gamę modelową podobną pod względem nowoczesności do tej z USA. Przykładowo nowy Accord na usa jest świetny. Wrzucą nowoczesny automat, jakiś fajny silnik turbo np. lekko ucywilizowany 2.0 vtec turbo z Type R, dorzucą AWD itd. Obecny Civic sprzedaje się słabo, Accord trup, zostaje CRV. Muszą coś zrobić. W USA dobrze sobie radzą, czemu by w takim razie najlepszych rozwiązań nie rzucić na Europę?

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Ha ha, zaczynamy rozmowę o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi. Kto lubi SUVy/crossovery kupuje taki samochód, kto lubi klasę średnią kupuje klasę średnią itd. Na szczęście gusta są różne i na ulicach nie jeżdżą takie same samochody Komuś się nie podoba nie kupuje i tyle. Tak tylko przy okazji - CR-V często (nie wiem jak to było w ostatnim roku ale w poprzednich latach tak bywało) jest najlepiej sprzedającym się SUVem na świecie więc chyba nie jest tak źle jak co niektórzy mówią. Zresztą jak pisałem jeżdżę tym samochodem i jestem bardzo zadowolony (poprzednio miałem samochody klasy średniej). Chętnie więc mogę się spierać na argumenty z kimś kto też jeździ, a nie tylko widział na ulicy czy w salonie albo w ogóle tylko w gazecie. Zresztą jak pisałem - każdy ma prawo mieć swoje zdanie i lubić coś innego warto tylko szanować, że ktoś inny myśli inaczej Ja przed zakupem testowałem chyba wszystko z tej wielkości tego typu samochodów (zresztą nie tylko bo też np. mazdę 6) i ten wygrał czego nie żałuję.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś
    W USA dobrze sobie radzą, czemu by w takim razie najlepszych rozwiązań nie rzucić na Europę?
    Generalnie nie mam nic przeciwko, ale trzeba pamiętać, że rynek motoryzacyjny w USA i Europie rządzą się zupełnie innymi prawami i nie jest tak, że to, co sprawdza się tam, sprawdzi się tu i vice versa.

Cytat Zamieszczone przez Mateo
    Na szczęście gusta są różne i na ulicach nie jeżdżą takie same samochody
    Też mnie to cieszy, ale czy to znaczy, że nie ma miejsca na rozważania dotyczące tego, który samochód z racjonalnego punktu widzenia ma większy sens? To i tak nie znaczy, że jeśli Kowalski przetestuje 10 samochodów, zestawi plusy i minusy i wyjdzie mu, że najsensowniejszy byłby dla niego samochód nr 6 to ten właśnie wybierze. Może wybierze nr 9, bo...bo tak, bo mu się najbardziej podoba. Nie zawsze wybiera się głową

Tak jak napisałeś: każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Nikt tego nie neguje. Nikt też nie okazał, może poza jednym kolegą, braku szacunku dla odmiennej opinii. Rozmawiamy sobie

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Kwestia spalania CRV vs Accord. Poza oczywistymi faktami (większe spalanie CRV w trasie) wziąć należy pod uwagę również sposób użytkowania.
    Przy 90% przebiegu robionym "wokół komina": praca-dom-zakupy i 2-3 krotnych wyjazdach wakacyjnych - taki klasyczny user na użytek własny, cywilny (nie działalność, nie samochód służbowy)- to spalanie obu samochodów będzie porównywalne.

I przy takiej strukturze użytkowania CRV na głowę bije Accorda (niestety bije/biła także ceną...). Lepsza widoczność, więcej miejsca w środku, szeroko otwierane drzwi (proszę sobie porównać sposób otwierania tylnych drzwi Accorda i CRV ), większy prześwit, napęd 4x4 (ot choćby po to, by sprawnie ruszyć pod górkę na śliskim), ułatwione wsiadanie, płaska podłoga z tyłu, większy bagażnik (umożliwiający przewiezienie czegoś o dużych gabarytach), opony o wyższym profilu, które ciężej uszkodzić itd.

Jak ktoś lata w trasy Accord jest zdecydowanie cichszy i lepiej się zbiera z silnikiem benzynowym. Lepiej ma też zestrojoną pod takie użytkowanie skrzynię biegów. Ale pod to zapotrzebowanie się nie sprzedawał. Klienci wolą w trasie gonić silnikami z turbo.
    W ogóle VTEC fenomenalnie wkręca się na obroty, bajka. No i jest b. trwały.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów