Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ford S-MAX 2.0 TDCI Titanium | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Ford S-MAX 2.0 TDCI Titanium | TEST

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Świetny samochód, choć osobiście brałbym chyba wersję 2.0 240KM z klasycznym automatem, ewentualnie 1.5. I bez większości zbędnych bajerów, oczywiście. Ale połączenie designu i funkcjonalności jest jak dla mnie na szóstkę.

Domyślnie

Silnik 2.0TDCI to dalej jest jednostka PSA, coś jak BlueHDI(moce się zgadzają) czy coś fordowskiego? Bo dziwi mnie jej wysokie zużycie paliwa Podejrzewam że 1.6 ecoboost wziąłby raptem litr więcej. BlueHDI w cytrynie wydaje się zdecydowanie oszczędniejszy..

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Tak, to jednostka ze współpracy Ford/PSA (DW10). Dlaczego tak dużo palił? W trakcie testu temperatura oscylowała poniżej zera (silnik długo nagrzewał się do temperatury roboczej), spora część kilometrów wpadła na trasach miejskich i okołomiejskich, a jazda S-Maxem zachęcała do dynamiczniejszego podróżowania Myślę, że przy nieco wyższej temperaturze spalanie byłoby nieco niższe.
    Drive tastefully!

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

DW10C (mała-duża różnica), albo jakaś nowsza ewolucja.
    Według mnie jak na 1700 kg i 180 KM, to spalanie nie jest takie złe, raczej normalne. Pewnie elektryczna nagrzewnica była na wyposażeniu. Podwyższa ona dość wyraźnie spalanie.
    Mondeo 140 KM pali jakieś 2 litry średnio mniej przy normalnej jeździe. Jeżdżąc dynamicznie, szczególnie na trasie to będzie różnica litra, co wydaje się, że ma sens.

There's more to liv
    ing than only surviving

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Mam nadzieję, że poprawili wyciszenie bo w poprzedniej generacji było nieakceptowanie głośno - przy prędkościach rzędu 100 - 110 hałas jak w LIII przy 160 - 170. Głównie szumy powietrza zewsząd jak również szumiące opony, silnika słychać za bardzo nie było. Po 250km miałem już nieco dość.

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

Przed liftem było tak sobie z tym wyciszeniem w S-max. Po lifcie dwa razy ciszej.

Brand Model Spec Year dB at idle dB at 50km/h dB at 80km/h dB at 100km/h dB at 120km/h dB at 140km/h

Ford S-Max 2.0 TDCI 2010 42,4 52,2 60,1 63,8 65,3 67,2
    Ford S-Max 2.2 TDCI 2008 44,3 54,6 62,7 66,5 68,2 70,3
    Renault Laguna 2.0 dCI 2008 41,2 50,7 58,3 61,2 63,5 66,0

Wybrałem najcichszą Lagunę jaka była w bazie na auto decibel.

There's more to liv
    ing than only surviving

Domyślnie

No ok, bo jak porównuję testy z tą jednostką w Fordach, z wynikami osiągniętymi z BlueHDI w C4 G.Picasso lub 508 to mocno się dziwię - jakieś wytłumaczenie to jest

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

No właśnie coś mi nie pasowało a propos wyciszenia, bo u mnie jest naprawdę ok.
    Ba! Dodatkowo z racji, że mam benzynę to do 80-90km/h jest naprawdę cisza - to już głośniej mam w A4 B8 z racji klekota.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że to minivan, a nie sportowa osobówka, więc opór powietrza większy i im szybciej pojedziemy tym będzie głośniej. Ale nawet jadąc 180km/h po niemcowni szum nie przeszkadza. Na pewno dużo ciszej niż jadąc 140-150km/h Audi A4 z bagażnikiem na dachu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów