Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: BMW 730Ld xDrive | TEST

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Właśnie zerknąłem: 5,9s do setki! wow! Jestem pod wielkim wrażeniem, bo przy tej masie i mocy to naprawdę bardzo dobre osiągi - spokojnie wystarczające do codziennej jazdy.

Auto
    własne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Właśnie zerknąłem: 5,9s do setki! wow! Jestem pod wielkim wrażeniem, bo przy tej masie i mocy to naprawdę bardzo dobre osiągi - spokojnie wystarczające do codziennej jazdy.
    Codzienna jazda w tym kraju to korek w mieście i jednopasmowa męka w trasie. I potem widzę tę "codzienną jazdę" beemek i innych wozów z wielkiej trójki jak walą przez teren zabudowany 100-120, przepychają się w sznurze po kilka aut i wyprzedzają przy tym na trzeciego, a potem wymuszają wpuszczenie ich bo z naprzeciwka już gość naparza im długimi.
    Tak, to jest właśnie codzienna jazda w Polsce.
    Dziadek mawiał, że "taki to najgorszy łon, co się z dziada zrobił pon" i wypisz wymaluj to mamy.

Xerox - nic osobistego tu nie ma, po prostu taka mnie refleksja naszła przy zestawieniu codziennej jazdy z 7-ką

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Spoko, rozumiem, też nie lubię takich kierowców i mi tylko ciśnienie podnoszą jak ich widzę.
    Chodziło mi o to, że nie ma sensu brać jakiś mocniejszych silników (wspomniane V do tej 7ki bo spokojnie ta wersja wystarcza aż nadto do przemieszczania się.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Jeszcze w 1998 roku S600, aktualna wtedy, napędzana topowym silnikiem 12 cylindrowym osiągała setkę w 6,6s. A więc sporo więcej jak ten podstawowy dizel. Nie mniej jednak dźwięk i praca tego silnika nie może równać się z tym dizlem. Mocne silniki mają sens. Marginalny, ale jednak. Co do samego auta to najlepsza 7 od czasu E38, ale stylem nie przebija jej. Chociaż jest dobrze.

Auto
    Lexus_LS

Domyślnie

Dlaczego Diesel? Tylko i wyłącznie z uwagi na zasięg. Względy ekonomiczne także mają znaczenie ale jest to sprawa drugorzędna.

Kupując auto rejsowe za górę kasy oczekuje się mega komfortu oraz często właśnie zasięgu między tankowaniami zbliżonego do 900-1000 km. Mocna benzyna jest z oczywistych względów fajniejsza ale do prawdy, kto lubi jeździć na stację benzynową co 400-500 km, co w przypadku szybkich autostradowych "przelotów" nie jest wykluczone. Diesel przy jeździe powiedzmy do 200 km/h wciągnie 8-10 litrów ropy, mocne V8 pewnie z 15-18 l benzyny więc jak dla mnie przewaga diesla oczywista.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_MB ; 31-03-2016 o 20:36

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Wersja V8 ma pewnie wiekszy bak (oby), wiec sadze, ze zasieg nie bedzie problemem - nikt tym nie bedzie jezdzil 1000km, tylko wsiadzie w helikopter
    Kiedys Alpina do 7-demki wrzucala V12 I zasiegu nie brakowalo.

Czy diesel wypada? Sadze, ze nikogo juz to nie razi, takie czasy. Zreszta to V6 zle nie brzmi.
    Mam jeszcze jeden argument za dieslem (w srebrnym kolorze) - z przebiegiem 250tys latwiej sie sprzeda hehe

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Nie sprawdzałem, ale nie sądzę, by wersja V8 miała większy bak. Nie dramatyzujmy jednak...

Sporo przejeździłem generacją F01 z dieslem (głównie 740d, ale bywało i 730d i 750d) i muszę powiedzieć, że ten samochód robił świetne wrażenie, choć pewne niedociągnięcia miał. Ale wady, które mogłem wyszukać wynikały tak naprawdę z postawienia poprzeczki tak wysoko, że trudno byłoby czegoś nie znaleźć. W porównaniu do "zwykłych" samochodów, to jest bajka.

A diesel? Cóż, znakomity, mocny jak tur, nieźle brzmiący, w niemal każdej sytuacji świetnie dogadujący się ze skrzynią biegów ZF. Absolutnie nie czuć żadnych wibracji w kabinie, nawet po odpaleniu na silnym mrozie. Jedyna wada to...jednak to brzmienie. Cudów nie ma, słychać było, że to diesel, do tego o chyba bardziej szorstkiej tonacji niż np. V6 w Audi. Kiedyś wsiadłem do starej S500-tki, odpalam i cisza jak makiem zasiał. Tutaj aż tak dobrze nie było, choć podkreślam - to jest czepianie się trochę na siłę.

Podejrzewam, że wrażenia z jazdy nową generacją są zbliżone, bo to, co opisał we wrażeniach z jazdy autor testu wydaje się dziwnie znajome. Doszły technologiczne bajery, ale te - choć miłe - nie są mi do szczęścia szczególnie potrzebne. Doszedł też niby niewiele zmieniony, ale jednak całkiem świeży wygląd. O wiele atrakcyjniejszy! Poprzednik postawiony obok Jaguara XJ-a wydawał się jakby usytuowany o klasę niżej, nazbyt zwyczajny. W przypadku nowej generacji, szczerze wątpię, by wrażenie się powtórzyło. Designerzy BMW odwalili tu naprawdę dobrą robotę.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    A jak ktoś jeździ takim autem z szoferem, to raczej nie rajcuje go nabijanie tras samochodem - bierze samolot.
    No tak do 500-600 km (na przykład Warszawa-Berlin) wychodzi czasowo całkiem podobnie a samolot parę minusów ma.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Jak na wielką 7-ke i disla to osiagi powalają.
    Poszukałem i wychodzi że fabryczne 5.9 się potwierdza
    0-100 5.9
    0-160 14.3
    0-200 24.0
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Osiągi to jedno - elastyczność również zachwyca. Niezależnie od tego, czy wciśniemy gaz w podłogę przy 50 lub 150 km/h auto wyrywa sprawnie do przodu.
    Drive tastefully!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów