Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 2015 Dodge Challenger RT Plus (Classic Pack, Super Track Pack)

Auto
    Dodge Challenger RT, Hyundai Santa Fe Ltd 3.3 V6

Domyślnie 2015 Dodge Challenger RT Plus (Classic Pack, Super Track Pack)

Auto weekendowe czyli następca mojego Porsche Boxster S

Podstawowe dane:
    Wersja RT Plus czyli silnik 5.7L HEMI V8 28D - 372hp, 400lb-ft (~540Nm).
    Automatyczna skrzynia 8 biegowa.
    Felgi 20" z oponami: 3 Season Performance Tires
    Wzmocnione hamulce.
    Usztywnione zawieszenie (choć i tak nadal jest miękko)
    Trzy powyższe to element dodatkowego pakietu pt. Super Trak Pack
    Napęd na tył oczywiście.

Wyposażenia dodatkowego jest dużo, bo ten egzemplarz ma prawie wszystko co można dokupić poza najwyższym poziomem nagłośnienia.

Czyli mamy:
    Technology Group, które zawiera tempomat adaptacyjny, ostrzeganie o kolizji, automatyczne światła (włącznie z przygaszaniem długich) i automatyczne wycieraczki.
    Driver Convenience Group, w którym jest Blind Spot Monitor i Remote Start System
    R/T Classic czyli fajniejsze fotele z alcantara/suede, naklejki i światła ksenonowe.
    No i wspomniany już Super Trak Pack, który oprócz większych felg, lepszych opon i hamulców daje także dodatkowe oprogramownie pod kątem jeżdzenia po torze.
    Po za tym jest oczywiście dostęp i odpalanie bezkluczykowe, dwu strefowa klimatyzacja, nawigacja, kamera cofania, czujniki cofania z tyłu (niestety z przodu już brak ), podgrzewane i wentylowane fotele, podgrzewana kierownica, połowiczne sterowanie elektryczne siedzeniem kierowcy - kompletnie bez sensu zrobiona rzecz: elektryczne jest przesuwanie przód/tył i góra/dół i podparcie lędzwiowe, ale już kąt oparcia jest ręczny. Przez to wsiadanie na tylną kanapę od strony kierowcy jest bardzo upierdliwe bo trzeba przesunąć fotel elektrycznie (co trwa długo) i potem go cofnąć w odpowiednią pozycję bo pamięci oczywiście nie ma.

Na razie przejechałem tym autem bardzo mało km ale jestem zadowolony. Bardzo wygodny GT z lekkim pazurem

Kilka zdjęć pod domem:

Z zewnątrz (auto jest niestety niezbyt czyste bo jeszcze nie rozgryzłem jak tutaj będzie z myciem i detailingiem samochodów):

Wnętrze:

Chętnie odpowiem na jakieś pytania, bo nie wiem co ew. mam więcej napisać.
    ---
    Piotr Boguslawski
    Auto Spa Detailing Enthusiasts Club
    http://www.autospaclub.eu

Domyślnie

Co Ci daje więcej frajdy, precyzja Porsche czy mięsisty amerykan?

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Prosche raczej bylo szybsze - ten ma licznik do 160 tylko
    Gratulacje auta! Kolejne V8 na forum.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Szczere gratulacje

Challenger to mój ulubiony amerykański muscle car - rewelacyjny design! Osobiście brałbym go jednak tylko i wyłącznie w czerni, niebieski mi już odrobinę zalatuje Transformersami, choć nadal oczywiście prezentuje się zacnie Miałbym też poważny dylemat, czy brać ten pakiet STP. Ciekaw jestem, jak mocno wpływa na ten samochód, tzn. o ile mocniejsze są te hamulce, o ile sztywniejsze zawieszenie... Normalnie jest na jakich felgach?

Wnętrze, widzę, też robi dobre wrażenie. Wydaje się, jakby materiały były naprawdę przyzwoite. Jedyny akcent, który mi nie podchodzi to zegary - takie nazbyt zabawkowe się wydają. Ale może na żywo wygląda to inaczej.

Generalnie zazdroszczę. Świetne, charakterne GT z amerykańskim V8 zapewniającym wspaniałe brzmienie i niezgorszą dynamikę. Pewnie sporo pali, ale w USA to chyba nie jest szczególny problem

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Jedna rzecz rzuca sie w oczy we wnetrzu: cup holdery nie sa w fatalnym miejscu?

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Myślę, że cupholdery to amerkańce mają opanowane do perfekcji. Musi się zmieścić kubek XXL i być pod ręką - w tym przypadku ergonomią przewyższają europejczyków

Co to za automat siedzi w nim? Rozumiem, że jakiś lepciejszy (ZF?), a nie typowy amerykański zamulacz?

Rzeczywiście wolny, bo tylko 160 na licznku - przestawiłeś się już? Czy w mieście jeździsz nadal 50-tką?

"Remote Start System" - to jest zdalne odpalanie auta, tak? (takie webasto z normalnego silnika?)

Awatar superuser
    Auto
    Chrysler 300C 5.7 V8 + T&C 3.8 V6

Domyślnie

Kaptialny wóz! Normalnie zazdroszczę
    Jak sprawuje się skrzynia 8mio biegowa? Nie denerwuje Cię, że co chwila jest zmieniany bieg?

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

aaaach... automat...
    ok to cupholdery nie przeszkadzają, ale nie wyobrażam sobie ich w tym miejscu w manualu.

Auto
    Dodge Challenger RT, Hyundai Santa Fe Ltd 3.3 V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Co Ci daje więcej frajdy, precyzja Porsche czy mięsisty amerykan?
    Za mało jeszcze jeździłem Dodge aby móc się wypowiedzieć tak na 100%, ale jeżeli chodzi o tzw. pierwsze wrażenia to chyba jednak wolę Challenger. Porsche było trochę za ostre, za głośne. Dodge to taki prawdziwy GT i jest mu bliżej do tego czego naprawdę potrzebuję.
    Brakuje mi tylko wersji Cabrio tego modelu. Wtedy było by już najprawdopodobniej idealnie (może za rok/dwa spróbuję Mustanga Cabrio ).

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Szczere gratulacje
    Normalnie jest na jakich felgach?
    Wersja SXT ( V6 ) na 18".
    Wersja RT ( V8 ) na innych 20" z oponami All Season.

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Jedna rzecz rzuca sie w oczy we wnetrzu: cup holdery nie sa w fatalnym miejscu?
    Jeszcze ich nie używałem. Ale ten od strony pasażera na 100% nie będzie przeszkadzać gdy będzie w nim jakiś kubek lub butelka.

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Co to za automat siedzi w nim? Rozumiem, że jakiś lepciejszy (ZF?), a nie typowy amerykański zamulacz?
    Nie wiem dokładnie, ale to prawie na 100% ZF.
    ---
    The TorqueFlite® 8 eight-speed automatic transmission operates in eight gears for quality control and excellent performance in all conditions.
    230MM Rear Axle
    3.07 Rear Axle Ratio
    A numerically lower axle ratio results in lower engine rpm and better fuel economy. A numerically higher ratio improves acceleration, climbing grades, carrying loads or pulling a trailer.
    Conventional Differential Rear Axle
    Leather-Wrapped Shift Knob
    Tip Start
    ---
    Działa bardzo płynnie, w ogóle nie czuć zmiany biegów.
    Jest tez szybka. Nie widzę różnicy w prędkości np. w porównaniu do Audi A7.
    Nie jeżdziłem jeszcze ostrzej w trybie Sport, więc na razie nie porównuję do skrzyni w Porsche.

Silnik ma też opcję wyłączania 4 cylindrów gdy jedzie się spokojnie, miarowym tempem.
    Zmiany z 8 na 4 i odwrotnie w ogóle nie czuć, widać to tylko na wyświetlaczu.

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    "Remote Start System" - to jest zdalne odpalanie auta, tak? (takie webasto z normalnego silnika?)
    Możesz odpalić zdalnie samochód z kluczyka lub aplikacji mobilnej
    Auto musi być zamknięte z aktywowanym alarmem.

Cytat Zamieszczone przez superuser Zobacz posta
    Kaptialny wóz! Normalnie zazdroszczę
    Jak sprawuje się skrzynia 8mio biegowa? Nie denerwuje Cię, że co chwila jest zmieniany bieg?
    Działa bardzo płynnie, w ogóle nie czuć zmiany biegów.
    ---
    Piotr Boguslawski
    Auto Spa Detailing Enthusiasts Club
    http://www.autospaclub.eu

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

mój ulubiony musle car, ale wolałbym Chargera i koniecznie w wersji Hellcat :-)))
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów