Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Fiat 500 0.9 TwinAir 105 KM Lounge | TEST

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Fiat 500 0.9 TwinAir 105 KM Lounge | TEST

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

A to niespodzianka, kolejny test malucha

O ile zdjęcia przy okazji "miętusa" były naprawdę dobre, to te tutaj to istny majstersztyk. Nie mówię tego z pozycji jakiegokolwiek fachowca, ale podobają mi się bardzo - Fiat mógłby (i powinien!) śmiało ich używać jako oficjalnych fotek.

Może to też po części zasługa tego akurat egzemplarza, którego kolorystyka wypada tak kusząco, że aż głupio mi znowu pisać coś w stylu "nigdy nie lubiłem 500-tki..." To się oczywiście nie zmienia, ale przyznaję - moja ciekawość została wzbudzona i chętnie na własnej skórze przekonałbym się, jak jeździ się jednym (1.2) i drugim (0.9). Pierwszy siłą rzeczy musi wydawać się ciut słabowity, aczkolwiek podzielam zdanie Marcina, że nominalny czas 13s do setki absolutnie wystarcza w mieście, zwłaszcza, że zapewne czas do 50-tki wypada korzystniej. Drugi zaś, podejrzewam, denerwowałby mnie nieco w gęstym ruchu, niemniej frajda z nagłego "kopniaka" na pewno jest. Nie ma co się tłumaczyć zawczasu liczbowym onanistom (tylko czekam na dziecinną tyradę Grey'a o "żałosnej pojemności"), może i "pięćsetka" z tym silnikiem ma "tylko" 10s do setki, ale ze względu na tę nierówną charakterystykę rozwijania mocy, w momencie, gdy turbina zaczyna się ujawniać, samochód na pewno przyśpiesza w tempie na poziomie niejednego auta mającego do tejże setki w jakieś 8-8.5 sekundy, a więc żwawo. Dynamika jest w każdym razie na pewno w pełni satysfakcjonująca.

Ciekaw jestem tych wibracji i dźwięku, bo co osoba to opinia. Jedni np. alergicznie reagują na trzy cylindry, innym ten dźwięk wydaje się rasowy. Tu pewnie jest tak samo. Trzeba samemu sprawdzić.

Cenowo zaczyna jednak ta wersja wkraczać na terytorium Abartha. To wprawdzie całkiem inny zwierz, ale moim zdaniem - znacznie bardziej kuszący, skoro już mamy tyle płacić za wariację 500-tki.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Tylko ze tu sa 2 cylindry :E

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Fotki wymiatają. Zresztą AG jest znana z tego, że fotki są zawsze przynajmniej dobre a często bardzo dobre - mało gdzie można znaleźć równie dobre.

Domyślnie

Zaryzykował bym nawet stwierdzenie, że z portali internetowych autogaleria ma najlepsze zdjęcia. 😊

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Cała sesja jest niezwykle udana, a główne zdjęcie to naprawdę mistrzostwo!

Jak jest z wrażliwością zużycia paliwa tego silnika na przyspieszania? Bo jak ta jednostka debiutowała, to chyba wręcz słynął ze swojego 'potencjału', dało się wyczytać że korzystając mocy, spalanie w trasie spokojnie rosło do 7.5, 8L/100km, a na mieście i 10L nie było problemem.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Dzięki za pozytywne słowa

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Ciekaw jestem tych wibracji i dźwięku, bo co osoba to opinia. Jedni np. alergicznie reagują na trzy cylindry, innym ten dźwięk wydaje się rasowy. Tu pewnie jest tak samo. Trzeba samemu sprawdzić.
    Ja też jestem przeciwnikiem trzech cylindrów, choć podobno np. nowy MINI Cooper pozytywnie zaskakuje pod względem dźwięku (nie miałem okazji jeździć). Tutaj są dwa i wg mnie dają o wiele lepsze odczucia niż wszystkie samochody z R3 pod maską, jakimi jeździłem (było ich kilkanaście). Dźwięk zmienia się od "kaszlenia" przy odpalaniu i najniższych obrotach, przez warkot trochę podobny do trzycylindrówek gdzieś pośrodku, aż do brzmienia przypominającego "dłubniętego" Malucha. Jest głośno i groźnie, a do tego dostajemy jeszcze syk wylatujący z końcówki wydechu. Moim zdaniem bardzo fajnie się to wpasowuje w oryginalny charakter 500tki, a jeśli będziemy jeździć spokojnie, to warczenie nie powinno zbytnio wkurzać. W większości R3 przeszkadza mi to, że nie dość, że warczą, to brzmią zupełnie nijak.

Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Jak jest z wrażliwością zużycia paliwa tego silnika na przyspieszania? Bo jak ta jednostka debiutowała, to chyba wręcz słynął ze swojego 'potencjału', dało się wyczytać że korzystając mocy, spalanie w trasie spokojnie rosło do 7.5, 8L/100km, a na mieście i 10L nie było problemem.
    Spalanie w trasie może do tylu urosnąć, ale to już naprawdę z butem w podłodze Tak samo 10 w mieście - łatwo jest to zrobić bawiąc się pedałem gazu dla funu Ale biorąc pod uwagę zwinność i frajdę, jaką daje 500 z TwinAirem, nadal uważam to za dobry wynik. Przy spokojnej jeździe jest za to bardzo podobnie jak w 1.2.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Ten silnik brzmi jak w maluchu, co uważam za wadę, a na pewno w stosunku do chociażby 1.2, który wkęcany na wyższe obroty brzmi zdecydowanie lepiej. Szkoda, że wycofali silnik 1.4 fire, bo to 0.9 może współgra z retro stylistyka 500, ale właśnie znowu się potwierdza opinia często powtarzana, że w mieście potrafi być denerwujący, a tam przecież pokonuje się tym autem większość dystansów. Jakbym miał wybierać to brałbym 1.2 mimo niższej mocy, nawet gdyby nie było różnicy w cenie, a tu jest już spora.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

A ja jestem w stanie uwierzyć, że po kilku tygodniach można nauczyć się idealnie płynnie ruszać bez efektów specjalnych w postaci dławienia się czy nadmiernego warczenia, dlatego za nic nie zamieniłbym tych skrajnych wrażeń na spokój jaki daje 1.2. Ciekawi mnie, jak TwinAir zniesie wyższy przebieg przy bardziej agresywnej jeździe na co dzień.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów