Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance | TEST

Awatar kustosz
    Auto
    Ford Mondeo mk2 1.8 zetec

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Di Kej Zobacz posta
    Zapewne chodziło o to, że przy 9 przełożeniach zmiany są dużo częstsze
    Dokładnie o to chodzi. 9 biegów oznacza dużo krótsze przełożenia, ale też lepiej optymalizuje zużycie paliwa i przyspieszanie od startu zatrzymanego (szczególnie w przypadku diesli). Skrzynia bardzo dobrze radzi sobie więc w mieście i warunkach autostradowych (9 bieg działa praktycznie jak nadbieg). Podczas wyprzedzania na DK o przekroju 1x1 obowiązują nieco inne zasady gry, przynajmniej podczas wyprzedzania długich pojazdów, jak np. ciągnik siodłowy z naczepą. Tutaj tak duża ilość biegów oznacza duże prawdopodobieństwo zmiany przełożenia w połowie manewru, co skutkuje utratą momentu i cennych milisekund. Oczywiście są łopatki i można sobie tę skrzynię ustawić przed manewrem, ale chciałem tylko opisać wadę takiego rozwiązania, z którą się spotkałem.
    Simpson special force

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Mi chodziło że cr-v ma rozstaw osi jak civic kombi i do accorda jest przepaść
    Nie przepaść, tylko 7 i pół centymetra. Czyli mniej więcej tyle, ile to pierwsze zdanie. W dodatku nie przekłada się to na miejsce w środku czy komfort jazdy, więc co za różnica?

Fakt, że pod kątem rozstawu osi bliżej CR-V do Civica Tourera (3.5cm różnicy), ale jakoś nie wydaje mi się, żeby akurat te dwa modele się dublowały, tak jak dublowałyby się CR-V i Accord Tourer. Ale może się mylę i naprostuje wszystko ktoś, kto miał sposobność jeździć wszystkimi trzema modelami.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Może źle zrozumiałem, ale jeżeli kończą się obroty to jaka skrzynia nie zmienia biegu ?
    Jest pare takich konstrukcji.
    Moja w LC w trybie PWR nie zmieni. Prawdopodobnie ideą było nie - zdławienie silnika w terenie.
    Z tego co kojarze skrzynje w sportowych wózkach typu jakieś AMG też nie zmienią.
    A sama zmiana biegu w "połowie" TIR'a nie jest niczym złym, zwłaszcza w automacie, który robi to sprawnie i powtarzalnie.
    Tak jest szybciej niż zanim silnik się "Wygrzebie" z niższych obrotów.

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Jakkolwiek dyskusja o 9 stopniowym automacie wielce ciekawa, to przeca w teście był manual.

Skoro już Honda rzuciła w park prasowy CRVki to może dałoby radę zrobić test właśnie automatu ze 160 konną wersją i napędem 4x4? Hę?
    Swego czasu testujący automat umiarkowanie chwalili, zarzucali mu błędy w oprogramowaniu. Ciekawe, czy zostało to poprawione?

A wracając do testu.
    Czy czuć było przebieg auta? W zawieszeniu, elementach wnętrza, trzaskach, skrzypieniach itp?
    Czy jest różnica w ciężarze przodu (i pracy zawieszenia) między 1,6 Dtec a 2.0 Vtec?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    A wracając do testu.
    Czy czuć było przebieg auta? W zawieszeniu, elementach wnętrza, trzaskach, skrzypieniach itp?
    Czy jest różnica w ciężarze przodu (i pracy zawieszenia) między 1,6 Dtec a 2.0 Vtec?
    Nie, przebieg nie był odczuwalny - plastiki we wnetrzu nie skrzypiały, praca zawieszenia była prawidłowa. Nie zanotowałem żadnych niepokojących stuków czy też innych hałasów dobiegających spod podwozia.
    #drivetastefully

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance | TEST

Serio ktoś się spodziewał oznak zużycia po 40k km?
    To nie VAG...

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

To samochód "prasowy" więc nikt go nie oszczędza, lecz testuje...
    Pojazdy do jazd u dealera z reguły mają symboliczne przebiegi < 10 kkm.

Stąd pytanie o oznaki zużycia, a odpowiedź mnie cieszy.

Jeździłem kilkakrotnie CRV na jazdach testowych, poprzednim modelem i obecnym przed FL. Z silnikiem benzynowym.
    Jeździłem też innymi SUVami. Uważam, że zawieszenie CRV jest fenomenalne (dla moich, spokojnych potrzeb), płynnie wybiera nierówności, zapewnia wysoki komfort jazdy i jest wystarczające bezpieczne. Opinie użytkowników, informacje od sprzedawców i - w pewnym zakresie (40 kkm) poniższy test - udowadniają, że jest również trwałe.

Względem poprzedniej wersji CRV obecny model jest dużo lepiej wyciszony, w starym niestety już przy 90 km/h słychać było wewnątrz lusterka.

Wygląd samochodu po FL zdecydowanie się poprawił. Poprzedniej słodko-gładkiej-nijakiej maski i reflektorów nie trawiłem.

W rejonach cenowych ok. 150 kPLN moja pierwsza trójka na chwilę obecną to:
    1. Honda CRV 1.6 Dtec 160 km, AT9, 4x4,
    1. Subaru Outback 2,5 i CVT
    1. MB GLC 2.0 211 km (tu od brokera).

Kolejność, jak widać , przypadkowa.

pzdr

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Jest pare takich konstrukcji.
    Moja w LC w trybie PWR nie zmieni. Prawdopodobnie ideą było nie - zdławienie silnika w terenie.
    Z tego co kojarze skrzynje w sportowych wózkach typu jakieś AMG też nie zmienią.
    .. to da się zdławić takiego potwora?
    No tak, ale jeżeli wyprzedasz i chcesz dalej przyspieszać to wypadałoby zmienić bieg :P Dziwię się że przy dzisiejszej sprawności automatów, w nowiutkiej konstrukcji powoduje to jakieś widoczne spowolnienie, wydaje mi się że więcej na osiągach zyskuje poprzez pracę na optymalnych obrotach niż traci przez zmiany biegów.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

KruQ wszystko sie da
    A jak kierowca z pelna swiadomoscia przerzuca tryb skrzyni biegow w manual to cos tam powinien kojarzyc ze jak ta wskazowka zbliza sie do tego tego czerwonego na tym tym co ma go sie przed nosem to trzeba cos zrobic

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Nie przepaść, tylko 7 i pół centymetra. Czyli mniej więcej tyle, ile to pierwsze zdanie. W dodatku nie przekłada się to na miejsce w środku czy komfort jazdy, więc co za różnica?
    No dobra, to można porównać cr-v do s-maxa. 263 cm vs 285 więc jakieś dwie klasy,a samochody kosztują dokładnie tyle samo(ford diesel 150KM AWD M6 i honda to samo ale 160KM).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów