Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance | TEST

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Może mieć trylion zalet, ale dla mnie SUV bez 4x4 (nawet ten udawany) to niepełny produkt. Inna sprawa, że wygląd obecnej CR-V jakoś mnie nie przyciąga, a mały prześwit (16cm) i kiepski napęd 4WD skreśla zupełnie to auto. Wierzę, że pod wieloma względami to świetny samochód, ale gdyby był zwykłym kombiakiem. Skoro jednak producent uważa go za SUVa to chciałbym aby faktycznie nadawał się do tej kategorii. Nie wiem co niektórzy w nim widzą, ale coś co ma być jakoś namiastką terenówki strach wyjechać poza asfalt to szajs.

Domyślnie

No nie do końca. Mimo wszystko ma wyższy prześwit niż przeciętne kombii, przede wszystkim jest wysoka, komfortowa pozycja za kółkiem, przestronniejsze wnętrze,wygodna kanapa na której zdecydowanie wygodniej będzie trzem osobom niż w kompakcie. Przeciętny suv i tak z asfaltu nie zjeżdża, a CR-V z 4x4 w warunkach użytkowania 95% suvów spisałby się tak samo dobrze jak inne, będąc przy tym praktycznie od każdego konkurenta oszczędniejsza i praktyczniejsza. Nie można też zapominać o niesamowicie mocno trzymającej wartości na rynku aut używanych.

A diesle Hondy to majsterczyk i klasa sama w sobie, ich parametry i praca są naprawdę znakomite jak na jednostkę wysokoprężną.

Akurat do mnie coraz bardziej przemawia formuła podwyższonego kombi, ale wśród suvów CR-V jest naprawdę mocnym graczem. Gdybym nie robił dużo kilometrów, chciał coś 'przyjemniejszego' i budżet by pozwolił wybrałbym Forestera XT, ale przestronny suv do wygodnego robienia kilometrów - Honda to chyba nr 1 w klasie.

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

CR-V to mocny zawodnik. Mogę coś powiedzieć ponieważ sam taką jeżdżę a zanim zacząłem jeździć długo szukałem samochodu, który spełniłby moje oczekiwania. Poszukiwałem samochodu, który zabierze spokojnie całą moją rodzinę (5 osób) oraz bagaże. Ten samochód jako jedyny nie będący van-em spełnił te wymagania. Pozostałe suv-y z tej klasy i samochody klasy średniej niestety nie spełniają tych warunków na porównywalnym poziomie. Tutaj jest szeroko a kanapa jest w miarę prosta - mniejsze profilowanie w tym przypadku to zaleta bo nie cierpi tak osoba siedząca na środku - w dodatku podłoga z tyłu jest płaska. Bagażnik ma prawie 600 litrów i połyka wszystko co się tam wrzuci. Do tego genialne składanie kanapy zarówno od środka jak i od strony bagażnika. Wykończenie także super - nic nie trzeszczy, nie skrzypi. Skrzynia biegów rewelacyjna - krótkie drogi prowadzenia lewarka, który tak przy okazji jest super umieszczony (tak wiem też na początku nie mogłem się do tego przyzwyczaić i kojarzyło mi się to z dostawczakami). Kolejna sprawa to zawieszenie, idealny kompromis pomiędzy komfortem także na naszych drogach, a pewnością prowadzenia. Jeśli do tego dodamy trzymanie ceny i mam nadzieję nadal legendarną niezawodność to ciężko coś lepszego znaleźć w tej cenie.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Może mieć trylion zalet, ale dla mnie SUV bez 4x4 (nawet ten udawany) to niepełny produkt. Inna sprawa, że wygląd obecnej CR-V jakoś mnie nie przyciąga, a mały prześwit (16cm) i kiepski napęd 4WD skreśla zupełnie to auto. Wierzę, że pod wieloma względami to świetny samochód, ale gdyby był zwykłym kombiakiem. Skoro jednak producent uważa go za SUVa to chciałbym aby faktycznie nadawał się do tej kategorii. Nie wiem co niektórzy w nim widzą, ale coś co ma być jakoś namiastką terenówki strach wyjechać poza asfalt to szajs.
    Ja patrzę na to z nieco innej strony. Od momentu, w którym Accord został wycofany z Europy to właśnie CR-V jest flagowym modelem Hondy. Co jak co, ale własnie dzięki temu, że nie jest "przesadnie" uterenowiony idealnie sprawdza się w codziennej eksploatacji. Po pierwsze, walka z krawężnikami przy takim prześwicie jest bezproblemowa. Po drugie, wciąż prowadzi się jak typowe większe kombi. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że wiele owych kombi objedzie bez większego problemu. Po trzecie - jest uniwersalny. W bogatszych wersjach wygląda odpowiednio reprezentacyjnie, zaś w uboższych doskonale sprawdza się jako typowe leniwe daily.

Poza tym - na palcach jednej ręki można policzyć SUV-y, którymi warto zjeżdżać z asfaltu. Nie po to je stworozno
    #drivetastefully

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Ja patrzę na to z nieco innej strony. Od momentu, w którym Accord został wycofany z Europy to właśnie CR-V jest flagowym modelem Hondy. Co jak co, ale własnie dzięki temu, że nie jest "przesadnie" uterenowiony idealnie sprawdza się w codziennej eksploatacji. Po pierwsze, walka z krawężnikami przy takim prześwicie jest bezproblemowa. Po drugie, wciąż prowadzi się jak typowe większe kombi. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że wiele owych kombi objedzie bez większego problemu. Po trzecie - jest uniwersalny. W bogatszych wersjach wygląda odpowiednio reprezentacyjnie, zaś w uboższych doskonale sprawdza się jako typowe leniwe daily.

Poza tym - na palcach jednej ręki można policzyć SUV-y, którymi warto zjeżdżać z asfaltu. Nie po to je stworozno
    Dokładnie - całkowicie się zgadzam. Jakbym chciał coś w teren to bym kupił Land Cruisera albo MB klasy G. SUV-y to nie samochody terenowe. Czy inne SUVy mimo trochę większego prześwitu zajadą dalej w terenie? Pewnie nie a jeśli to nie wiele dalej ale za to zyskuje prowadzenie na drodze. Czy pokonuje krawężniki? tak, czy na zaśnieżonym parkingu sobie poradzi? tak (mówię o wersji AWD) bo tu akurat muszę się zgodzić, że kupno SUVa bez AWD jest trochę dziwne.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

w warunkach nie-terenowych, czyli jakaś leśna droga, ośnieżona czy błotnista czy kopny piasek nie ma znaczenia jakie AWD jest w aucie.
    zarówno SUV czy crossover sobie poradzi jak i auto o ogromnych możliwościach terenowych.
    byłem, sprawdzałem
    jedyna konkluzja jest taka, że tam, gdzie S-Cross się męczy, szura spodem i buksuje nerwowo kołami, tam LC przejeżdża z taką łatwością, jak po asfalcie.

Także zostawcie kwestie prześwitów i rodzaj napędu na 4 koła - w SUVie / crossoverze być wg mnie musi, ale jego typ jest zupełnie bez znaczenia. Poradzi sobie w każdej sytuacji poza ekstremalną - ja Suzuki nie potrafiłem zmusić do kapitulacji nawet lekko kombinując i "szukając problemów".

mateo jakbyś chciał w teren to pewnie byś zaczął od samuraja / jimny albo krótkiego pajero / lc / g-klasy. Te duże, luksusowe terenówki są za duże i za ciężkie na taplanie w prawdziwym terenie.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Z tym prześwitem i krawężnikami, to bym w przypadku crv nie przesadzał. W zależności od wersji, Honda oficjalnie podaje dwie wartości - 155 mm i 165 mm. Jedna i druga szału nie robią. Taki Superb III ma 149 mm (z pakietem na bezdroża 164mm), więc różnica względem niższego jest kosmetyczna, a taka Mazda 6 ma prześwit 165 mm! Z tego co pamiętam, to gdzieś były testy, które wykazały, że CRV ma bodajże najniższy prześwit w klasie, nierzadko przegrywając nawet z 'normalnymi' autami...

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Ej, ale wiecie, że krawężniki mogą mieć maksymalnie 18 cm, z takim Honda sobie raczej nie poradzi, jak nie ma 18 to zazwyczaj ma 8-14, a z takim poradzi sobie jakiekolwiek miejskie auto. Pomijam już to, że krawężniki nie są po to by przez nie przejeżdżać.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Dodaj do tego solidny kawał gumy, który ratuje felgi. W mieście jednak dość często przejeżdża się po krawężnikach, ja robię to minimum kilka-kilkanaście razy dziennie
    #drivetastefully

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Dżony, a jak masz miejsca parkingowe wzdłuż ulicy, to mogę przejechać, czy muszę przefrunąć? Idąc dalej - Niestety nadal w wielu miastach nagminne są sytuacje gdzie miejsca parkingowe wzdłuż ulic (zazwyczaj tych starych, nieremontowanych) nie posiadają obniżonych krawężników - wtedy przez takiego 'grzmota' przejechać jakoś trzeba...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów