Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Car Audio - kilka pytań laika

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie Car Audio - kilka pytań laika

W związku z dozbrajaniem mojej Safrane do wersji Bacarra/Initiale będę zmieniał audio. Teraz siedzi u mnie OEM Philips Radiosat 6000 4x20 W, tweetery w desce i 4 głośniki 165 mm w drzwiach. Pilot przy kierownicy, wyświetlacz na szczycie deski. Radiosata będę wymieniał na super old school'ową wieżę Phipils 22DC982/62B x35 W. Tera pytania: czy dobrze myślę, że byłoby dobrze wymienić głośniki ? Zakładam, że przy takiej mocy nie ma sensu wkładać tam czegoś więcej niż jakaś masówka np. z Pioneera - pewnie i tak będą grać lepiej niż 16 letnie OEM. Będę wygłuszać wszystkie drzwi - wiem, że bez tego nie ma sensu nawet zaczynać. Kolejne pytanie - czy przy takich mocach wymiana kabli da jakiś efekt? Ogólny plan jest taki, że wszystko ma wyglądać jak oryginał - bez suba, bez modyfikowanych maskownic. Wiem, że nie wygram żadnych zawodów CA, ale mam taką wizję i chciałbym poprosić fachowca o pomoc - na pewno jest ktoś na forum obeznany w temacie. Z góry dziękuję za pomoc
    The weak must kneel!

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Genewa za nami, to może teraz się uda -ktoś, coś?
    The weak must kneel!

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

wygłuszenie drzwi to podstawa, ja w mojej starej lagunie zamontowałem z przodu głośniki Hertz (które były już wcześniej u brata w R19) i różnica jest kolosalna.

Z tym, że ja olałem wyświetlacz i pilota i zamontowałem nowe radio + sub + wzmacniacz + kondensator.

Mimo to jeśli już chcesz się w to bawić to nowe głośniki powinny dać radę, ale cudów nie będzie.

Hertz'a polecam

Awatar superuser
    Auto
    Chrysler 300C 5.7 V8 + T&C 3.8 V6

Domyślnie

Ja wymieniałem kiedyś głośniki w Fordzie Windstar, dwa przednie w drzwiach. Sama wymiana głośników dała potężną różnicę.
    Nawet wrzuciłem filmik: https://youtu.be/7MRGvKFir3c

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Wymiana głośników dużo da bo przez 16lat głośniki zdążyły się wypierdzieć(względnie zawilgotnieć/wysuszyć etc) i stracić sporo ze swoich wartości grających, kable to kable i nie ma sensu ciągnąć nowych, najważniejsze są porządnie zrobione podłączenia bo to na nich są największe straty

Uprawnienia umieszczania postów